To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Dodatkowe drzwiczki w klatce

martussia - Śro Lip 21, 2010 23:05

z Lubina, a masz może kratkę? :mrgreen:
dudzia - Śro Lip 21, 2010 23:16

pw poszlo :)
Rafola - Pon Lip 25, 2011 00:00

Ten temat chyba uratuje mi życie :P
Majszczur - Wto Sie 09, 2011 13:09

Czy mogłabym poprosić autora tematu o foty z pierwszego posta, bo się nie wyświetlają, a temat bliski memu sercu i potrzebie :wink:
Asaurus - Wto Sie 09, 2011 18:05

Majszczur, mówisz, masz :]
Majszczur - Wto Sie 09, 2011 20:31

dziękuję dobry człowieku, spróbuję podziałać według wskazówek ;)
paullla17 - Sob Wrz 17, 2011 02:09

moje drzwiczki:


klatka chomika+ kombinerki+druty

natkapatka - Pon Lis 14, 2011 11:14

włsnie ja też muszę zrobić większe drzwiczki......oj to musze zaopatrzyć się w potrzebne sprzety i dokończyć nowa wille dla Szczurosława....

Zrobiłam:) Jutro wstawię zdjecia. Ale się naciełam drucików, ale spojrznie córki i stwierdzenie
"Mamo dalaś radę" bezcenne :)

cynia - Czw Gru 29, 2011 22:19

A ja dostałam drzwiczki z zaskoczenia, bo z moim chłopem rozmawiałam już na ten temat. Wczoraj wracam do domu, a w klatce nowe drzwiczki :D

Off-Topic:
Edit: Szkoda, że jeszcze nie ma szczurów :lol:





daciuniaa - Śro Lut 27, 2013 23:06

Ja się jutro zabiorę za robienie nowych drzwiczek. Mam klatkę prawie 80x50x80 a ma tylko na przedniej ściance 2 pary maleńkich drzwi. Zawieszanie hamaków jest katorgą! Zastanawiam się tylko czy wmontować 2 pary oryginalnych, które posiadam czy zrobić większe. Doradzi ktoś? :o
Asaurus - Śro Lut 27, 2013 23:32

daciuniaa, możesz wyciąć front tak, aby większość/cały się otwierał a w nim pozostawić jedne małe drzwiczki. Takie rozwiązanie ma zalety obu typów drzwiczek.
daciuniaa - Czw Lut 28, 2013 01:10

Asaurus, to by było dobre rozwiązanie. Tylko boję się, że jak mi coś nie wyjdzie (jestem niezdarna :D ) to już się nie będzie dało naprawić :roll: Z resztą jak teraz patrzę to nie mogę wyciąć prawie całego frontu, bo to przecież musi być jakoś stabilne a dolne drzwiczki są praktycznie całkiem przy dole. Więc nawet jakbym wycięła górną połowę to wydaje mi się, że to może się "zawalić". To jest nasza klatka: http://forum.szczury.biz/download.php?id=5177 (zaraz po kupieniu więc teraz całkowicie przemeblowana). Jeśli mógłbyś spojrzeć i coś polecić? :)
Asaurus - Czw Lut 28, 2013 18:45

daciuniaa, wycinasz 2 lub 3 środkowe moduły, pozostawiając pionowe pręty na krawędzi otworu. Od dołu 2-4 pręty poziome (tyle co pod drzwiczkami jest) podobnie od góry. Niestety nowe drzwiczki trzeba zrobić z nowej kratki lub plexi, ten wycięty element nie będzie się nadawał. Za to masz 2 pary firmowych drzwiczek, które można wmontować z boku czy góry, aby mieć dostęp do trudniejszych miejsc, jak np. rura. Małe drzwiczki też można wmontować w środek tych dużych, ale to rozstaw prętów musiałby być taki sam jak w tej klatce.



Na zdjęciu nabazgrałem gdzie ciąć, tylko na miniaturce tego nie widać.

daciuniaa - Czw Lut 28, 2013 20:42

Asaurus, nie mam skąd wziąć nawet takiej kraty nowej. Takie rozwiązanie odpada. Mam jeden plan na wystarczające dla mnie wejście na górze i miałoby to być mniej więcej tak jak na załączonych zdjęciach... Tylko jako nie znająca się na takich rzeczach kobieta nie mam zielonego pojęcia na co miałabym to "przyczepić", żeby dobrze funkcjonowało. Podsumowując są drzwi, ale nie wiadomo na czym mają się trzymać :P Pomocyyyy
Asaurus - Pią Mar 01, 2013 08:09

daciuniaa, w tym temacie co jesteś, zajrzyj do pierwszego postu, masz dokładnie opisany sposób zamontowania zawiasu na prętach klatki. Poniżej jeszcze zdjęcia naszej obecnej klatki, przyjrzyj się jak są zawiasy i zamknięcia zrobione, wszystko na prostych śrubkach. Tutaj montowane do płyty meblowej, ale spokojnie sposób montażu do drzwiczek można powtórzyć po stronie klatki i zamontować tak samo do klasycznej klatki z prętów.

http://s576.photobucket.c...asaurus/klatka/



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group