To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Koszty utrzymania szczurów (żywienie, leki, wet)

nimka - Śro Lip 23, 2014 20:49

Szczurówka napisał/a:
Mój bilans na ten miesiąc :evil:

Zeskrobina - 10 zł
Ivermektyna - 60 zł
Karma - 62 zł

:evil:

gdzie Ci się udało tak drogą iwermektynę dostać?
Ja za 3 dawki na jednego szczura zapłaciłam 2,50 zł...

Ja nie napiszę ile wydałam w tym (i zeszłym) miesiącu na samego "weta" dla szczurów, bo aż strach myśleć :mrgreen:

Szczurówka - Śro Lip 23, 2014 20:52

nimka, Jedna dawka ivermektyny dla jednego szczura kosztuje 15 zł i razy 4 to jest 60 zł i jeszcze weterynarz zapraszał mnie na trzecią dawkę ale zrezygnowałam i powiedziałam że już sama w domu podam ivermektynę :roll: bo za 6 dawek wyszło by 90 zł :roll:
nimka - Śro Lip 23, 2014 20:54

Szczurówka napisał/a:
nimka, Jedna dawka ivermektyny dla jednego szczura kosztuje 15 zł i razy 4 to jest 60 zł i jeszcze weterynarz zapraszał mnie na trzecią dawkę ale zrezygnowałam i powiedziałam że już sama w domu podam ivermektynę :roll: bo za 6 dawek wyszło by 90 zł :roll:

To Cię naciągnął mocno...

limomanka - Śro Lip 23, 2014 21:04

nimka napisał/a:
To Cię naciągnął mocno...

Zgadzam się - ja dostałam 2 dawki na całe (wtedy ośmio-) stado za 20 zł. Fakt, że na skórę, nie zastrzyk, ale nie sądzę by to miało większe znaczenie...

smeg - Śro Lip 23, 2014 21:20

Ja kupiłam u weta całą buteleczkę ivermektyny, wystarczającą na jakieś 400 dawek - za 14 zł :P Zdzierają na tym strasznie, za samą usługę zrobienia zastrzyku.
Ebia - Śro Lip 23, 2014 22:44

Jak odwiedzałam rodziców i brałam ze sobą szczury zdarzyło się, że wet nie chciał wydać mi antybiotyku w zastrzyku, a tym bardziej sterydu i kazał przychodzić codziennie ze szczurem. Za każdą wizytę 35 zł.. Antybiotyk minimum 10 dni.. Po dwóch dniach uznałam, że lepiej jechać do Łodzi po leki, bo bilet w dwie strony wyniesie mnie tylko 20 zł.. A nasza pani doktor nauczyła mnie robić zastrzyki właśnie po to, żeby nie stresować szczura codziennym chodzeniem do lecznicy
Ninek - Czw Lip 24, 2014 12:41

Straszne zdzierstwo z tą ivermektyną :shock:
Ja zazwyczaj dostawałam ją w ogóle gratis (nawet u Piaseckiego - przy okazji operacji jednego szczura) a jeśli płaciłam to kilka zł za dawkę starczającą mi na rok przy dużym stadzie :P

jokada - Wto Sie 18, 2015 17:05

Mogę dorzucić świeże info o kosztach :-P
Przy stadzie 5-8 szczurów uśrednione (z roku) wydatki na weterynarza to około 200 zł miesięcznie
z większych wydatków były kastracje 4 szczurów i leczenie/prowadzenie przez 3-4 miesiące szczura i poważną niewydolnością oddechową

koszt ściółki to około 260 zł rocznie
koszt karmy podstawowej około 220 zł rocznie

nimka - Wto Sie 18, 2015 20:57

Ja mam większą średnią, ale się nie pochwalę :P
jokada - Wto Sie 18, 2015 21:08

A ja tam uważam że warto czasem odkopać temat ;-)
Żeby nowozaszczurzeni zdawali sobie sprawę że roczne wydatki na szczury rzędu 3 tysi przy nie tak wielkim stadzie to lekką ręką idzie.

nimka - Wto Sie 18, 2015 21:20

jokada napisał/a:
A ja tam uważam że warto czasem odkopać temat ;-)
Żeby nowozaszczurzeni zdawali sobie sprawę że roczne wydatki na szczury rzędu 3 tysi przy nie tak wielkim stadzie to lekką ręką idzie.

Ano, niestety :(

smeg - Śro Sie 19, 2015 09:42

Ja mam średnią miesięczną z ostatniego roku ok. 160 zł - ze wszystkim: karmą, ściółką, wetem, hamakami. To dużo mniej, niż kiedyś, ale też stado mam mniejsze (ok. 6-7 szczurów w tym czasie), a przede wszystkim młodsze - w tej chwili najstarszy szczur nie ma jeszcze 2 lat, reszta to 1-1,5 roku, więc na szczęście nie ma kogo leczyć ;)
muezza - Pią Wrz 04, 2015 00:10

Jako nowozaszczurzona, za to ambitnie, stwierdzam, że to co wydałam dotychczas to pikuś (klatka pierwsza 20 zł, transporterek i wyposażenie do klatki 20 zł, chorobówka 20 zł, 10 kilo Vilmie 70 zł, żwirku nie liczę, bo wspólnie z kotełami użytkują, ale dajmy, że 70 zł i wreszcie jakieś pierdoły do klatki, poidełka, rury i inne ze 100 zł, no i oczywiście kastracja Bombowego 120 zł i nawet jego ropień jeszcze niewyleczony, aaa no i nowa, piękna woliera :serducho: jedyne 350 zł i nawet wymarzone ferplastowe tarasy w fazie kupię-po-wypłacie) to pikuś w obliczu rychłej sterylizacji gromady panienek (na razie są 3, ale opanowało mnie GMR i chyba skończymy na liczbie 5).

Każda za 220 u mojego weta :roll:

Małe te paskudztwo, a żre więcej kasy jak koty moje oba :roll:

nikoś - Pią Wrz 04, 2015 08:14

Ja w sierpniu na szczurzęta wydałam 527 zł.Założyłam zeszyt gdzie wszystko zapisuje i powiem szczerze, że byłam przerażona jak zobaczyłam kwote z sierpnia.Fakt że kupowałam używaną klatkę za 200, ale mimo wszystko przegiełam.Polecam założenie zeszytu,widać wtedy wszystko czarne na białym.
Layla - Pią Wrz 04, 2015 08:45

Pomijając kwestie leczenia, bo to może wiele kosztować, to na co wy wydajecie tę kasę? :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group