To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Koszty utrzymania szczurów (żywienie, leki, wet)

Layla - Czw Lis 15, 2007 22:50

Off-Topic:
AngelsDream, ja też używam trocin (chipsi) i są warte polecenia i czyste. Co do karmy świnkowej - przyjrzyj się składowi, ja nie widzę tam nic złego, tylko czasem zbyt dużo granulatu. Moje często jedzą prestige świnkowy ;)

AngelsDream - Czw Lis 15, 2007 23:03

Off-Topic:
Layla, mówiłam o takich stolarkich trocinach. Co do karmy świnkowej: wg mnie w ogóle nie powinna być podawana samcom, właśnie ze względu na skład.

CzarneSłoneczko - Pią Lis 16, 2007 00:17

Off-Topic:
Ale brzydki offtop. Trociny wierzbowe, miodzio, sama bym spała na tym. To nie jest żadna sklejka czy cos, przecież sama widzę jak to powstaje.

AngelsDream - Pią Lis 16, 2007 01:17

Off-Topic:
Offtopy zawsze są brzydkie, ale czasami potrzebne. 8)


20 zł na główną karmę.
30 zł na dodatki.
5 zł na ręczniki papierowe.

Ręczniki frote do klatki: 40 zł, ale to jednorazowy wydatek.

W sumie miesięcznie bez weterynarza na pewno mieścimy się w 100 zł.

babyduck - Pią Lis 16, 2007 13:00

Dwie panny:

Koszty jednorazowe:
Shiba - 12 zł;
Kreta - przygarnięta wraz z transporterkiem, drabinką do klatki, wyprawką spożywczą w postaci pestek dyni, grochu, płatków kukurydzianych, vibovitu, ręczniczkiem;
Klatka - 80 zł
Poidła - 12 zł
Miska - 5 zł

koszty miesięczne:
trociny chipsi citrus - 15 zł
karma sucha (mieszanki) - 16-20 zł
gerberki - 15 zł
warzywa, owoce, jogurty, ryż, makaron, suchary - okazjonalnie z "pańskiego" stołu, w sumie to około 10 zł tylko na szczury.

pituophis - Pią Lis 16, 2007 16:34

To teraz ja, koszty wyżywienia ok. 30 szczurów, 50 myszy i sporej liczby gryzoniowej egzotyki + przychówków tego wszystkiego:

Granulat - 25 kg - 60 zł
pokarm dla małych papug - 2 kg - 8 zł
preparowane zboża, płatki, musli - 3 kg - 10 zł
mięso - 5 kg - 10 zł
warzywa i owoce - 8 kg - 15 zł
ryż i kasze - 3 kg - 7 zł
makaron - 2 kg - 5 zł
ziemniaki - 2 kg - 3 zł
słonecznik - 1 kg - 5 zł
suszone owoce - 500 g - 5 zł

witamin, ściółki, ew. leków nie liczę

Do przemyślenia, jeśli ktoś chce mieć dużo gryzoni.

Oli - Pią Lis 16, 2007 17:30

pitu, napisz moze jeszcze na ile Ci to wystarcza?
pituophis - Pią Lis 16, 2007 17:43

Oj, zapomniałem - na ok. miesiąc.
amusia - Pią Lis 16, 2007 17:52

Ja mam 50 myszy i kozt wyzywienia to okolo 30zł na 2 tygodnie
Anonymous - Sob Lis 17, 2007 17:21

Ja mam 2 szczurki i choma i miesięcznie WSZYSTKO Z WETEM (do którego nie chodzę bo żadne nie było ani razu chore) kosztuje mnie ok 50-20 zł...To bardzo mało.Ale szczury mają luxus karmę...
Anonymous - Sob Sty 26, 2008 11:36

Nisia napisał/a:

Potem trzeba miec przygotowane co miesiąc przynajmniej 120 zł na szczurka.


Wychodzi na to, że ja musiałabym mieć co miesiąc odłożone 960 zł na same szczury.
To nierealne.
Jeśli nic im nie dolega to nie jest źle. Część rzeczy, które my jemy one jedzą, do tego co jakiś czas zoolog, jakieś ręczniczki i tyle.
Jeśli zaś dolega zaczyna się koszmar.

Layla - Sob Sty 26, 2008 11:42

Chyna, nie chodzi o to, żeby odkładać stówę na każdego szczura. Chodzi o to, żeby mieć jakieś odłożone fundusze na leczenie, po prostu być przygotowanym. Bo bywa różnie, czasem rozchoruje się połowa stada (jak u mnie) i trzeba leczyć.
Fea - Sob Sty 26, 2008 11:53

Kiedy Sindre się rozchorował, wydałam kilka stów w ciągu trzech dni (łącznie z taksówkami, bo nie chciałam tłuc się z półprzytomnym zwierzęciem przez zimne miasto). Nie żałuję ani jednej złotówki, mimo że kruszek i tak umarł, sumienie nie dałoby mi spokoju, gdybym nie robiła wszystkiego, ale wydatki przeszły moje najśmielsze oczekiwania i musiałam zadłużyć się u rodziców. Przykładowo, podanie sterydu na nocnym dyżurze w klinice Niedzielskich na Energetycznej (Wrocek, dla niezorientowanych) kosztowało mnie 70 zł.
Izabela - Sob Sty 26, 2008 12:54

Od 29.12 do dzisiaj wydałam na leczenie jednego szczurka prawie 300 zł. I wydam jeszcze więcej, jeśli będzie trzeba. Nawet, jeśli miałabym się zapożyczyć. Takich rzeczy się nie przewidzi, niestety, i dlatego warto odkładać co miesiąc jakieś fundusze, chociaż minimalne.
agacia - Sob Sty 26, 2008 14:25

Ja na szczury wydaje okolo 50zl miesiecznie. Paczka karmy rat nature stracza mi na miesiac,ale chyba bede musiala zmienic ta karme na inna,bo chlopaki nie chca jesc tych chrupek,ktore sa w srodku,a ich jest najwiecej. Jej koszt u mnie to okolo 16zl. Do tego chlopakom daje czesto jedzenia moich psow tzn. gotowany ryz z warzywami i mieskiem i tego do kosztow nie wliczam. Jakies smakolyki typu dropsy czy kolby to mniej wiecej 15 zl miesiecznie. A no i gerbery to u mnie mniej wiecej 15zl miesiecznie. Za weta nie place,bo studiuje weterynarie i u nas na klinikach studenci nie placa nic albo placa mniej. Nawet za rentgena mi nic nie liczyli jak robilam,a moje poprzednie szczurki pod koniec swojego zycia dosc czesto bywaly u weta :( Obecne na szczescie poki co sa zdrowe i tylko zdarza im sie kichnac od czasu do czasu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group