To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty adoptowane - Mnóstwo szczurów w różnym wieku ma już domy, Wrocław

_ogonek_ - Wto Kwi 16, 2013 07:32

kurczę.... myślę....

EDIT:
Tylko pytanie - wzięłabym nawet (ale tak na 40%) dwie szczurzyce, tylko co jezeli mi się "wysypie"? U mnie na miejscu to mogę tylko uśpić miot, bo sterylizacja aborcyjna nie wchodzi w grę - chyba że Wrocław (sama tam nie dojadę) bo do tutejszych wetów nie mam zaufania w kwestii takich operacji...
Jets jeden, ale musiałabym ew. porozmawiać z nim co i jak...

Mai-ah - Wto Kwi 16, 2013 09:04

Na dt nie mogę :( mam mamuśkę z kluchami na dt do odchowania, miejsca brak, klatek brak. Mogę zdjęcia porobić.
nimka - Wto Kwi 16, 2013 12:11

AdaK napisał/a:
kurczę.... myślę....

EDIT:
Tylko pytanie - wzięłabym nawet (ale tak na 40%) dwie szczurzyce, tylko co jezeli mi się "wysypie"? U mnie na miejscu to mogę tylko uśpić miot, bo sterylizacja aborcyjna nie wchodzi w grę - chyba że Wrocław (sama tam nie dojadę) bo do tutejszych wetów nie mam zaufania w kwestii takich operacji...
Jets jeden, ale musiałabym ew. porozmawiać z nim co i jak...

ale to też jest dobre rozwiązanie :)

klauduska - Wto Kwi 16, 2013 12:34

jak ktoś ma klatkę+poidło, to mogę wziąć zaciążone[?] do siebie.
nimka - Wto Kwi 16, 2013 12:46

klauduska napisał/a:
jak ktoś ma klatkę+poidło, to mogę wziąć zaciążone[?] do siebie.

:kwiatek:

Wiem tyle, że niebieska która urodziła w podróży (małe nie przeżyły) nie jest w ciąży.
Reszta - kilkanaście - może być w ciąży.

Właścicielka bardzo nie chce usypiać małych :|
Właśnie z nią rozmawiałam.



A co do moich tymczasów: Mam dla nich transport z Wrocławia do Łodzi w czwartek (w Łodzi będzie ok. 13-14 na giełdzie zoo, ponieważ dostarcza tam rybki), a z Łodzi do Warszawy w niedzielę 21 kwietnia. Kto mieszka w Łodzi i przetrzyma (i odbierze w czwartek z giełdy)? :oops: Pomóżcie, proszę.

klauduska - chyba możesz się podłączyć pod transport, tylko to wszystko trzeba dograć do czwartku... ratunku :|

klauduska - Wto Kwi 16, 2013 12:53

nimka, jakiej podróży? Nie dziwię się, że nie przeżyły..
kilkanaście, tzn ile? ja oczywiście w życiu nie wezmę wszystkich do siebie, żeby była jasność ;)
mogę wziąć 3-4.
weź się na fb do mnie odezwij.

Ninek - Wto Kwi 16, 2013 12:54

Mai-ah, zadzwoń do DT i umów sie na robienie zdjęć+dokładny spis ile szczurów, jakich płci i kolorów, czy jest widoczna ciążą, czy wykluczona, itp. To teraz bardzo istotne. Jeśli jest ryzyko, że kilka z samic jest w ciąży to jak najszybciej powinny pójść na dt, które uśpi miot albo zrobi sterylke aborcyjną, bo zaraz sie okaże że jest 50 szczurów albo jeszcze gorzej...
Sky - Wto Kwi 16, 2013 13:02

Przed chwilą dzwoniłam do tej pani w sprawie zrobienia zdjęć (wiem o akcji z drugiego forum).
Powiedziała, że ktoś od Was idzie zrobić dzisiaj zdjęcia, prosiła, żeby od razu przesłać je do mnie - wstawię je na orgi (jeżeli oczywiście robiąca udostępni:)). Sama jestem umówiona na wizytę dopiero na piątek.

Najbardziej zależy jej na oddaniu samców. Okazało się, że kiedy do niej dotarły, szczury nie były rozdzielone. Teraz już są, ale co się tam zdarzyło, to się zobaczy - okociły jej się już dwie samiczki. Powiedziała, że tych szczurów może być nawet 60, o wiele więcej, niż się spodziewała.

