To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - Miot C Alcedo- nie udało się :(Będzie II próba.

Pleiades - Pon Cze 11, 2007 11:19
Temat postu: Miot C Alcedo- nie udało się :(Będzie II próba.
No więc planuję miot "C" w mojej hodowli i nadal szukam chętnych...

Krycie byłoby pomiędzy Alcedo ANCORĄ: dumbo rex siamese seal point:


Oraz SEVERUS'em Karat: dumbo mink velveteen irish:


Uszy: wszystkie młode będą miały uszy dumbo.
Sierść: standard, rex, velveteen, rex+velveteen (2 w 1 ;) ), co może być arcyciekawym połączeniem
Znaczenia: solid(self) lub irish
Spodziewane kolory: black, blue, może mink, może beige, siamese lub himalayan

Planowane krycie: przełom czerwca i lipca, jeśli znajdą się chętni.

Rodowody i genotypy rodziców do wglądu tutaj:
Ancora: http://alcedo.topworld.org/ancora.html
Severus: http://alcedo.topworld.org/severus.html

Nadal przyjmuję maile i PW od potencjalnych chętnych, bo krycie może się przesunąć w czasie, co nam nie szkodzi, bo Ancora ma czas do końca tego roku ;)
Ancora jest bardzo duża, po swoim ojcu, i ma bardzo ładne pofalowane umaszczenie rex.
Severus jest również duży, ale raczej samotnik, z tym, że jego sierść velvet oraz kolor są bardzo ciekawe.

Zobaczymy, co z tego wyniknie...

sachma - Pon Cze 11, 2007 11:29

Pleiades napisał/a:
umaszczenie rex.


futro chyba ;)

trzymam kciuki za miot :) a samiczka naprawdę piękna.. jej wygląd zachwyca :) musisz z nią wpaść na jakiś pokaz a nóż coś zdobędzie? :)

Oli - Pon Cze 11, 2007 22:56

wykopcie mnie stad i dajcie bana na ten temat! ;(
Cola - Pon Cze 11, 2007 23:31

Olimpia napisał/a:
wykopcie mnie stad i dajcie bana na ten temat! ;(


mnie też :sciana:

hefi - Pon Cze 11, 2007 23:42

A ja juz do Ciebie wysłałam wcześniej PW :) na innym forum, wiec chyba ponawiać nie musze :)
Anonymous - Pon Cze 11, 2007 23:49

Ale są piękni rodzice :shock: :serducho: I chyba oba mają uszy typu tulipan, prawda? Cudowne uszaki :serducho:
Pleiades - Wto Cze 12, 2007 09:12

sachma napisał/a:
Pleiades napisał/a:
umaszczenie rex.


futro chyba ;)

trzymam kciuki za miot :) a samiczka naprawdę piękna.. jej wygląd zachwyca :) musisz z nią wpaść na jakiś pokaz a nóż coś zdobędzie? :)


yy, pewnie że futro rex, ja już sama nie wiem co piszę.... -_-;;; Usprawiedliwiam się, że cierpię od 2 dni na potworny ból zęba i jestem nieco nim otumaniona i czasem wypisuję głupoty.... :(
Dajcie mi kata ;( Dentysta dopiero jutro...

Co do Ancory, to na pokaz jakiś pojadę, jak tylko będzie okazja :) W końcu szczurzyca z własnego odchowu, jestem z niej dumna już teraz :)
Ciekawe, czy sprawdzi się jako przyszła matka. Jak by była możliwość, to spokojnie ją podkarmię do lata/jesieni i wtedy może lepiej nawet zniesie ciążę i poród. Jak mówię, nam się nie spieszy, ona młodziutka jest :)

Hefi: Ciebie już zapisałam zaraz po otrzymaniu wiadomości. Wszystko jest oraj i pod kontrolą :)

Sorgen - Pią Cze 15, 2007 20:41

Miot sie zapowiada ślicznie :mrgreen: :serducho: Nie boisz się jednak że ze znalezieniem domków dla małych bedzie problem tak jak z chłopakami ostatnio?? Ja bym sie bała :? No ale Twoja decyzja trzymam kciuki za przyszłe maleństwa :)
Anonymous - Sob Cze 16, 2007 21:04

Boże dopomóż mnie słabej... jak będą minki to ide się zabić :( :lol1:
Layla - Sob Cze 16, 2007 21:15

