To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Wpływ rodzaju karmy na efekty przemiany materii

quagmire - Wto Sie 27, 2013 16:14

Ninek, a wychodzi aż tak drożej?
Ninek - Wto Sie 27, 2013 20:41

quagmire, no sporo drożej. Labo za kg wychodzi 5,1 zł a Vilmie 9.30-9.90 zł (zależnie od aktualnej ceny).
No i Vilmie zdecydowanie lepiej szczurom wchodzi...

pszczoła - Wto Sie 27, 2013 21:10

Off-Topic:
Ninek, co mam ja powiedzieć, skoro najlepszą karmą dla mojego stada to selective za magiczne 29zł/kg... :lol: Mieszam z care+ ale i tak wychodzi koszmarnie drogo :|

Ninek - Wto Sie 27, 2013 21:19

pszczoła, przy takiej karmie miałabym max 3 szczury :P
Hmm, może to jakiś sposób na gmr? :lol:

wilczek777 - Wto Sie 27, 2013 21:24

Ninek, to nie sposób :/ Pszczoła! Trzeba zorganizować fretten.nl tam jest worek 8kg za banalną kwotę... Jestem zdesperowana.
Ninek - Wto Sie 27, 2013 21:32

Off-Topic:
wilczek777, dla mnie by był bo zwyczajnie nie miałabym za co kupować. Już teraz jest to dla mnie powód na zmniejszanie ilości szczurów. Po poprzednim stadzie nauczyłam się, że całej swojej kasy nigdy więcej nie będę ładowała w zwierzaki ;)

pszczoła - Wto Sie 27, 2013 21:33

wilczek777, no ja właśnie cały dzień dzisiaj się zastanawiam, jak to zrobić, i nie mam pomysłu :/

Ninek, u mnie dopiero rok temu się okazało, że muszą jeść taką karmę, a wtedy miałam już 6 szczurów :P

smeg - Wto Sie 27, 2013 21:59

pszczoła, a czemu muszą?
pszczoła - Wto Sie 27, 2013 22:06

smeg, bo Ozzy rok temu tak się załatwił, że wybił 1/2 zęby trzonowe, krztusił się normalną karmą (ziarna, chrupki, gałązki), radził sobie tylko z granulatem który ładnie się kruszy, więc automatycznie całe stado jest na granulatach. Minął rok i nie mam odwagi podać mu zwykłej karmy z ziarnami. Do tej pory dostawali labofeed + selective + care+... zrobiłam próbę bez labofeeda i faktycznie jest duża różnica w zapachu. Nie bardzo im się podoba życie na granulatach, ale nie ma wyjścia.
jokada - Nie Wrz 08, 2013 21:49

po miesiącu :)
nie mam zamiaru do labofeedu wracać
sprzątanie wystarczy co tydzień, 9-10 dni :)

mmarcioszka - Nie Wrz 08, 2013 22:00

jokada, zupełnie Ci się nie dziwię, ja też niż nie wrócę do Labofeeda - mój nos mi nie pozwoli :lol:
nimka - Pon Wrz 09, 2013 01:24

mmarcioszka napisał/a:
jokada, zupełnie Ci się nie dziwię, ja też niż nie wrócę do Labofeeda - mój nos mi nie pozwoli :lol:

A ja jakoś nie zauważyłam różnicy pomiędzy labofeedem a vilmie...
tak samo mi śmierdzi jak podtykam nos pod klatkę
a z większej odległości nie śmierdzi w ogóle (tylko zaszczane hamaki...)

ilość wyprodukowanych odchodów: też nie widzę różnicy :? a nawet mam dziwne wrażenie że na vilmie jest więcej... może dlatego, że więcej żrą :?

AngelsDream - Wto Paź 15, 2013 16:24

Po skarmieniu jedną paczką ziarna i podaniu pierwszej porcji granulatu mam następujące wnioski:

- szczury granulatowe więcej piją
- na ziarnie załatwiają się rzadziej, same kupy są mniejsze i zapachowo znośniejsze

Nie wiem, czy w takim wypadku wrócimy na stałe do granulatu, chyba że finanse nas zmuszą, na razie wracamy do niego, bo chcemy spożytkować zapasy.

quagmire - Wto Paź 15, 2013 16:26

AngelsDream, możecie wymieszać - tak myślę.
AngelsDream - Wto Paź 15, 2013 16:33

quagmire, nie przepadam za mieszaniem tak różnych karm, wolę już dawać w dane dni na przemian, ale jeszcze zobaczymy, jak postanowimy. :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group