To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zarejestrowane hodowle - [SHSRP] Ulotka na temat szczurów i szczurów rodowodowych

anyk1 - Czw Lut 28, 2013 17:03

Jeśli chodzi o grafikę ja proponuje uśmiechnąć się do sacia to ona namalowała króla szczurów który jest zamieszczony na facebooku alloszczura a jeśli nie może coś ładnego narysuje.
AngelsDream - Czw Lut 28, 2013 17:10

Pyl napisał/a:
Będę niewychowana jak napiszę, że może to to SHSRP by sobie przygotowało samo?


Nie-e. Ale drukując, można podrukować wszystko. Może będzie taniej?

Pyl - Czw Lut 28, 2013 17:11

Jeśli faktycznie będzie to wpływać na koszty to jak najbardziej jestem za.

/Edit
Generalnie to ja w ogóle nie jestem temu przeciwna, nie to miałam na celu w mojej wypowiedzi. Chcę tylko wskazać zakres "projektu", żebyśmy wiedzieli co jest a co nie jest do zrobienia i dlaczego. I z mojej strony nie chcę go za bardzo rozszerzać, bo do 19.03 jestem mocno zajęta (mam ważny egzamin w robocie). Ale jak się znajdzie ktoś kto pociągnie 3 ulotki to nie mam nic przeciwko. Boję się tylko o realia - wolę mniej a dobrze niż dużo a... wiekowo... :oops:

Starsza Pani - Czw Lut 28, 2013 17:21

Ja mogę zorganizować ocenę i zidentyfikować obszary do poprawy ulotki ogólno-szczurzej jak już powstanie pierwsza wersja . O ile będę znała cele do osiągnięcia i target 8) .
pszczoła - Czw Lut 28, 2013 17:27

Tak, przeliczyłam już że mamy miesiąc :P

Wg mnie nie damy rady pociągnąć 3 ulotek w miesiąc. Ogólnie o szczurach rodowodowych jako taką już mamy. Można ją zmienić, ale nie jest to temat "palący" (proponowałabym już po wprowadzeniu planowanych zmian w SHSRP ;) ).
AngelsDream napisał/a:
- o obowiązkach i przywilejach właściciela szczurów rodowodowych, dla hodowców, do wręczenia nowym z rodowodem i ew. wyprawką;

ewentualnie może w formie pdf? ;)

Jeżeli chodzi o koszty w drukarni do której mam dostęp - około 150 zł za 1500 - 2500 szt [zależy od rozmiaru i kształtu ulotki, oni to drukują na dużych arkuszach, następnie wycinają, poskładać trzeba by samemu lub dopłacić za poskładanie]. Opcja papierowa jest normalna - bez szału, zwykła ulotka.

Pyl napisał/a:
:lapa: Odnośnie treści - poniżej to co mu się kiedyś we współpracy z AD udało "zebrać" w formie listy życzeń i zażaleń do ulotki:
+ dane o gatunku (żyją średnio 2 lata, waga, nocny tryb życia...)
+ jednopłciowa stadność (w tym łączenie!) oraz może współistnienie z innymi zwierzętami
+ info o (nie)rozmnażaniu (zapłodnienie to chwila, ciąża ok. 21 dni, w miocie nawet do 20 malców, oddzielanie małych w 5-tym tygodniu życia - tu chcę fotkę pokazującą parkę zdolną do rozrodu młoda samica i duży samiec, może też rujka poporodowa?)
+ karmienie (sucha karma, warzywa, wszystkożerność to nie wszystko żerność, woda)
+ utrzymanie (rozmiar i wyposażenie klatki, ściółki)
+ leczenie (chorowitość, nie wszyscy weci, koszty!)
+ źródła informacji i pomoc (fora)
+ alternatywy dla sklepów (adopcje, SHSRP)
+ szczur to nie zabawka, nie nadaje się na prezent (dojrzałość opiekuna, alergie, szkodnik! wakacje)!
Ostatnią stronę (okładkę) proponuję w pełni poświęcić na promowanie SHSRP.

ta lista mi się podoba ale musimy pamiętać, że nie może być to zbyt długie pisane drobnym maczkiem. Kilka zdań na temat każdego zagadnienia...?


Pyl napisał/a:
:lapa: Forma dystrybucji na najbliższej wystawie
Mi się marzy wciśnięcie ulotki każdej osobie przekraczającej progi wystawy (czyli nie tylko osoby wprost zainteresowane szczurami). To by wymagało dużej ilości ulotek i osób chętnych do rozdawnictwa (to już nie godzinka, to dwa dni pracy).

ZA ;) Myślę, że będzie trzeba zorganizować co najmniej kilka osób i się zmieniać.

AngelsDream - Czw Lut 28, 2013 17:28

10 rzeczy, które zawsze chciałeś wiedzieć o szczurach

1) Szczury to zwierzęta stadne.
2) Szczury stworzą dobre stado tylko wtedy, kiedy człowiek o to zadba.
3) Szczury wymagają odpowiednio dużej klatki.
4) Szczury są wszystkożerne, więc ich dieta powinna być urozmaicona.
5) Szczury wspaniale się oswajają, są inteligentne i łatwo się uczą.
6) Szczury powinny być pod stałą opieką doświadczonego lekarza weterynarii.
7) Szczury należy rozmnażać tylko w ramach hodowli zarejestrowanych.
8) Szczurów nie kupujemy w sklepach zoologicznych, na giełdach ani od hodowców niezarejestrowanych w żadnym związku - wybieramy adopcje lub sprawdzone hodowle.
9) Szczury to żywe, czujące zwierzęta - nie mogą być niezapowiedzianym prezentem ani żywą maskotką.
10) Każdy szczur może być inny.