Viss, rozbrajasz mnie :rotfl:
Anonymous - Sob Cze 16, 2007 22:01

Layla, miło mi nader bardzo, ackolwiek dla mnie to jest całkiem średnio zabawne :lol1: :lol1:
Oli - Sob Cze 16, 2007 22:40

Viss, nie pojdziesz sie zabic tylko razem ze mna wybierzesz sie na zakupy po wieksza klatke (wiem ze tym masz gigantyczna,ale ja nie :( )! :mrgreen:
Pleiades - Pią Cze 22, 2007 09:26

Sorgen napisał/a:
Miot sie zapowiada ślicznie :mrgreen: :serducho: Nie boisz się jednak że ze znalezieniem domków dla małych bedzie problem tak jak z chłopakami ostatnio?? Ja bym sie bała :? No ale Twoja decyzja trzymam kciuki za przyszłe maleństwa :)


Owszem, boję się, dlatego najpierw staram się zorientować, co i jak.
Wolę mieć listę chętnych na oku, nim będę kryć. Jak już mówiłam, Ancora dopiero kończy 5 miesięcy, do co najmniej końca roku ma czas, by zostać rodzicem :) Nic na siłę i nic w pospiechu.

Ewentualnie zawsze może się zdarzyć jakiś przypadek, jak właśnie ostatnio, że przyszłe domki (ludzie z listy) wycofali się i szukałam na zabój nowych odpowiedzialnych właścicieli. Zawsze też uwzględniam fakt, że ostatecznie z 3 maluchy, które by domu nie znalazły, mogłyby zostac u mnie w domu na dożywociu. Ale to już gruba ostateczność i mój mąż chyba by na mnie się wściekł ;) A działalność hodowli zostałaby zawieszona ;)

sachma - Pią Cze 22, 2007 09:43

Off-Topic:
Pleiades, my zrobilysmy male plakaty, na a4 i porozwieszałyśmy w okolicznych miastach ;) dodatkowo oglos to na roznych stronach o zwierzakach - tam gdzie oglaszaja zapowiedzi miotow w psich i kocich hodowlach - u nas to bardzo pomoglo, wszak forum nie jest calym swiatem i nie kazdy wlasciciel ogona na forum zaglada ;) kilka osob trafilo na forum wlasnie dlatego ze byli zainteresowani naszymi miotami o ktorych przeczytali w ogloszeniach i przyszli ogladac foty i sprawdzac czy zalapia sie na liste ;)

Pleiades - Wto Cze 26, 2007 10:47

Sachmo: tak zrobiłam, jak 2 dziewczynki z "A" zostały mi i nie miały nowych domków ;) Poskutkowało, więc pełna czarnych mysli nie jestem, choc nadal ostrożna ;)

[ Dodano: Pon Lip 02, 2007 09:03 ]
Hmm, ciekawe, samiczki mają mniejsze wzięcie od samców ? ;) Chętni owszem, zgłaszają się, ale jakby większość chce jednak chłopaki ;) No, komu dziewczynkę, komu ? Bo zaczynam mieć idiotyczne myśli, żeby sobie jedną chociaż zostawić do dalszej hodowli ;E (TŻ mnie zabije ! To już pewne ! A ja jeszcze Maine Coony jadę w lipcu oglądać w 2 hodowlach @_@ )

[ Dodano: Pią Lip 06, 2007 12:56 ]
Niestety mam złe wieści.

Krycie przesuwam w czasie na koniec wakacji (narodziny prawdopodobnie pod koniec IX). Ze względów osobistych.
Po pierwsze - chyba czeka mnie wizyta w szpitalu, gdzie spędzę co najmniej 2 tygodnie, a może nawet miesiąc. Nie zostawię w domu TŻ z dzieckiem i całym stadem zwierzaków plus ciężarną czy rodzącą samicą. W życiu by sobie nie poradził.
Po drugie - chyba niedługo się przeprowadzamy. W tej chwili wolny czas i urlopy będziemy wykorzystywać na niezbędne remonty, więc będzie z tym też trochę zachodu. Matce szczurzej z młodymi natomiast należy zapewnić spokój, a nasza bieganina i odnawianie/remontowanie domu na pewno nie stworzy dobrych warunków dla mamy i maluchów.
Po trzecie - co prawda Ancora ma już pożądaną wagę, ale nic nie szkodzi, aby jeszcze trochę przybrała masy i dorosła. Przynajmniej będzie zdrowszy i liczniejszy miocik :)

Pozdrawiam

Pleiades.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group