To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Szczurze myślenie o własnej niewiedzy - eksperyment

Anonymous - Śro Mar 21, 2007 23:05

fox, myślę, że można wykorzystać zachowania, które zauważyłeś u swojego ogonka, wzmocnić je troszkę ćwiczeniami, tak aby nie musieć uczyć czegoś całkiem nowego. Zamiast dźwięków można wykorzystać inne opcje, np. stopień trudności dostania się gdzieś, aby stworzyć im wybór. Pomyślę jeszcze, jeśli chcesz faktycznie coś takiego zrobić. Do metapoznania w sumie dosyć łatwo powinno się móc dostosować warunki domowe. W końcu szczurki mają tak szeroki i bogaty repertuar zachowań, że będzie z czego wybierać. A spowodowanie, że zastanowią się nad ryzykiem strat i nagród jest proste.
fox - Czw Mar 22, 2007 09:35

Viss to w takim razie czekam na propozycje. Jak się tak zastanawiam, to chyba najbardziej motywujące dla szczurków(panów) jest żądza jedzenia i chęć dostania sie do panienek :-P W każdym razie ewolucja pomyslowości jest wielka :)
Anonymous - Czw Mar 22, 2007 12:07

fox napisał/a:
chęć dostania sie do panienek
to akurat jest bardzo kiepski pomysł na motywację. To juz jest męczenie zwierzęcia, którym steruje bardzo silny instynkt.
AngelsDream - Czw Mar 22, 2007 12:12

Viss, popieram - to już jest znęcanie się nad zwierzęciem, które nie zrozumie o co Ci chodzi - odradzam!
Asaurus - Czw Mar 22, 2007 16:30

Myślę że jedzenie jest najlepszym motywatorem dla szczurów, szczególnie panów. Dodtakowo jeżeli widzą, że to nie jest normalne codzienne jedzonko co w misce tylko jakiś smakołyk a najlepiej ten który właśnie je człowiek.
Motywowanie samiczkami także uważam za kiepski pomysł ze względów technicznych oraz ze względu na same zwierzaki.

majlena - Wto Mar 27, 2012 07:34

zdaję sobie sprawę, jak stary jest ten temat, ale czy nie ma nikt może skopiowanego tego artykułu? komentowaliście tak ciekawie, że aż mi smutno, że nie mogę przeczytać, o co chodziło...
AngelsDream - Wto Mar 27, 2012 12:29

majlena, bardzo proszę: http://forum.szczury.biz/...p?p=43441#43441

Łatwo nie było, ale się udało odzyskać treść. :)

majlena - Wto Mar 27, 2012 23:09

AngelsDream, jesteś wielka! dziękuję :)
AngelsDream - Wto Mar 27, 2012 23:15

majlena, miłej lektury. :serducho:

Artykuł, choć sprzed tylu lat, nadal jest aktualny i część zachowań można zaobserwować nawet u "zwyczajnych", domowych pupili. Nasza czwórka ma potrzebę kreacji i rozwiązywania problemów, ale tylko do pewnego poziomu. Zbyt duża trudność widocznie je zniechęca. Szukają prostszego rozwiązania i sięgają po sprawdzone metody prowadzące do sukcesu.

majlena - Śro Mar 28, 2012 08:11

artykuł świetny. lubię czytać o tym, jakie moje pupile są mądre :D
to mobilizuje też mnie, żeby im urozmaicać życie i może poćwiczyć ich umiejętności.
próbowałam znaleźć w pamięci jakieś sytuacje potwierdzające ten artykuł, ale jakoś mi teraz nic nie przychodzi do głowy oprócz ich chodzenia na skróty, na łatwiznę, co zwykle tłumaczę lenistwem :]

może komuś przyjdzie na myśl, co można by fajnego ze szczurkami zrobić, jako takie doświadczenie odnośnie tematu artykułu? spędzimy czas z pupilem i będzie się można pochwalić, jaki to mądrala. oczywiście i bez tego spędzamy z nimi czas i wiemy, że to mózgi :D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group