To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Szczur z zoologicznego - czy potrzebne badanie profilakt. ?

justlose - Śro Sty 09, 2013 08:31
Temat postu: Szczur z zoologicznego - czy potrzebne badanie profilakt. ?
Witam, jestem tu nowa.. Przeszukałam spis treści, lecz nie natchnęłam się na to, czego konkretnie szukam.. (może nie ten dział? więc z całego serca przepraszam i proszę o przeniesienie)
Dodałam ogłoszenie, iż przygarnę/kupię szczury. Niestety nie miałam konkretnej odp., także postanowiłam zaryzykować i kupić ze sklepu zoologicznego.
Będąc w nim jakiś czas temu - były szczurki, lecz nie miałam możliwości zakupu, także sobie odpuściłam i w tym czasie zdążyłam sobie przypomnieć co poniektóre istotne elementy, których należy przestrzegać podczas bycia właścicielem ogonków.
Wracając do szczurów ze sklepu zoologicznego - co prawda maluchy nie przebywają w zbyt zadowalających warunkach (dużo ich, jak na małe akwarium, etc.), więc nasuwa się pytanie - czy mimo, iż są żywotne, zadowolone i garną się do "oglądających", czy mimo to przydałaby się im wizyta kontrolna u weterynarza?
W domu posiadam inne zwierzęta (psa, kota) i nie chciałabym zapłacić za swoją niewiedzę życiem lub zdrowiem innych swoich zwierząt.

Nie wiem, jak jest na dzień dzisiejszy, lecz z tego, co pamiętam w jednym z C.H w Olsztynie niegdyś sprzedawano chore szczury ( bodajże świerzb(?))

Cegriiz - Śro Sty 09, 2013 09:32

justlose, wiesz dlaczego nie kupujemy ze sklepów zoologicznych ? Właśnie dlatego, że maluchy są chore, niedożywione i z wsobnego chowu.
Zresztą potwierdzałaś regulamin, gdzie jest napisane, że dbamy o dobro zwierząt i w zoologach nie kupujemy.

Tu masz powód: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=3346
lepiej to przeczytaj.

Odpowiedź a Twoje pytanie: tak, kupując szczura ze sklepu, trzeba koniecznie pójść do weterynarza.

Layla - Śro Sty 09, 2013 09:33

justlose, dałaś ogłoszenie, a przeglądałaś dział Oddam? Tam jest ciągle pełno szczurów. Idź do weta oczywiście.
justlose - Śro Sty 09, 2013 09:46

Cegriiz napisał/a:
[...] że dbamy o dobro zwierząt i w zoologach nie kupujemy.


Widzisz, każdy interpretuje to na swój sposób - "dbamy o dobro zwierząt", czyli może należy kupić takiego biednego szczura, bo albo zostanie sprzedany innej, niewłaściwej osobie, albo zostanie w sklepie i będzie rozmnażany.
Niestety - ja jestem bezradna ad. sprzedaży, czy sposobu rozmnażania tych szczurów, dlatego chyba lepiej kupić dwa, ratując im życie, dbając o te dobro niż po prostu zostawić go tam na karmę dla znajdujących się także gadów, czy dla innych niewłaściwych celów?
I znów zaczyna się niepotrzebna dyskusja nt. inny, niż zadane pytanie. Dostałam odp. więc dziękuję za dalszą konwersację.

Layla - Śro Sty 09, 2013 09:53

justlose, kupując w zoologu napędzasz popyt i sprawiasz, ze na miejsce twojego znajdą się inne. Zamykam temat. Dbamy o dobro zwierząt to także oznacza - nie wspieramy tych, którzy krzywdzą zwierzęta = nie kupujemy w zoologach. Zamykam temat, skoro wyjaśniony. Nie wiem jak mogłaś nie znaleźć szczura u nas, skoro jest pełno ogłoszeń.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group