To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Pomarańczowe plamy na skórze i ogonie. (Samce, samice)

Nakasha - Nie Sty 24, 2010 17:00

zuuzuushii, w tym wieku jak najbardziej testosteron jest już aktywny. ;) Możesz ich umyć w Nizoralu. Ale jeśli zacznie im się przerzedzać sierść, to może wskazywać na grzybicę.
zuuzuushii - Nie Sty 24, 2010 17:26

sierść maja na razie całe szczęście piękną i gęstą:) ale sięgnę po nizoral na wszelki wypadek.
Mam też Versele-Laga Furry Foam pianka pielęgnująca sierść ale to na to raczej się nie nadaje...?

olus0312 - Pią Lut 05, 2010 08:33

Niedawno zauważyłam u mojej sczurci (wiek ok. 10 miesięcy) pomarańczowe plamy na ogonie, obejrzałam skórę pod sierścią i nie znalazłam tam żadnych niepokojących oznak. Zgodnie z zaleceniami umyłam ogon szczoteczką, ale nic to nie dało. Szczurcia zachowuje się normalnie. Dostaje także vibowit, bo wyczytałam że to niby brak witamin, lecz nic nie pomaga. Czy ktoś ma pomysł jak to leczyć czy tu już tylko wet pozostaje?
RAYA - Pią Lut 05, 2010 09:33

mam to samo...tylko że moje szczurki mają 2 miesiące :( na skórze nie ma nic niepokojącego natomiast ogon od dwóch dni jest w pomarańczowo brunatne plamy... takie rudawe... co to znaczy?
Layla - Pią Lut 05, 2010 09:55

RAYA, znaczy, że mają brudne ogony i śpią w sikach :P Z moich tylko jeden szczur nie ma żółtych plam - ten, który myje ogon. Reszcie muszę myć sama starą szczoteczką do zębów.
olus0312 - Pią Lut 05, 2010 10:38

A jak myję szczoteczką i nie schodzi to też jest normalne?
Wiejka - Czw Sie 04, 2011 16:08

ja ostatnio byłam u weta w sprawie czegoś zupełnie innego, ale jak zobaczyła te plamki to powiedziała, że to niedobór witamin ( a ona się spacjalizuje w szczurkach) i dostałam takie le: Wita-Tonyl, zobaczymy pare kropli sie daje tyle.
Gadom - Śro Sie 17, 2011 16:29

Przeczytałem w miarę pierwsze strony tematu dla upewnienia, w związku ze martwię się o szczura z innego powodu( już tyle panikuje ze wiecie ) głaskałem jednego szczurka żeby go uspokoić bo ma ze mną tyle stresów bo chce mu dokładnie jajka obejrzeć i głaskając zobaczyłem ze skórę ma pomarańczowa,wziąłem drugiego szczura tez ma to, czytając tutaj rozumiem ze to łupież/łojotok? Jest ciepło wiemy to one są 11 dni w nowym miejscu wiec stres wiec rozumiem ze to ogolenie normalne i nie ma co z tym walczyć? i jest to tylko na plecach głowa jest czysta.
Dori - Śro Sie 17, 2011 16:36

Gadom, kwestia poziomu testosteronu. Jeżeli nie łysieją, to powinno być okej :-)
Gadom - Śro Sie 17, 2011 16:39

Dori, tu mnie tez zaczęło martwic jak czytam dalej bo one gubią sierść, placków łysiejących jakiś nie ma. Będę obserwował jak coś w końcu trafia niestety do weterynarza.
kinia - Pon Kwi 18, 2016 22:25
Temat postu: pomarańczowy łupież
Mam problem. Mój szczur ma pomarańczowy łupież, co powinnam zrobić, koniecznie iść do weterynarza?
Pyl - Pon Kwi 18, 2016 23:32

kinia, zajrzyj do tego wątku.
Rusałka - Wto Kwi 19, 2016 00:17

Scaliłam z istniejącym już tematem.
kinia, zanim założysz nowy temat, sprawdź czy na forum nie ma wątku o podobnej treści lub odpowiedzi na nurtujące cię pytanie.

Skarpetka - Wto Lis 08, 2016 23:50

Hej. Czy Waszym zdaniem taki rdzawy brud na hamaczku może być spowodowany samczym łupieżem? Na skórze szczurków na razie nic nie widziałam, jeden ma tylko plamy na ogonie. (ranki i barwiące jedzenie też raczej wykluczyłam)



Pyl - Śro Lis 09, 2016 03:23

Skarpetka, a jesteś pewna, że to nie ślady moczu? Jeśli masz w domu wodę utlenioną to polej na te plamy - jeśli będzie się pienić to prawdopodobnie masz u któregoś ogona krew w moczu. Albo - jeśli nie będzie się pienić - po zmoczeniu hamaczka moczem zostaje taki brud z ogona, ale na mojej komórce wygląga to bardzo w ciepłych barwach, nie jak brud. Ew. porfiryna, ale też za bardzo rozwodnione te plamy.
Łupież aż takich śladów nie zostawia, może być czasem nieco "pyłu" na hamakach.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group