To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

W kupie raźniej - szczury są stadne - wiem ze raźniej, ale na początek ?

AyumI - Wto Mar 04, 2014 13:47

PYTANNIE :?: :
:arrow: Czy lepiej kupić dwie samiczki czy dwóch samców ...
:arrow: Nie chce DWÓCH INNEJ PŁCI ...

limomanka - Wto Mar 04, 2014 13:54

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1063 ;)
wilczek777 - Wto Mar 04, 2014 13:55

Lepiej ADOPTOWAĆ :)

Na forum jest opcja szukaj - z jej pomocą powinnaś znaleźć odpowiedzi na wszelkie pytania. O płciach też jest osobny temat :)

Pyl - Wto Mar 04, 2014 13:55

AyumI, tutaj poczytaj.
I nie kupuj szczurów w sklepie - czemu? Tu masz uzasadnienie. A tutaj sposoby jak możesz zdobyć ogonka - krótkie podsumowanie.

Nuri. - Nie Mar 09, 2014 01:33

AyumI, adopcja szczurków to rozwiązanie, nigdy nie kupuj ogonków z sklepów zoologicznych!, ew. możesz kupić szczurki z hodowli, ale miej na uwadze że takie szczurki nie są tanie, chociaż możesz być pewna że nie mają żadnej choroby genetycznej i ogólnie że są zdrowe. Biorąc szczurki, zastanów się czy masz warunki, i czy jest osoba która mogłaby się zająć kiedy ty jesteś chora lub na wyjeździe. Myśl zawsze co im potrzeba, czego oczekują od nas, a nie czego my od nich :)
hekatomba - Nie Mar 09, 2014 12:20

Nuri. napisał/a:
chociaż możesz być pewna że nie mają żadnej choroby genetycznej

Niestety, ale nie może być tego pewna. Wprawdzie dobre hodowle nieustannie dążą do tego, aby wyeliminować ze swoich linii choroby dziedziczne, ale jeszcze długa droga do tego, by móc zagwarantować przyszłemu opiekunowi szczurów, że są one całkowicie wolne od chorób genetycznych.

Tawtute - Sob Paź 11, 2014 21:33

Hej ! Miałam podobną sytuację - w końcu wziełam 2 samiczki z hodowli z Warszawy - siostrzyczki. 3 nie wziełam bo obawiałam sie że ich nie ogarne. Teraz mam 2 oswojone szczurki i spokojnie je wypuszczam. Polecam 2 szczurki najlepier rodzeństwo :)
Karena - Nie Paź 12, 2014 02:20

Tawtute napisał/a:
z hodowli z Warszawy

jakiej? ;)

Tawtute - Nie Paź 12, 2014 10:40

On anie ma nazwy :P to jest poprostu prywatna hodowla. Pani hoduje szczury z rodowodem, oddzielone płciami warunki sterylne, każdego szczura oswaja. :)

[ Dodano: Nie Paź 12, 2014 10:40 ]
Ona **

[ Dodano: Nie Paź 12, 2014 19:42 ]
Na początku chciałam wziąść ogonki z Emerald Moon lub Anahata Rattery ale zdecydowałam się na Warszawę. :wink:

limomanka - Nie Paź 12, 2014 20:01

Tawtute, Emerald i Anahata zawiesiły/zakończyły działalność.
http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=102 - tutaj masz 2 aktywne w tej chwili hodowle polskie, obie mieszczą się w Warszawie :wink:

smeg - Pon Paź 13, 2014 09:50

Tawtute napisał/a:
On anie ma nazwy :P to jest poprostu prywatna hodowla. Pani hoduje szczury z rodowodem, oddzielone płciami warunki sterylne, każdego szczura oswaja. :)

A dostałaś rodowód swoich szczurków? Wszystkie rodowodowe hodowle w Polsce mają nazwy, podejrzewam, że to po prostu domowa pseudohodowla.

Tawtute - Pon Paź 13, 2014 13:50

Sorry ale w tym momencie mnie obrażasz :x ! to nie jest żadna pseudohodowla ! Może ma nazwe ale jej nie pamiętam ! To jest solidna hodowla ! :arrow: Rodowód mam !!!

[ Dodano: Pon Paź 13, 2014 13:51 ]
Szczurki są zadbane , odzzielone płciami oswajane od małego ! Byłam w środku i wiem !

Karena - Pon Paź 13, 2014 13:52

Tawtute, Na forum rozmawiamy, nie krzyczymy.
W Warszawie istnieje tylko jedna hodowla i jest nią SunRat's.

Skoro jest rodowód, to mogłabyś go nam pokazać ;)
Ja jestem przekonana, że niestety kupiłaś szczura z pseudohodowli.

Tawtute - Pon Paź 13, 2014 14:07

To nie było miłe :cry: A nawet jeżeli niby tak to dlaczego były tam takie świetne warunki ?! nawet jeżelii z tej niby pseudohodowli to niby źle ?! Byłam w środku, widziałem - ntam jest świetnie ! pozatrym ta pani jest bardzo doświadczona

[ Dodano: Pon Paź 13, 2014 14:07 ]
widziałam **

[ Dodano: Pon Paź 13, 2014 14:09 ]
ty masz szczury adoptowane i co ?

Karena - Pon Paź 13, 2014 14:12

Tawtute, Prosze o edycję posta. Jest on całkowicie nieczytelny.
Istnieje opcja 'Edytuj'.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group