To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Drgawki

Nisia - Pon Lut 12, 2007 13:03

L. napisał/a:
naczy chyba szczury oddychają szybciej niz ludzie O.o ?

Tak, bo są mniejsze.
Podczas oddychania lekko chodzą boczki (tuz za żebrami), ale powinny chodzić naprawde lekko. Prawie niezauważalnie.

PS. Trudne zadanie, sprawdx, czy podołasz.
Przyłóż ucho do klatki piersiowej za łapkami, tak trochę z boku, a trochę ne grzbiecie. Potem między przednimi łapkami. I opisz, co słyszysz.

Anonymous - Pon Lut 19, 2007 16:44

Nie wiedziałem gdzie to wcisnąć - wiec zamieszczam tu.

Skaven zaczyna chorowac- objawy ciezko oddycha- wystepuja u niego podobne objawy - wyzej wspomniane "chrumkanie" jak u swinki. Drgawek nie stwierdzilem. Ogólnie zachowuje sie normalnie, biega wesoło po pokoju, nie jest ani apatyczny czy osowiały (jak na niego). Nie liczac oczywiscie pasozytów które po raz kolejny powróciły i ktore znow lecze. :(
Polfiryna w normie - czyli z rana lekko umazany nosek, ewentualnie oczka. Ale bardzo mało - bywały gorsze okresy.

Niestety bede w łodzi u weta najszybciej za tydzien. Jest cos co moge teraz sam zrobic zeby mu pomoc ??

AngelsDream - Pon Lut 19, 2007 16:47

zamtuz, mozna popróbować z beta glukanem, vibovitem i ostrożnie z inhalacjami, Inhalacje należy ostrożnie, ponieważ jeśli jest osłabione serce, to można zwierzaka na drugi świat posłać.
Anonymous - Pon Lut 19, 2007 16:51

Wypróbuje vibovit. Inhalacje? W jaki sposob? Nie Skaven raczej z sercem nie ma problemow. Ogolnie mimo 1,5 roku to pierwsze jego problemy ze zdrowiem
AngelsDream - Pon Lut 19, 2007 16:54

http://forum.szczury.biz/...p?p=29672#29672 polecam dokładne przegladanie spisu treści :)
Natalia - Pon Mar 05, 2007 10:10
Temat postu: Drgawki
Moja Luna ma czasem dziwne drgawki. Patrzy w dal i nagle zaczynają jej się te drgawki. Od pewnego czasu popiskuje też, kiedy ją głaszczę po grzbiecie. Stała się mniej aktywna. Również mnie gryzie, choć wcześniej tego prawie nie robiła. Jest trochę gruba... Może sobie coś złamała? Co robić ??
Ratata - Pon Mar 05, 2007 12:10

Ma rujkę :roll:
Anonymous - Pon Mar 05, 2007 12:20

No nie wiem, czy to rujka... A jak ją głaszczesz to sie wygina? Trzęsie uszkami? I jak często to się zdarza? Porfiryna?
Ratata - Pon Mar 05, 2007 12:54

Gryzie Cię, czy podgryza? Wygina grzbiet w łuk, gdy ją głaszczesz?
Layla - Pon Mar 05, 2007 15:29

Ja chciałam powiedzieć, że już opisywałam raz Natalii na gg objawy rujki, bo chciała wiedzieć ( to jej pierwsze szczurki). Więc nie wydaje mi się, zeby to było to...Mała nie stroszy futerka, z tego co wiem. Natalia, napisz szczegółów więcej. Czy Lunka ma apetyt? Czy bawi się?
Natalia - Wto Mar 06, 2007 08:30

Porfiryny nie ma(za to jej siostra - tak) apetyt ma, bawi się mniej - mniej ruchliwa jest, w nocy piszczała seriami, jak tylko Bebe ją 'dotknęła'(albo i nie tylko.....).Ona mnie raczej podgryza, ale dosyć mocno. W chodzie nie ma zmian, ale jest dziwnie wyprostowana. Nie wygina się, ale wyraźnie ucieka przede mną. Chyba pójdę z nią do weta - boję się o nią
Anonymous - Wto Mar 06, 2007 09:03

Natalia, idz do weta koniecznie i to szybko. Jeśli ona tak piszczy, to coś ją musi boleć, więc cierpi. Nie ma na co czekać :/ Zobacz w dziale weterynarze, jacy weci są polecani w Krakowie, tu
Natalia - Wto Mar 06, 2007 09:20

Idę jutro na Złotą Jesień.

EDIT:Teraz to się rzuca na moją rękę, aż do krwi....

Anonymous - Wto Mar 06, 2007 12:04

Ok, na razie nie dywagujmy, idź szybko i czekamy na diagnozę. Pamiętaj żeby dokładnie opisać wszystkie zachowania i zmiany jakie zaszły.
AngelsDream - Wto Mar 06, 2007 19:06

Natalia, i jak wiadomo coś?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group