To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zarejestrowane hodowle - Szczury dzikie i ich potomstwo w hodowli

wuwuna - Pon Cze 06, 2011 21:37

szczu*milka, dlaczego trzymasz zwierzęta w kotłowni?
Asmena - Pon Cze 06, 2011 21:40

szczu*milka, po pierwsze: jest baaardzo małe prawdopodobieństwo, że szczur mógłby ją zapłodnić przez kratki (o ile w ogóle jakiekolwiek jest...).
Jeśli nie wiesz, czy miałabyś usypiać małe, to wejdź w dział adopcyjny. Cały czas są szczury, które szukają nowego domu, moim zdaniem niepotrzebny nam kolejny miot.
Jeśli się boisz o jej zdrowie, to obserwuj ją dokładnie. Nie widzę potrzeby usypiania samej ewentualnej matki tylko dlatego, że powiła miot z dzikusem (o ile sama jest zdrowa).

karola - Pon Cze 06, 2011 21:41

szczu*milka napisał/a:
nie pytam o to co zrobić z dzikusem tylko czy mojej szczurzycy nic nie grozi
Grozi. Ewentualna ciąża, związane z nią ewentualne komplikacje itp. A rada żeby pozbyć się dzikusów z piwnicy jest BARDZO na miejscu. Bo nawet jeśli tym razem Twoja szczurzyca nie zaszła w ciążę to nie znaczy, że się to nigdy nie wydarzy.

szczu*milka napisał/a:
jakieś badania mogą je ocalić czy muszę uśpić wszystko ??
Hmm, tego nie rozumiem. Obserwuj swoją szczurzycę. Jeśli będzie w ciąży to albo ją wykastruj albo pozwól odchować miot. A ewentualne choroby jak to się mówi wyjdą w praniu i będą prawdopodobnie możliwe do wyleczenia.
Layla - Pon Cze 06, 2011 21:44

szczu*milka, dlaczego trzymasz samotnie szczurzycę w kotłowni? Wnioskuję z podpisu, że masz jedną szczurzycę. Zapłodnienie przez dzikusa jest mało prawdopodobne, ale mogło się zdarzyć. Trzeba było zwierzęta trzymać w pokoju.
szczu*milka - Pon Cze 06, 2011 23:26

Off-Topic:
wuwuna, mam remont w domu i sama mieszkam w pokoju który jest w kotłowni, ale mam tam tylko łóżko i szafę, to za mało miejsca jeszcze na klatkę, w dzień trzymam je na podwórku a na noc kotłownia właśnie


Asmena, dziękuję za odpowiedź :*

Off-Topic:

karola, no to oczywiste co piszesz ;) gdyby był miot to nie zostawiłabym go, tylko Zuzy nie chciała bym stracić i tak weta zaliczymy jak tylko będę w domu
Layla, jestem w trakcie szukania jej partnerki gdyż towarzyszka zdechła tydzień temu była stara i miała guza powłok brzusznych nieusuwalnego

wuwuna - Wto Cze 07, 2011 00:49

szczu*milka, jak to trzymasz szczura na dworze w klatce, ale bez nadzoru OO? A co jeśli przyjdzie pies i ją zje np :> Duży pies jest w stanie przełamać zabezpieczenia klatki.

Do tego masa innych niebezpieczeństw.

W jakim wieku jest samica? (bo tylko jeśli jest za młoda, stara może umrzeć przy porodzie, w innych przypadkach mało prawdopodobne, o ile nie będzie z ciążą komplikacji)

AngelsDream - Nie Kwi 08, 2012 21:36

Część postów została scalona z innych tematów.

Ze względu na poruszanie tematu rozrodu szczurów i planowania rozmnażania temat zostaje przeniesiony na forum dla Hodowców.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group