To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zarejestrowane hodowle - [SHSRP] Ulotka na temat szczurów i szczurów rodowodowych

Pyl - Pią Mar 01, 2013 12:47

Starsza Pani, ja się obawiam, że nie damy rady skompresować tego co chcemy na mniej niż A4, ale jeśli uznasz, że nie ma szans wcisnąć w takiego odbiorcę więcej niż np. 200 słów to będziemy musieli to przemyśleć.
Może dobrze dobrane, hasłowe i wyraźne nagłówki pomogą wspomóc w dotarciu informacji mimo większej ilości danych na ulotce?

Zdjęcia muszą być i to piękne, bo jako 100% wzrokowiec uznaję, że bez zdjęć nie ma ulotki :lol:
Plakat to super pomysł.

Czy ktoś ma dobrą fotkę na taki plakat? Musi być dobrej jakości (i rozdzielczości).

AngelsDream - Pią Mar 01, 2013 12:51

Pyl, moje 10 punktów się nada?

I służę zdjęciami, mam ich masę.

pszczoła - Pią Mar 01, 2013 13:04

Pyl napisał/a:
Czy ktoś ma dobrą fotkę na taki plakat?

można poprosić o foty np. od Babyduck lub Bel.

Ja proponuję te 10 pkt. wypisanych przez AD (tylko odrobinę bym zmieniła, ale to potem) i do każdego takiego "hasła" po parę zdań (5-10?).

AngelsDream - Pią Mar 01, 2013 13:07

pszczółka napisał/a:
Ja proponuję te 10 pkt. wypisanych przez AD (tylko odrobinę bym zmieniła, ale to potem) i do każdego takiego "hasła" po parę zdań (5-10?).


Tak to mniej więcej widzę. Napisałam je na "żywca", więc wpierw trzeba je ułożyć i sprawić, by były idealne, a potem ubrać w najbardziej potrzebne treści.

pszczoła - Pią Mar 01, 2013 13:08

AngelsDream, tak jest :) Ewentualnie napisać trochę więcej i zobaczymy jak to się wszystko zmieści.
Pyl - Pią Mar 01, 2013 13:20

AngelsDream, pszczółka, dokładnie tak, właśnie robię podsumowanie w pierwszym poście. Oczywiście możemy to zmieniać, ale chcę mieć aktualny stan w jednym miejscu, żeby nie grzebać po całym wątku w poszukiwaniu aktualnych ustaleń.
Kasik - Pią Mar 01, 2013 13:35

pszczółka napisał/a:
i do każdego takiego "hasła" po parę zdań (5-10?).
Według mnie to dużo za dużo. Gdybym nie była jakoś mega zainteresowana szczurami, w życiu bym tyle nie przeczytała... Mi się wydaje, że rozwinięcie każdego hasła w 2-3 zdaniach to max. Ewentualnie jedno czy dwa ważniejsze zagadnienia mogą być bardziej rozwinięte (ale też nie więcej niż 5 zdań). Tak mi się wydaje. Postawcie się w roli osoby dostającej ulotki o hodowli, powiedzmy, mrówek, czy roślin z klimatu zwrotnikowego :P Taka ilość tekstu odstrasza.
Pyl - Pią Mar 01, 2013 13:36

Dobra, zebrałam co mamy w pierwszym poście.

Jak dla mnie obecnie jest dużo osób chętnych - myślę, że na etapie opracowywania więcej osób nie potrzebujemy, za wyjątkiem:
- szefa, który jakoś nie chce się zmaterializować
- osoby czynnie reprezentującej SHSRP (L.?) - pytania o ilości ulotek, zdjęcia, treści powiązane z SHSRP...
Kwestie późniejszego roznoszenia po lecznicach, gdzie będzie potrzeba większej liczby chętnych, możemy organizować później, nawet po wystawie.

Czy mamy projekt ulotek SHSRP, żeby się na nich wzorować? Mam na myśli projekt graficzny, kolorystykę SHSRP...
Zdjęcia chciałabym konkretnie, a nie deklaratywnie - być może w osobnym wątku.

AD, czy możesz trzymać :lapa: nad 10-cioma przykazaniami? :kwiatek:
Czy ktoś chce wziąć na siebie przygotowanie plakatu (tam będzie mało treści, za to musi być dopracowany graficznie i spólny kolorystyką z ukotką)?

L. - Pią Mar 01, 2013 13:38

pszczółka napisał/a:
można poprosić o foty np. od Babyduck lub Bel.

dysponujemy już takimi zdjęciami od nich, co do których mamy zgodę na użycie do ulotek i plakatów :)
mamy kolorowe, zielone, jak i neutralne.

Pyl napisał/a:
- osoby czynnie reprezentującej SHSRP (L.?) - pytania o ilości ulotek, zdjęcia, treści powiązane z SHSRP...

mogę.

Pyl napisał/a:
Czy ktoś chce wziąć na siebie przygotowanie plakatu (tam będzie mało treści, za to musi być dopracowany graficznie i spólny kolorystyką z ukotką)?

ja mogę go zrobić, mam dostęp do wcześniej wspominany zdjęć, bo to bułeczka z masełkiem.

AngelsDream - Pią Mar 01, 2013 13:39

Pyl, o kolorystykę, zdjęcia poproszę Michała. Wtedy będzie baza, o ile on się zgodzi.

Przykazaniami się zajmę, oczywiście.

Pyl - Pią Mar 01, 2013 13:43

:serducho:
L. - Pią Mar 01, 2013 13:46

Jesli chodzi o ulotki SHSRP:
1. http://www.shsrp.yoyo.pl/dok/ulotka_shsrp.pdf
2. http://www.happyfeet.yoyo...pdf?ckattempt=1
3. http://www.shsrp.pl/UlotkaSHSRP_2013.pdf

Jesli chodzi o zdjęcia do dyspozycji:
[oczywiście wypada zapytać obie dziewczyny jeszcze raz o zgodę i o to jaki podpis chciałby umieścić, cz w ogóle by chciały]



AngelsDream - Pią Mar 01, 2013 13:46

L., to tym łatwiej, to nie będę Michała męczyć. :mrgreen:
Pyl - Pią Mar 01, 2013 13:59

Hm... jakoś mi się wydawało, że ulotki SHSRP będą w zielonkawej tonacji :drap:
Najbliżej mi koncepcyjnie do drugiej, choć i tak bardzo, bardzo daleko.

Dla mnie materiał musi być czytelny, logo w tle odpada.
Rozumiem, że skoro nie sponsoruje nas SHSRP to nie musimy mieć logo sponsorów.

AngelsDream - Pią Mar 01, 2013 14:03

Pyl napisał/a:
Rozumiem, że skoro nie sponsoruje nas SHSRP to nie musimy mieć logo sponsorów.


Musimy mieć Pyl-logo. 8)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group