To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Transportery

sliwkowapanna - Pon Lut 24, 2014 17:31

Dzisiaj kupiłam ferplasta. Przepłaciłam trochę, bo aż 62zł, ale potrzebny był na gwałt i tylko w jednym miejscu mieli na stanie...:( Trochę ciężko się zamyka, w miarę wytrwałe jest to zamknięcie przezroczystego plastiku z tym drugim...w sumie chyba coś podgumowego to jest
quagmire - Pon Lut 24, 2014 17:51

sliwkowapanna, one tak standardowo się zamykają.
jancia - Czw Kwi 03, 2014 19:43

http://www.zooplus.pl/sho..._kolkach/218899 zawsze można ze szczurami w wózku do weta pocisnąć
Kasia_89 - Czw Kwi 03, 2014 20:20

jancia napisał/a:
http://www.zooplus.pl/sho..._kolkach/218899 zawsze można ze szczurami w wózku do weta pocisnąć



Już mnie nic chyba na tym świecie nie zaskoczy O_o . Jaki jest sens kupowania psu wózka, co to za radość ze spaceru? To chyba jakieś rozwiązanie dla typowych Pańci co uważają psy za swoje dzieci, ubierają je w dziwne sukienki i inne fatałaszki. Koszmar jakiś :mrgreen:

Tuptus - Pią Kwi 11, 2014 10:59

Buhahaha reset mózgu. Nie! Wyobraziłam sobie siebie jak grzeje że szczurami w wózku:) i jakaś zaciekawiona baba zagląda mi to wózka:) ciekawe czy dużo takich rzeczy sprzedali:)
Papi - Pią Kwi 11, 2014 21:11

Transporter już kupiony, drzwiczki zabezpieczone drucikiem żeby maluchy nie wylazły. Teraz tylko czekam aż dziewczyny podrosną i będę mogła je przywieźć. Mam jednak pytanie pisałyście, że wkładacie do środka szmatki czy to ma być polar? Zastanawiam się nad zawieszeniem hamaczka w środku. Więc czy szmatki maja być polarkowe czy mogą być jakieś inne? I czy można im do transporterka na 5 godzinną podróż włożyć taką kołderkę dla gryzoni: http://animalia.pl/produk...azowa-100g.html Czy nie ma sensu bo od razu zasikają albo zjedzą? Nie chce tego kupować bo wydaje mi się , że do klatki to się nie przyda ale mam takie nieużywane jeszcze po chomikach.
Szczurówka - Pią Kwi 11, 2014 21:17

a po co przepłacać za kołderkę jak można wrzucić ręczniczek, kocyk czy ściereczkę do transporterka? :)
Papi - Pią Kwi 11, 2014 21:26

No tak kupować nie ma sensu, tylko ja właśnie pisałam, że mam takie dwie duże paczki, które zostały mi po chomikach i zastanawiam się jak to wykorzystać :-) Czy jest w ogóle sens wkładać im to do środka, niby jadalne i zasikane pewnie smaczniejsze ;-)
angelus - Nie Kwi 13, 2014 22:39

Papi, skoro i tak leżą i się marnują to niech chociaż szczurki mają uciechę :)
A pogryźć to pewnie pogryzą, no ale taka już szczurza natura :)

limomanka - Sob Maj 03, 2014 18:31

Temat wysprzątany. Zaktualizowałam te linki, które się dało, a usunęłam sporo odnośników do Allegro czy sklepów internetowych. Wydzieliłam temat Transportery - pomoc w wyborze, by posty dotyczące wyboru między kilkoma transporterami nie przysłoniły istotnych informacji, jakie niesie ten temat.
Jolasia - Czw Mar 10, 2016 21:51

Wrzucicie zdjęcia waszych trasnporterków? Co dajecie do środka jakiś żwirek czy szmatki?
Senthe - Czw Mar 10, 2016 22:22

Zwykle nie daję żadnego żwirku, bo i tak zakładam, że cała zawartość transportera od razu po podróży idzie do prania/czyszczenia. Wrzucam trochę chusteczek na dno, parę czystych szmatek (polaru, ścierek, starych koszulek, co się nawinie) do bezpiecznego zakopania się w nich, i trochę karmy "na pocieszenie". Na dłuższe wyprawy (albo dłuższe kolejki) warto zabrać też poidełko, a jeśli jest zimno można transporter dodatkowo owinąć kocykiem (oczywiście zostawiając jakieś wentylacyjne otwory, żeby szczur się nie udusił ;) )
Ogoniasta - Czw Mar 10, 2016 22:40

My używamy transportera Ferplast Aladino Large. W środku ląduje kocyk + trochę karmy, kawałek marchewki/jabłuszka/ogórka.



W chłodniejsze dni transporter pakujemy do torby


Gdy jest bardzo zimno na spód torby wkładam ogrzewacz

Rusałka - Czw Mar 10, 2016 22:44

Tak wygląda mój transporter na krótsze wyprawy;


Transporter HappyPet w fioletowym kolorze. Do środka włożony różowy ręczniczek i metkowiec dziecięcy.
Podczas wypraw do weterynarza, wkładam do środka kawałek jabłuszka i ulubionych smakołyków moich ogonków.
Kiedy jest zimno, praktykuję sposoby Ogoniastej :wink:

quagmire - Pią Mar 11, 2016 00:04

Rusałka, co to jest metkowiec dziecięcy?

Ja z kolei zazwyczaj wrzucam na dno trochę ściółki. Idealnie się sprawdza bukowa. Na to szmatka lub coś więcej, w zależności od pogody.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group