To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leki - Roboran H.

AngelsDream - Pon Cze 04, 2007 22:26
Temat postu: Roboran H.
Cytat:
Preparat mineralno-witaminowy przeznaczony dla psów, kotów, królików, norek, nutrii, lisów i drobiu. W swoim składzie oprócz wszystkich najważniejszych witamin i minerałów zawiera biotynę (witamina H), niezbędną u zwierząt do prawidłowego rozwoju okrywy włosowej i innych tworów naskórka, a także do prawidłowej przemiany węglowodanów, białek i kwasów tłuszczowych.

Wskazania: Preparat znacznie poprawia ogólną kondycję zwierzęcia, pomaga w osiągnięciu silnej i wyrównanej grupy. Wskazane jest także podawanie Roboranu celem zagwarantowania prawidłowej pigmentacji oraz nadania połysku sierści. Zaleca się stosowanie preparatu we wszystkich przypadkach chorób skóry, przy siwieniu i wypadaniu sierści, a także po przebytych zabiegach w okresie rekonwalescencji. Dawkowanie: Dawkowanie: prewencyjnie-dawka tygodniowa / leczniczo-dawka dzienna. Psy duże 2 x 2-3 łyżeczki / 2 łyżeczki. Psy średnie, lisy 2 x 1-2 łyżeczki / 1 łyżeczka. Psy małe 2 x 0,5-1 łyżeczki / 0,5 łyżeczki. 10 królików 2 x 1-2 łyżeczki / 2-3 łyżeczki. 10 norek łyżeczka (dziennie) / 2-3 łyżeczki.

Roboran H podaje się wymieszany z pokarmem lub mlekiem. Przy długofalowym podawaniu preparatu może dojść do zmniejszonej ochoty czy wręcz niechęci do przyjmowania Roboranu H. Wtedy należy preparat odstawić, a po tygodniowej przerwie zwierzęta znów chętnie go konsumują.


Roboran H podawaliśmy Cidowi - bardzo pomógł. Resztka, która została wzmocniła sierść Todda i znacząco [pozytywnie] wpłynęła na stan jego zębów, bo jak przyjechał, to miał przezroczyste.

Dawkowanie szczurze: 2 szczypty co dwa dni na jednego szczurka :) [średniego]

Anonymous - Pon Cze 04, 2007 22:32

AngelsDream, to jest taki żółtawy proszek? Dość smaczny?
AngelsDream - Pon Cze 04, 2007 22:33

Viss, ano. Taki w kolorze Kukriego na grzbiecie. Szczurki go lubią.
helen.ch - Pon Cze 04, 2007 22:38

AngelsDream napisał/a:
Szczurki go lubią

to dobrze, bo kiedys dawałam Kropce krople VitaWet, te to są paskudne.
Zamówiłam, będziemy podawać.

Nisia - Wto Cze 05, 2007 08:41

Viss napisał/a:
żółtawy proszek

Żółtawy? Ja bym nazwała jasno szary.

Anonymous - Wto Cze 05, 2007 09:00

ja swoim ogonom nie podawałam akurat Roboranu, ale bywało, że lądowały w ich miseczkach inne prio-kocie preparaty witaminowe.

i zawsze pomagały :) więc ogólnie można przyjąć, że suplementy dla większych kudłaczy w odpowiednich dawkach wsponagają również te mniejsze.

zasadzkas - Śro Sie 01, 2007 23:23

Dziś odebrałam od wetki, bo zamówiła dla nas w hurtowni.
Chciałam wspomóc, zwłaszcza Rysia, co ma powikłania po kastracji.
I dziewczyny młode, łatwo kichają. Zobaczymy.

[ Dodano: Pią Sie 03, 2007 23:14 ]
Chciałam dopytać: podawaliście z wodą? Bo szybko się wytrąca. Zastanawiam się, czy nie podawać z gęstszymi jogurtami. Doradźcie, pani adminalicjo :roll:

Anonymous - Wto Lut 10, 2009 11:03

A mozna to kupic w zoologu np?
Layla - Wto Lut 10, 2009 11:03

tamiska, mi się wydaje, że tylko u weta. Ale starcza na wieki i jest tanie ;)
babyduck - Wto Lut 10, 2009 11:08

tamiska, można zamówić w sklepie internetowym. Są tam też inne leki/preparaty dostępne u wetów bez recepty, np. scanomune.
Anonymous - Wto Lut 10, 2009 11:10

przeczytalam, ze to na choroby skory itd. Chlopaki siersc maja ladna, ale Rudzielec sie czochra.. Ogladali go u weta milion razy w tym ja drugi milion i zero pasozytow, ladna skora, brak objawow grzybicy, swierzbu itd...

babyduck powiem Ci, ze bardziej chyba sie oplaca przejechac do weta i u niego kupic, bo doliczajac koszt wysylki to duze kwoty wychodza, a u weta z a scano zaplace 6 zl :P nie wiem czy roboran maja, ale nastepnym razem sie spytam...

Anonymous - Wto Lut 10, 2009 11:13

tamiska, to spróbuj, nie zaszkodzi mu to, a może cos da. Tylko nie wiem jak przy profilaktyce to podawać...
Anonymous - Wto Lut 10, 2009 11:17

Viss napisał/a:
tamiska, to spróbuj, nie zaszkodzi mu to, a może cos da. Tylko nie wiem jak przy profilaktyce to podawać...


Co drugi dzien?

Jego dwoch wetow ogladalo i oboje stwierdzili, ze nic tam nie ma... Moze to jakies natrectwo? Glupol ma dlugie pazury bardzo (nie jestem w stanie mu ich obciac) i ostre jak nie wiem (Cale rece mam podrapane), wiec boje sie zeby sobie ran nie porobil... Najgorzej na plecach i pycholku.. Ale ogladalam i nic tam nie ma... A jak go sie tam drapie to noga robi jak pies :lol:

babyduck - Wto Lut 10, 2009 11:23

tamiska, pewnie tak. Ale pytałaś, więc wkleiłam.
zasadzkas - Wto Lut 10, 2009 11:54

tamiska, podaj adres to Ci wyślę. Został mi gdzieś zupełnie niepotrzebny a jeszcze sprawny.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group