To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Jonizator powietrza, ozon, nawilżacze - co wybrać?

Martuha - Czw Sty 05, 2012 18:27

pszczółka napisał/a:
Martuha, fajny i tani :) A likwiduje też trochę przykre zapaszki? No i jaką wodę się do tego leje? Musi być destylowana, czy może być z kranu? Czy np. z filtra do wody (takiego w dzbanku)?
Tak likwiduje zapaszki,ja czasem nawet dolewam parę kropli olejku do wody i jest super :) Ja leję wodę z kranu ;)
pszczółka napisał/a:
No i czy nie będzie on szkodliwy dla szczurów? Skoro jest ultradźwiękowy, a szczury słyszą znacznie większą gamę niż człowiek, to może im to przeszkadzać? Jak myślicie? :P
Moje szczury kompletnie na niego nie reagują,tak jakby nic nie było ;)
Niamey - Czw Sty 05, 2012 19:09

No to fajnie, może skuszę się na taki nawilżacz :)
Martuha - Czw Sty 05, 2012 20:09

Fajnie się też sprawdza podczas kataru ;) Dodaję parę kropli-olejków na katar z apteki i jest spokój,także gorąco polecam.Ja dawałam za niego ponad 100zł :/ Teraz widzę lepsza okazja buuuu.Hmmmm a ciekawe czy to jest dobre : http://allegro.pl/super-o...2020160057.html
pszczoła - Czw Sty 05, 2012 22:17

Zamówiłam ten co poleciłaś, Martuha, :P nie potrafię się przebijać przez dziesiątki podobnych sprzętów, każdy wydaje mi się dobry i trudno wybrać :| Cena bardzo fajna, mam nadzieję że się sprawdzi i pomoże również mnie :)
smeg - Wto Sty 10, 2012 19:38

Dzisiaj doszedł ten nawilżacz, działa w tym samym pomieszczeniu, co klatki, a szczury nie zwracają na niego najmniejszej uwagi :)
pszczoła - Wto Sty 10, 2012 19:41

smeg, mój też doszedł, tylko jeszcze nie rozpakowany :oops:
dudzia - Pon Sty 16, 2012 23:32

i jak się u Was dziewczyny sprawują te nawilżacze? ja ostatnio nie kupiłam jednak. ale mam skąd pożyczyć (na długi termin :P ) parę groszy i chciałam ten co kupiłyście zamówić. znowu zima i znów mam coraz większe duszności i mam nadzieję że to coś pomaga bo noc zaczyna być dla mnie na nowo koszmarem. Ostatnio zmieszałam też karmę zooplusową, którą zawsze zamawiam, z VL i zapach z klatki powoduje u mnie co najmniej odruch wymiotny (żałuję że zmieszałam bo zapach po VL w moim odczuciu powala- może jestem na to wrażliwa). i liczę trochę, że zmniejszy się on przy tym nawilżaczu, bo karmy mam na jakiś czas :/
Pyl - Pon Sty 30, 2012 17:33

Hejka, mam pytanko do użytkowników różnej maści nawilżaczy - chciałabym kupić coś co pozwoli:
- nawilżenie powietrza (ale długotrwałe, znaczy nie ścierka na kaloryferze, tylko coś co będzie pracować non-stop całą dobę 7 dni w tygodniu),
- rozpylenie środków wspomagających oddychanie (np. inhalol, olbas oil),
- będzie ciche i mało uciążliwe w obsłudze,
- nie będzie za bardzo prychać wodą (mam drewnianą podłogę, niby lakierowaną, ale bardzo dawno).
Obecnie mam "babcine" metody działania - mokra ścierka, kominek zapachowy + ew. nebulizator.

Czy w opisywanych przez Was modelach nawilżaczy jest możliwość podawania czegoś więcej niż czystej wody?

dudzia - Pon Sty 30, 2012 20:12

Ja zaczęłam używać ten co Martuha podała czyli coś takiego http://allegro.pl/markowy...2033115356.html :)
powiem że u mnie jest włączony dość często i dość długo, stoi tymczasowo na kartonowym pudełku (w którym go nabyłam) koło ściany z zadrukowanymi kartkami i nigdzie nic się złego nie dzieje :)
I mam pytanie co do olejków eterycznych. Bo na moim nawilżaczu w instrukcji jest zapis by nie dodawać żadnej chemii ani olejków. I się zastanawiam czy to faktycznie może popsuć tą 'maszynę'? Bo wiem że chyba Martuha dodawałaś i nie dziąło się nic złego :)

Martuha - Pon Sty 30, 2012 20:27

dudzia, ja mam ten nawilżacz pół roku i daje olejki i nic się nie dzieje,nawet nie przeczytałam,że nie można :) Działa jak działał,a olejków używam codziennie :)
pszczoła - Pon Sty 30, 2012 20:49

Też mam ten nawilżacz i stoi dosyć wysoko, jak bym ustawiała na maksa to na sufit by prychało. Ale zazwyczaj chodzi na pół mocy i jest ok. Zastanawiam się tylko, czy można go zostawiać na dłużej nie włączonego z wodą w środku? :P Czasami wyłączę i zapomnę wylać wodę i stoi 2 dni...
Martuha, a jakich olejków dodajesz?

wojsza - Wto Sty 31, 2012 21:33

Mój był najdłużej 8 godzin uruchomiony, tylko mgła londyńska się zrobiła w pomieszczeniu ;p
jordan - Sob Lut 04, 2012 21:46

powiedzcie bo ja mam uczulenie na chlopakow mam fuzzy bo siersciuchy musialem oddac ale czasem mam tak ze rano wstaje i sie dusze wymiotuje itp itd... ktoś miał coś podobnego ? i któryś z oczyszczaczy pomógł? prosze o linki dzieki.
jordan - Nie Lut 05, 2012 23:12

no dalej nie dostałem odpowiedzi o jonizator :)

http://allegro.pl/super-o...2100117207.html ten wydaje sie byc ok ktos go ma uzywa ?

[ Dodano: Pon Lut 06, 2012 13:58 ]
http://allegro.pl/show_item.php?item=2104115262 kupiłem i chyba dobry to sie okaze

susurrement - Pon Lut 06, 2012 16:58

dyskusję o alergii przeniosłam do odpowiedniego tematu
tu prosiłabym o kontynuowanie rozmów tylko na temat jonizatorów itp.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group