Poszukiwany jest też na cito transport dla 5ciu samiczek do Warszawy.

nimka - Wto Kwi 16, 2013 13:11

Sky napisał/a:
Poszukiwany jest też na cito transport dla 5ciu samiczek do Warszawy.

To te moje :)


klauduska napisał/a:
nimka, jakiej podróży? Nie dziwię się, że nie przeżyły..
kilkanaście, tzn ile? ja oczywiście w życiu nie wezmę wszystkich do siebie, żeby była jasność ;)
mogę wziąć 3-4.
weź się na fb do mnie odezwij.

Podróży od terrarysty do obecnej opiekunki.
Urodziła w transporterze, w trakcie podróży.
Pewnie małe zostały zagryzione.

Ile samic dokładnie jest to nie wiadomo jeszcze, bo miały być podobno już rozdzielone, a dziś kobieta odkryła kolejne samce w klatce z samicami, a zakładała wcześniej że to też samice. One wszystkie są wystraszone, trochę gryzą. Kobieta się boi ich brać na ręce - stąd jeszcze nie wszystkie przejrzane. Wczoraj czy dziś jedna urodziła. Na razie jest w klatce z drugą samicą, która ma młode w wieku 2 tygodni. Klatek pustych brak...

Odezwę się za chwilę :)

Ninek napisał/a:
bo zaraz sie okaże że jest 50 szczurów albo jeszcze gorzej...

już jest ponad 50...

Delikatnie chciałam jej zasugerować, że i dla tych obecnych będzie duuuuży problem ze znalezieniem domów. Nie chce słuchać :roll:

majlena - Wto Kwi 16, 2013 13:15

nimka napisał/a:
A co do moich tymczasów: Mam dla nich transport z Wrocławia do Łodzi w czwartek (w Łodzi będzie ok. 13-14 na giełdzie zoo, ponieważ dostarcza tam rybki), a z Łodzi do Warszawy w niedzielę 21 kwietnia. Kto mieszka w Łodzi i przetrzyma (i odbierze w czwartek z giełdy)? :oops: Pomóżcie, proszę.

pomogę :)

klauduska - Wto Kwi 16, 2013 13:16

Niezły hardkor...

Właśnie zajrzałam na wątek na orgach. Pani, która daje DT, sama ma mega pseudo..

nimka - Wto Kwi 16, 2013 13:19

majlena napisał/a:
nimka napisał/a:
A co do moich tymczasów: Mam dla nich transport z Wrocławia do Łodzi w czwartek (w Łodzi będzie ok. 13-14 na giełdzie zoo, ponieważ dostarcza tam rybki), a z Łodzi do Warszawy w niedzielę 21 kwietnia. Kto mieszka w Łodzi i przetrzyma (i odbierze w czwartek z giełdy)? :oops: Pomóżcie, proszę.

pomogę :)


Dzięęęęęki!!! Ogromne!!! :serducho: :serducho: :serducho:

Zaraz wyślę namiary które mam (jeszcze nie mam na pana który z Wrocławia do Łodzi je wiezie).

AngelsDream - Wto Kwi 16, 2013 13:19

Ja nie wiem, jak to rozwiązać.

Te szczury plus szczury z tego: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=14402 tematu = bez mała setka szczurów szukająca domu na już lub za chwilę.

Pojedynczo wątki wyglądają niepokojąco, razem oznaczają masę bezdomnych zwierząt. :(

Sky - Wto Kwi 16, 2013 13:19

klauduska napisał/a:
Niezły hardkor...

Właśnie zajrzałam na wątek na orgach. Pani, która daje DT, sama ma mega pseudo..


To prawda, parę osób jest, które u niej kupowały i się nacięły. Pani ma też swoją stronę reklamującą hodowlę. Dlatego ważne jest, aby ktoś tam poszedł i zrobił spis szczurów razem ze zdjęciami. Ja tak jak pisałam, jestem umówiona dopiero na piątek.

klauduska - Wto Kwi 16, 2013 13:21

nimka, dobra to jak nic innego się nie znajdzie to ja z 4 samicami [najlepiej takimi z ciążą, skoro ona nie usypia w ogóle] się podłączam, ale potrzebuję klatki, bo ja wszystkie swoje oddałam [o ja gupia!]
majlena, przytrzymasz te panny i dla mnie?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group