To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty adoptowane - Rozczochrańce - 11 maluchów + mamusia (zdjęcia na stronie 6)

Starsza Pani - Czw Paź 17, 2013 21:28
Temat postu: Rozczochrańce - 11 maluchów + mamusia (zdjęcia na stronie 6)
Temat przeniesiony z działu INTERWENCJE. Wszystkie maluchy są już zarezerwowane.


Kilka dni temu pojawiła się u mnie szczurza rodzina w składzie 11 ślepych maluchów + rodzice - wszystko w jednej klatce. Źródłem są jak zwykle śmietniki warszawskie.

Rodzice to husky rex, maluchy to husky i jeden albinos. Rodzaj futerek na razie nieznany, ale postaram się zrobić zdjęcia wąsów, może fachowcy rozpoznają.

Mama dzielnie opiekuje się maluchami i rękę toleruje tylko wtedy, kiedy jest w niej jedzenie. Ręka bez jedzenia jest śmiertelnym wrogiem ...

Na dalsze odchowanie niedługo je odbierze ode mnie Pyl, a wszyscy wiedzą, że maluchy od Pyl są super (mamusie maluchów od Pyl również :serducho: ).

Niedługo maluchy będą do adopcji ...

:arrow: Zasady rezerwacji
:arrow: Zdjęcia szczurków i rezerwacje

quagmire - Czw Paź 17, 2013 23:51

Starsza Pani, po dwóch rexach teoretycznie powinny być standardy, rexy i double. Małego doubla od rexa raczej się nie pozna po wąsach.
Pyl - Czw Paź 17, 2013 23:58

quag, tyle, że ja rozumiem, że nie mamy żadnej pewności czy to rexy czy inne pokręceńce. Więc możliwości może być teoretycznie więcej. Rodziców znamy (z widzenia ;) ), więc może uda się przynajmniej z grubsza ocenic co to za twory.
Starsza Pani - Pią Paź 18, 2013 10:57

quagmire napisał/a:
Starsza Pani, po dwóch rexach teoretycznie powinny być standardy, rexy i double. Małego doubla od rexa raczej się nie pozna po wąsach.


To już wiem, kto będzie opisywał towarzystwo :wink: .
Mnie do głowy nie przyszło, że mogą być double (fakt, gdzieś kiedyś czytałam, ale to wiedza bierna), dopiero Pyl mi powiedziała i opowiedziała o wąsach :-P .

A kto będzie, jeśli któreś z nich (oboje) jest velveteenem? Tata ma bardzo miłe futerko ...

A na zdjęciach będą nie tylko wąsy ...

AngelsDream - Pią Paź 18, 2013 11:03

Starsza Pani, teddyrexy, czyli rexovelveteeny, między innymi.
Pyl - Pią Paź 18, 2013 11:06

Starsza Pani napisał/a:
A kto będzie, jeśli któreś z nich (oboje) jest velveteenem?
Nadal będą to szczury :P
A na serio to mogą być jeszcze i rexem i velveteenem równocześnie. I będzie trudno to ocenić, bo znamy tylko wygląd rodziców i dzieci, nie znamy ich przodków. A nawet nie mamy 100% pewności, że samiec jest ojcem - tu akurat jest duże prawdopodobieństwo, ale nie możemy wykluczyć, że mogło być więcej samców, albo - jak uczy doświadczenie z pewnej interwencji - że samica karmiąca wcale nie jest ich matką. Ale to już dywagacje.

AngelsDream - Pią Paź 18, 2013 11:07

Off-Topic:
Pyl napisał/a:
Nadal będą to szczury

Dobra odpowiedź nie jest zła!

quagmire - Pią Paź 18, 2013 11:13

Pyl, dlatego napisałam teoretycznie - nie dlatego, że coś innego może się urodzić (ewentualnie fuzzy, gdyby się niosły), tylko dlatego, że nie można mieć pewności, co do rodzaju sierści rodziców.

Starsza Pani, po rexie i velvecie mogą się urodzić standardy, rexy, velvety i teddy rexy.

Ale w sumie aż tak ważne to nie jest. Ważne, żeby znalazły dobre domki.

Pyl - Pią Paź 18, 2013 11:25

quagmire napisał/a:
Ważne, żeby znalazły dobre domki.
Dokładnie tak. I żeby były zdrowe.
limomanka - Pią Paź 18, 2013 11:43

Pyl napisał/a:
quagmire napisał/a:
Ważne, żeby znalazły dobre domki.
Dokładnie tak. I żeby były zdrowe.

Czego i ja życzę :kciuki:

Starsza Pani - Pią Paź 18, 2013 18:55

quagmire napisał/a:

Starsza Pani, po rexie i velvecie mogą się urodzić standardy, rexy, velvety i teddy rexy.

Ale w sumie aż tak ważne to nie jest. Ważne, żeby znalazły dobre domki.


Ważne, bo trzeba będzie je jakoś opisać, a tak przynajmniej wiadomo, czego można się spodziewać.
Samych haszczy jest do adopcji sporo, a jak małe będą miały dodatkowe bonusy w postaci wychowania u Pyl i eleganckiego futerka, to dobre domki się znajdą :wink:

quagmire - Pią Paź 18, 2013 21:31

Starsza Pani, zazwyczaj wystarczy, że są potargane :)
Hanka_i_Medyk - Pią Paź 18, 2013 22:17

Nosz kurczę, jak możecie dawać takie ogłoszenia, kiedy mi akurat stado zmalało tragicznie z 5 do 3 sztuk... :twisted:
Starsza Pani - Sob Paź 19, 2013 01:07

Hanka_i_Medyk napisał/a:
Nosz kurczę, jak możecie dawać takie ogłoszenia, kiedy mi akurat stado zmalało tragicznie z 5 do 3 sztuk... :twisted:


:mrgreen: To możecie stado powiększyć do 14 sztuk ..

Zdjęcia wrzucę dziś jak się wyśpię, bo liczby zdjęć nijak nie mogę dopasować do liczby maluchów w klatce.
Prawie wszystkie maluchy (oprócz jednego) mają kręcone wąsy. Ten jeden wąsów nie ma prawie wcale, a do tego jest łysy jak kolano i różowy.

Majo92 - Sob Paź 19, 2013 13:43

Jestem z wawy i chetnie przygarne samiczke dla mojej dumbo-Zosi:) zastanawie mnie ten łysolek....czyzby moze jakis gen fuzz?? :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group