To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - L-karnityna

Nisia - Czw Lis 13, 2008 12:00
Temat postu: L-karnityna
Moje myszy czasem dostawały (Lola ma znów dostawać) L-karnitynę.

Jest to preparat poprawiający gospodarkę lipidami, a więc wspomaga odchudzanie, jednoczesnie nie dając efektu jojo. Działa lekko euforycznie, dodaje wigoru.
Zalecany jako preparat wspomagający odchudzanie, wspomagająco też w chorobach krążeniowych i ogólnego wsparcia osłabionego organizmu (szczura) - oczywiście, działa odchudzająco, więc to nie dla chudzielców :)

Moje myszy dostawały to cudo w paście, ale podobno pasta ostatnimi czasy jest trudno dostępna, więc zamówiłam TAKIE tabletki.
Wetka powiedziała, że substancje dodatkowe nie powinny zaszkodzić.

Dawkowanie to 10-20 mg/kg szczura, raz dziennie, tak długo jak to będzie potrzebne.

Skutek? Lola schudła 30 g w ciągu kilku dni, Alifek swego czasu zrzucił 50 g (przy czym Alifek się mniej ruszał).

I na koniec cytat (ze strony http://artelis.pl/art-481..._recepty_.html)
Cytat:
L-karnityna nie jest lekarstwem, nie uzależnia i przynajmniej na razie naukowo nie stwierdzono skutków ubocznych jej stosowania. Tylko u nielicznych występują okresowe nudności, bóle brzucha, biegunka. Odpowiednie zasoby l-karnityny w organizmie umożliwiają pracę mięśni i zabezpieczają inne funkcje życiowe – również funkcjonowanie układu immunologicznego. Stosujmy więc bez obaw, w okresie większego zapotrzebowania, jednak nie oczekujmy cudów, fakt zażywania specyfiku nie zwalnia nas od obowiązku kompleksowej troski o zdrowie.

Anonymous - Czw Lis 13, 2008 12:16

Nisia, schudły powiadasz? To w takim razie kupię dla Fraglesa, bo on niestety wraca do tych swoich przerażających 680 gramów. :?

A ta pasta? Wiesz konkretnie co to i czy można nabyć poza lecznicą?

Nisia - Czw Lis 13, 2008 12:22

Viss, co do pasty to nie wiem, kupowałam w Oazie, ale nie znam szczegółów. A tam teraz pasty nie ma (nie było w hurtowni).
Anonymous - Czw Lis 13, 2008 12:27

Nisia, ok, dzięki. Jak pójde na przegląd to spytam. :)
Oli - Pią Lis 14, 2008 00:19

Off-Topic:
Ja mogę jutro zapytać - tylko obym nie zapomniała... Sama coś takiego bym Kaspianowi fundnęła. :]

Nisia - Pią Lis 14, 2008 09:36

Oli, w sklepie netowym jest tylko to: http://www.sklepzoo.pl/pr...2-sklepzoo.html , ale nie wiem, czy to o to chodzi....

Dzisiaj odbieram tabletki L-karnityny, wieczorem napiszę, czy są łatwe do dzielenia i czy szczur to lubi.
Jak nie pójdą tabletki - to sama zjem :D W końcu to dla ludzi, a ja też bym się tak mogła krzynkę poodchudzać :D

Anonymous - Pią Lis 14, 2008 10:01

nono, moja siostra właśnie rozważa zakup tych tabsów. ale ona to dla siebie ;) też wam dam znać, czy pomagają grubasowi :P
Layla - Pią Lis 14, 2008 10:02

Mi L-karnityna nie pomogła nigdy :?
Oli - Pią Lis 14, 2008 18:57

Nisia z tego co wiem to co było w Oazie było kupowane z myślą o fretkach, ale nie wiem czy było dla nich przeznaczone. W sumie fretki bardzo dobrze reagują na preparaty dla kotów, więc to może to. W hurtowni nie mają, ale dr Justyna obiecała zaznaczyć, żeby zapytać przy najbliższym zamówieniu czy już mają.

[ Dodano: Nie Lis 16, 2008 04:14 ]
Nisia napisał/a:
więc to nie dla chudzielców :)

Tak mi teraz przyszło do głowy (w ramach nocnego czuwania nad księżycem), że od miesiąca piję Novitę, która zawiera L-karnitynę i nie schudłam. Ciekawa jestem czy to nie jest tak, że L-karnityna usprawnia wadliwą, ale nic nie robi z prawidłową gospodarką lipidami (tak w sumie powinno być skoro to suplement diety jest).

Nisia - Wto Lis 18, 2008 15:58

Oli, z tego,co wszędzie piszą, L-karnityna nie zmienia, tylko poprawia gospodarkę lipidami. Więc może pomaga tym, co tyją sami z siebie?
Inna sprawa to dawka. Na L-karnitynie, którą kupiłam, że można brać 250-500 mg raz dziennie. Na forach o odchudzaniu piszą o 1000 mg raz dziennie...


A co do L-karnityny Naturell, którą kupiłam.
Tablety są ogromne, nie problem podzielić na 30, a nawet na 60 części (oczywiście, po uprzednim rozkruszeniu).
Powłoka na tabletkach daje się łatwo zdjąć, nie tak jak np. z rutinoscorbinem.
Myszy smakuje :) Chciała mi zjeść tabletkę jeszcze nie podzieloną :roll:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group