Taki szkielecik przyszedł mi do głowy.

mata - Czw Lut 28, 2013 19:16

Off-Topic:
AngelsDream napisał/a:
Szczury są wszystkożerne, więc ich dieta powinna być urozmaicona.


tu bym uważała z określeniem "wszystkożerne", to sugeruje, że chętnie zjedzą schabowego czy domowy obiad. ludzie lubią tak interpretować.

AngelsDream - Czw Lut 28, 2013 19:41

mata, Szczury należy karmić w sposób zróżnicowany?
susurrement - Czw Lut 28, 2013 19:49

też się chętnie przyłączę, ale tak jak Niamey - potrzebuję konkretny kawałek i zakres, bo inaczej umknie pod resztą obowiązków. mogę coś popisać od strony medycznej - o profilaktycznej kastracji, etc ;)
AngelsDream - Czw Lut 28, 2013 19:53

susurrement, to może ja poproszę o rozwinięcie tego punktu

Cytat:
6) Szczury powinny być pod stałą opieką doświadczonego lekarza weterynarii.


w powiedzmy 200-300 słowach? :serducho:

Ebia - Czw Lut 28, 2013 20:27

Ja uważam, że jeśli nie da się uciągnąć w tej chwili 3 ulotek, to najważniejsza jest ta ogólna o szczurach, w której przecież będą linki do SHSRP.
Ze swojej strony służę pomocą, jeśli tylko znajdzie się dla mnie jakaś praca :)
Mogę również zaoferować dystrybucję po większych łódzkich lecznicach, mogę spróbować zostawić je również na giełdzie zoologicznej, która odbywa się w Łodzi co tydzień.

Oluś - Czw Lut 28, 2013 21:05

pszczółka napisał/a:
poskładać trzeba by samemu lub dopłacić za poskładanie

O, to ja się mogę zgłosić do składania :D
Mogę również porozwozić gotowe ulotki po lecznicach w mojej okolicy.

Mao - Czw Lut 28, 2013 23:08

pszczółka napisał/a:
ta lista mi się podoba ale musimy pamiętać, że nie może być to zbyt długie pisane drobnym maczkiem. Kilka zdań na temat każdego zagadnienia...?

Ja też bym to tak widziała, za dużo treści zniechęca. Dlatego podoba mi się pomysł AngelsDream :) myślałam o czymś podobnym. Jeśli ta forma przejdzie, mogę napisać parę zdań na temat 9 i (lub) 10 punktu.

Po wystawie mogę się zająć rozwożeniem ulotek w znanych mi lecznicach w Poznaniu i w Płocku.

Pyl - Czw Lut 28, 2013 23:12

Starsza Pani napisał/a:
O ile będę znała cele do osiągnięcia i target 8)
Nie jestem z branży, więc nie wiem czy potrafię sprecyzować, ale napiszę co chcę, najwyżej pytaj.

Dla mnie ulotka jest nakierowana na dwie (no dobra, trzy) grupy ludzi:
:lapa: mało świadomi posiadacze szczurów (typ "mam szczura w chorobówce i on się od 5 miesięcy drapie, co mam robić") - osoby, które nie trafiły na forum, nie mają świadomości, że robią coś źle i gdzie mają szukać informacji
:lapa: przyszli potencjalni posiadacze szczurów (typ "szczury to podobno fajne zwierzaki, ale niewiele o nich wiem") - tu warto osoby nakierować na sensowne źródła informacji, wspomóc w omijaniu "chodofli" i być może zachęcić do posiadania szczurów (aczkolwiek zachęcanie nie jest celem głównym!)
:lapa: przyszli potencjalni dawcy żywych prezentów (typ "potrzebujemy zwierzaczka dla dziecka, widziałem w sklepie szczurki, to fajny pomysł, jutro pójdę i kupię") - ich chyba najbardziej trzeba edukować o płciach i potrzebach bytowych, a nawet zniechęcać.

Cel... Hm... Nie wiem jak zdefiniować mierzalny cel.
Można by zrobić wejściówkę (raczej wyjściówkę) osobom na wystawie i zmierzyć skok w ich wiedzy, ale ten pomysł może się nie spotkać z aprobatą organizatorów :P
A na serio to nie wiem jak to sprecyzować.

Starsza Pani - Pią Mar 01, 2013 12:33

To już mniej więcej wiem o co chodzi.
Warto w ulotkę wstawić zdjęcie / zdjęcia szczurów o ile jakość druku na to pozwoli.
Jeśli chcemy ulotki wciskać wszystkim, to trzeba pamiętać o tym, że oni mają tę ulotkę nie tylko wziąć, ale i przeczytać. Zdjęcie futrzaka zachęci.

Jeśli to ma być na wystawie, proponowałabym również rozwiesić plakaty z tymi informacjami (duże litery + zdjęcia np. szczury to zwierzęta stadne i hamak pełen śpiących szczurów jako ilustracja) tak, żeby ludzie dokształcali się mimo woli.

Kolejne pytania:
Jaki format ma mieć ulotka? Dostosowujemy treść do formatu czy format do treści? Jeśłi to ma być ulotka dla początkujących , to może lepiej mniej informacji (czyli bez składania)

Jaka jakość druku i papier? Kolor?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group