To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Białystok - jeden szczur, samiec

betvanbet - Czw Cze 26, 2014 21:14
Temat postu: Białystok - jeden szczur, samiec
1. Liczba szczurów do oddania: 1
2. Płeć szczurów: samiec

3. Wiek szczurów: ok 7-8 mc

4. Miasto: Białystok

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: okolice Białegostoku

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: nie chorował

7. Charakter, usposobienie szczurów: samiec alfa, samotnik, dominuje od razu, nie połączył się z moim stadem

8. Stosunek szczurów do człowieka: inteligentny, ciekawski, reaguje na imię, bierze z ręki pestki, jak wracamz pracy to staje na dwóch łapkach i czeka aż go zawołam, jedyny problem to to że gryzie jak się go dotyka - najpierw delikatnie ale 2 razy dziabnął do krwi. wydaje mi się że jest ślepy i może dlatego tak się zachowuje.

9. Stosunek do innych szczurów: dominuje, rzuca na plecy, boksuje. nie gryzie do krwi, jednak zawsze był szybko rozdzielany więc nie wiem co by się działo gdyby pozwolić na dłuższy kontakt.

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: Miał być karmą a ja ubłagałąm właściciela zoologika zeby go mi oddał. Po 2 miesiacach oswoiłam go na tyle ze wie co to człowiek, ale mój strach przez pogryzieniem jest zbyt wielki, u mnie się zmarnuje.

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: bardzo tymczasowa klatka transporterka

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: doświadczony w szczurach alfa i w łączeniu trudnych osobników

16. Zdjęcia szczurów: śpiący J.

17. Kontakt: betvanbet@gmail.com

18. Kilka słów o szczurze: inteligentny, pogodny, średnio żywy, ciekawski, kradziej niesamowity, uwielbia papier i ręczniki - dekoruje tym całą klatkę, docenia dobre jedzonko, zasługuje na oswojenie :)

Ratanka - Pią Cze 27, 2014 00:09

Fajny chłopak,zasługuje na dobry domek
3mam kciuki :kciuki:

Zizollo - Pią Cze 27, 2014 08:27

betvanbet, a myślałaś nad kastracją,bo to gryzienie może wynikać z burzy hormonalnej.Może spróbujesz go wykastrować,a jeśli nie pomoże ostatecznie poszukasz nowego domku?
smeg - Pią Cze 27, 2014 09:07

Zizollo ma rację, zwłaszcza że szczur jest w takim wieku, że przechodzi właśnie okres dojrzewania - często samcom wtedy odwala, stają się agresywne wobec ludzi i innych szczurów. Kastracja na pewno pomoże, po ok. 2-3 tygodniach od zabiegu szczurek powinien się uspokoić. Nawet po jego futrze widać, że chłopak ma sporo testosteronu ;)

Z drugiej strony - nie możesz za bardzo panikować przy łączeniu i od razu rozdzielać szczurów, muszą ustalić hierarchię między sobą. Jeśli będziesz wciąż ingerować, nigdy się nie połączą. Rozdzielanie jest zalecane dopiero wtedy, gdy szczury pogryzą się do krwi.

Mimo wszystko spróbowałabym najpierw kastracji, zazwyczaj działa cuda :)

betvanbet - Nie Cze 29, 2014 11:40

Jestem zdecydowana go oddać do dobrego domu. Mogę opłacić kastrację, zresztą przy najbliższym dopływie gotówki wybieramy się do weterynarza na zabieg.
Boję się tylko, że trzeba mu będzie rany pooperacyjne opatrywać a on się nie da dotknąć ;(

Proszę, popytajcie, może jakiś doświadczony w układaniu się na J. zdecyduje?
Nie chcę żeby siedział całe życie w klatce.

mmarcioszka - Sob Lip 26, 2014 12:47

Aktualne?
mmarcioszka - Nie Sie 24, 2014 20:38

Brak odzewu, zamykam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group