To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - [Gdańsk] oddam maluchy za miesiac :))

Devona - Sob Paź 11, 2014 18:20

Waskisongo, jeżeli maluchy wyraźnie różnią się rozmiarem, to może oznaczać, że te mniejsze dostają za mało pokarmu. Trzeba koniecznie kontrolować sytuację i sprawdzać, czy wszystkie mają w brzuchach mleko (widać je w postaci takich białych plam pod skórą na brzuchu), a te drobniejsze podstawiać samicy, bo mogą nie przeżyć. Tym bardziej, że mniej karmienia oznacza także mniej ogrzewania przez matkę.
waskisongo - Sob Paź 11, 2014 18:28

:shock: będe tego pilnował póki co
L. - Sob Paź 11, 2014 19:05

waskisongo, Ty jesteś z Gdańska? Pracujesz, uczysz się ? Może podjechać do Ciebie sprawdzić stan maluchów, określić płeć i odmianę ?
waskisongo - Nie Paź 12, 2014 11:40

;P napisałem pw L

DZIŚ FOTKA :mrgreen:



Dziś je obejrzałem okazało się, że mam 8 chłopców i 4 dziewuchy 8)

Dziewczynki zostają z mamą 8 chłopców na oddanie ;( już zaczynam płakać z tego powodu bo pokochałem je wszystkie

Kosek - Nie Paź 12, 2014 21:34

z chęcią przygarnę dwóch chłopaków :D
smeg - Pon Paź 13, 2014 18:11

waskisongo, na pewno jesteś w stanie zostawić u siebie aż tyle szczurów? Masz już 2 chłopaków, 2 samiczki, chcesz mieć jeszcze kolejne 4 dziewczyny? Jakie są dokładne wymiary Twoich klatek?

Dziewczynki zazwyczaj bardzo szybko znajdują domy, więc na pewno nie miałbyś problemów ze znalezieniem im nowych właścicieli ;)

waskisongo - Pon Paź 13, 2014 21:33

Nie oddam dziewczynek, zostaną z mamą klatki mam spore :>
limomanka - Pon Paź 13, 2014 22:00

waskisongo, spore to pojęcie względne - pochwalisz się wymiarami?
waskisongo - Pon Paź 13, 2014 22:14

Dwie klatki wysokości około 80 cm długość ok 60 cm szerokość około 40 cm. Napisane na klatkach jakies Remy :>
limomanka - Pon Paź 13, 2014 22:36

Jeśli to interzoo Remy to ma 38x58x71 i jest to klatka, która pomieści spokojnie maluchy, ale docelowo trzeba by wyjąć piętra (zajmują przestrzeń) i wymienić na taką, której szerokość dobija do 40 cm.
Istnieje teoria, że szczury dorastają do klatki, a dorosłe nie powinny mieszkać w takiej, której któryś wymiar ma mniej niż 40 cm.
6 samiczek Ci nie pomieści niestety... Chyba, że docelowo rozejrzysz się za większą klatką.
Nie wiem, czy zaglądałeś do tego działu: http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=47 - znajdziesz trochę informacji na temat odpowiednich dla szczurów klatek, kalkulator i recenzje.
Wiesz, wielu z nas myślało, że ma duże klatki, dopóki nie dowiedziało się, jakie potrzeby mają faktycznie szczury. W razie wątpliwości, pisz :)

waskisongo - Wto Paź 14, 2014 08:39

Nie powiedziałem że są teraz w tak wielkiej klatce maluchy z mamą...

Siedzą teraz w klatce bez pięter, klatka ma kształt trapezu

http://www.zoozoo.pl/sklep/img/p/3/9/1/6/3916.jpg (taką mam)

Symbol TRAPEZ
Szerokość 600 mm
Głębokość 370 mm
Wysokość 400 mm
Objętość opakowania (0.09 m3)

bez pięter póki co :>

Dziś rano znalazłem malucha poza domem, podniosłem go i oddałem mamie, która była w domu...oby maluchowi nic nie było, jak wrócę z pracy popatrzę czy maluchy całe, :kciuki:

smeg - Wto Paź 14, 2014 10:45

Jeszcze pozostaje kwestia tego, że za 2-3 lata wszystkie maluchy na raz (łącznie z matką, bo sama jest niewiele starsza) zaczną Ci chorować i zbankrutujesz na leczeniu. Łatwiej jest mieć stadko szczurów o zróżnicowanym wieku ;)
waskisongo - Wto Paź 14, 2014 11:17

smeg ;) ja zarabiam około 5 tyś. , myśle że mnie będzie stać :> (nie chwalę się teraz, to tylko fakty)
Trzynastka - Wto Paź 14, 2014 12:33

Off-Topic:
waskisongo napisał/a:
smeg ;) ja zarabiam około 5 tyś. , myśle że mnie będzie stać :> (nie chwalę się teraz, to tylko fakty)


Masz pracę zapewnioną na następne 3 lata? W 100%? Zazdroszczę ;)

waskisongo - Wto Paź 14, 2014 19:10

Oglądałem teraz maluchy ;P wszystkie całe, brzuchy pełne wszystkie tego samego wzrostu, na cmokanie wzbudza sie ich ciekawość chyba , bo nagle się ożywiają :p meszek już mają, boże jakie one śliczne są :mrgreen: ogólnie póki co ok.

:kciuki: oby tak dalej

PS: DZIŚ PROWADZIŁEM ROZMOWE Z PANIĄ Dimishka W SPRAWIE KLATKI DLA MNIE WSZYSTKO UZGODNIONE TERAZ TYLKO KWESTIA spotkania się :) ( SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA DLA PANNY SMEG ZA ZAANGAŻOWANIE I POMOC )

To chyba tyle póki co

http://m.zooplus.pl/shop/...a_fretek/135801 <- klatka bedzie taka :>



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group