To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Odróżnienie szczura od myszy

pascual - Pią Cze 28, 2013 15:28
Temat postu: Odróżnienie szczura od myszy
Kto jest w stanie mi odpowiedzieć czy to są szczurki czy myszy laboratoryjne?


quagmire - Pią Cze 28, 2013 15:30

szczury, z czego ta, która stoi ma duży brzuszek - wg mnie, może być w ciąży albo się tak po prostu ustawiła.
pascual - Pią Cze 28, 2013 15:33

no to wpadka - udusić wszystkich durnych sprzedawców... do dziś byłem pewien że mam dwie labki a przynajmniej tak twierdzili w sklepie - aż wstawiłem fotkę na forum o myszach i tak zostałem hmmm oświecony że to co mam nie jest tym co myślę że mam
Cegriiz - Pią Cze 28, 2013 15:36

pascual, masz nauczkę, aby nie kupować w sklepach.

Po tym jak sprzedawca wciskał mi durnoty, ze chomiki Roborowskiego i dżungarskie urosną do rozmiarów syryjskich, na dodatek to jeden i ten sam gatunek tyle, ze mniejsze...

pascual - Pią Cze 28, 2013 15:38

wiesz jakoś nie miałem ochoty łapać szczurów które biegają na wolności :) a innej możliwości nie ma :) uwierz mi na słowo a jeśli chcesz głębszych wyjaśnień to zgłoś się na PW ale to będzie kosztowało cię dobrą kawę :)
Pyl - Pią Cze 28, 2013 15:55

pascual, to na wszelki wypadek wstaw jeszcze fotki, na których będzie widać "podwozia" - warto od razu ocenić płeć, żeby się nie okazało, że masz parkę i za chwilę będziesz mieć spore stadko maluchów.
pascual - Pią Cze 28, 2013 17:20

na razie opanowałem że nie zmykaja do domku jak wkładam reke do środka ale nadal nie chcą się dać złapać a nie chcę ich wystraszyć i zrazić
smeg - Pią Cze 28, 2013 17:25

http://images38.fotosik.p...50de6df6365.jpg - ja tu widzę jajka... :? Wydaje mi się, że masz parkę, powinieneś je jak najszybciej oddzielić.
pascual - Pią Cze 28, 2013 17:27

uuu nieciekawie .... no cóż więc czeka mnie kolejna wycieczka 300 kilometrowa :P aby kupić klatkę - no cóż i tak bywa - a że się zapytam to normalne że za każdym razem jak dam im jeść one całe jedzenie przenoszą do domku?
Pyl - Pią Cze 28, 2013 17:41

Też mnie to zdjęcie zaniepokoiło, choć pewności nie mam. Skoro nie możesz wziąć ich na ręce to postaraj się jak najszybciej zrobić im zdjęcia tyłeczka z boku.
Szczury są płodne w bardzo młodym wieku! Mimo, że wyglądają na dzieci zaraz możesz mieć duże stadko!

A jeśli masz parkę to kupno drugiej klatki nie rozwiąże problemu - one są stadne i trzymanie ich w pojedynkę też nie jest rozwiązaniem. Muszą być jednopłciowych w stadach.

pascual - Sob Cze 29, 2013 02:44

No i już wiem - mam parkę - czeka mnie zakup klatki a nawet dwóch bo skoro teraz już wiem że mam szczurki to ta jest zbyt mała dla nich - ale mam pytanie czy zamiast dokupywać nowe szczurki nie lepiej poczekać aż samiczka sama urodzi i w ten sposób rozdzielić towarzystwo na dwa stadka ?
Cegriiz - Sob Cze 29, 2013 03:53

pascual, najlepiej to jedną płeć wykastrować.
nimka - Sob Cze 29, 2013 04:47

pascual napisał/a:
No i już wiem - mam parkę - czeka mnie zakup klatki a nawet dwóch bo skoro teraz już wiem że mam szczurki to ta jest zbyt mała dla nich - ale mam pytanie czy zamiast dokupywać nowe szczurki nie lepiej poczekać aż samiczka sama urodzi i w ten sposób rozdzielić towarzystwo na dwa stadka ?


hm... ale wiesz, że ona może urodzić np. 15 maluchów? :wink:
i jest jeszcze jeden duży problem: te dwa szczurki mogą być rodzeństwem - a to grozi dużą podatnością ich potomstwa na różne choroby (chociażby guzy, nowotwory).

Masz tam jakiegoś weterynarza zajmującego się zwierzętami domowymi?
Szczury ogólnie są chorowite. Nie wiem czy jest sens "robić" tyle szczurów nie wiedząc czy można będzie je leczyć w razie potrzeby.

pascual - Sob Cze 29, 2013 04:57

no więc po kolei:
Cegriiz, a znasz jakiś domowy sposób na kastracje? bo ja już zapytałem i nikt czegoś takiego tu nie robi.
nimka, nawet nie baw się w proroka ze piętnastka - weterynarz jest nawet pani weterynarka (czy jak to się tam odmienia) ale tu szczurki nie są uważane jako zwierzaki domowe - za takowe uchodzą tylko koty i psy - nawet papugi są uznawane jako plaga i nikt sie nimi nie zajmuje.
A co do różnych rodziców hmmm na pewno maja różne matki i na 80 % też innych ojców

furburger - Sob Cze 29, 2013 09:41

pascual napisał/a:
jakiś domowy sposób na kastracje?


Nie wierzę że to czytam, normalnie nie wierzę... jak chcesz domowym sposobem pozbawić faceta jaj?! obciąć nożem kuchennym na żywca?
o matko i córko...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group