To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Transportery - pomoc w wyborze.

limomanka - Czw Gru 04, 2014 14:33

Majo, a szlufki na pasek ma? Ja sobie przepięłam po prostu pasek z torby turystycznej (zapinany na karabińczyki). Bo ja też autobusowa :wink:
FOXI - Śro Maj 20, 2015 17:55

Mam pytanie czy taki transporterek był by odpowiedni da ciurów?
http://allegro.pl/transpo...5144303134.html

smeg - Śro Maj 20, 2015 18:07

FOXI, niezbyt, bo szczury łatwo mogą przegryźć plastikową kratkę z przodu. Najlepiej poszukaj podobnego typu, ale z metalową kratą (np. Ferplast Atlas 10). To koci transporter, więc nadaje się dla dużych szczurów na dłuższe kilkugodzinne podróże, np. dla 3 dorosłych samców. Na krótkie wyprawy do weterynarza z 1-2 szczurami warto mieć coś mniejszego typu Ferplast Aladino Large albo jego odpowiednik Trixie w rozmiarze L: http://piggyshop.pl/trixi...30x23x21-szary/ .
Oluś - Śro Maj 20, 2015 18:14

smeg napisał/a:
szczury łatwo mogą przegryźć plastikową kratkę z przodu
A to akurat zależy od "plastikożerności" danego stada. :wink: Ja mam od paru lat Marchioro Skippera, też z plastikową kratką. Owszem, ucierpiała nieco od zębów, ale szczurów jeszcze nie przepuści. Z tym, że Marchioro ma dobrej jakości, twardy plastik, nie wiem jak z to wygląda z tanimi bezfirmówkami.
FOXI - Śro Maj 20, 2015 19:32

smeg, olus_165, dziękuje za pomoc :) Mam jeden mały transporterek po myszach i myszy były jak to nazywacie "plastikożerne" i ciury poprawiły więc może pomyślę o metalowych kratkach.
svala - Pią Maj 22, 2015 20:22

Co myślicie o takim transporterze dla 5 samców? Jak na razie wszyscy są jeszcze młodzi, także wszędzie się zmieszczą, myślę o czymś na przyszłość. Będą mieć wystarczająco miejsca? Chodzi mi głównie o wycieczki do weterynarza i max 2h podróże.
Pyl - Pią Maj 22, 2015 23:54

svala, bardzo fajny transporter, na 5 będzie ok. Warto tylko przepleść drutem boczki frontowych drzwiczek (tam są nieco większe otwory), a na zimę zaopatrzyć się w torbę lub sensowny koc, bo z racji "dziurawego" dachu trzeba mocniej chronić ogony przed zimnem. Za to latem można w nim wozić ogony bez ryzyka przegrzania i bardzo wygodny jest dostęp do ogonów (u weta i w trakcie łączeń - bezcenne!).
U mnie pełni on też rolę przestrzeni do łączenia (zazwyczaj kiszą się w nim kilka dni), chorobówki i transportera-izolatki, jak jakiś ogon potrzebuje zostać na dzień-dwa w lecznicy.

svala - Sob Maj 23, 2015 01:31

Pyl, przyznam się, że kupiłam praktycznie po godzinie od napisania tutaj, cena wydała mi się bardzo okazyjna (i firma ceniona), a po inwestycji w klatkę i 10kg karmy z zooplusa portfel zaczyna się kurczyć :lol: . Bardzo dziękuję za rady, zabezpieczę drzwiczki.
I mam pytanie - czy w takie dni jak ostatnie - ciepłe, ale wietrzne (przynajmniej w Lublinie) - taki transporter należy zabezpieczać kocem/torbą?

Pyl - Sob Maj 23, 2015 01:36

svala, warto czymś osłonić, ale nie musi to być gruby koc. Przeciągi nawet w transporterze nie są fajne. Tylko trzeba pamiętać, żeby nie przesadzać w żadną stronę - przegrzanie jest nawet bardziej niebezpieczne niż przechłodzenie.
Oluś - Wto Cze 16, 2015 20:56

Szukam solidnego transportera na 8-10 chłopa. Dobrze by było, jakby nie był za ciężki (jak np. Cabrio), miał metalową kratkę i był otwierany od góry. Orientuje się ktoś w tych wielkościach?
limomanka - Wto Cze 16, 2015 22:23

olus_165, mam Marchioro Clipper - na tę ilość powinna być dobra dwójka (całe moje stare stado miało się w niej dobrze). Ma świetną jakość plastiku, kratki z przodu i u góry (obie metalowe). Kupowałam w zooplusie w promocji za 130 zł, ale nie widzę go obecnie w ofercie.
To, co miałam na wystawie (nie wiem, czy się przyglądałaś), było mniejszą i starszą wersją (Clipper 1).

Oluś - Wto Cze 16, 2015 22:30

limomanka, o, Marchioro dobra firma, poszukam. :) Obecnie mam skippera - jest świetny, ale już przymały na obecne stado.
resztaa - Nie Gru 04, 2016 21:01

Hej dziewczyny, chciałem zapytać o transporter dla dwóch Pań. Transporter będzie potrzebny wyłącznie na wizyty u weterynarza więc max. 30 min. Mam dwa typy:
Ferplast Aladino Large cena 55 zł oraz koszyk piknikowy z Allegro za 45 zł (http://allegro.pl/koszyk-piknikowy-zielony-i6623592711.html). Różnica w cenie niewielka lecz koszyk piknikowy może przydać się jeszcze w inny sposób niż Aladino. Jeżeli ktoś może mi powiedzieć czy będzie różnica w transporcie szczurków to byłbym wdzięczny.

Ogoniasta - Nie Gru 04, 2016 21:26

Moim zdaniem Ferplast Aladino Large. Jest przeznaczony do transportu zwierząt i dlatego na pewno bezpieczniejszy. Odpowiednie zamknięcie, trwałość plastiku.

Używam go od 6 lat ;) i polecam :)

quagmire - Pon Gru 05, 2016 10:44

Kosze piknikowe są używane jako transportery z równym powodzeniem.
Aladino ma jedną wadę - dość niewygodne zapięcie - trzeba bardzo uważać na łapki.
Ale ja też bym wybrała Ferplasta :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group