To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Słownik Szczurzego Języka - interpretacja zachowań

Pyl - Pon Wrz 16, 2013 17:29

Cegriiz,
kiara0070 napisał/a:
Jest u mnie od czwartku.
:wink:
kiara0070 - Pon Wrz 16, 2013 23:28

od czwartku zeszłego tygodnia
Cegriiz - Wto Wrz 17, 2013 00:01

Wybaczcie, to się nie doczytałam.

kiara0070, to jest za krótki czas aby szczur ze sklepu zoologicznego się oswoił. Często wynosi to nawet miesiąc lub więcej, dlatego ważne jest aby miał towarzysza tej samej płci.

halszka77 - Wto Wrz 17, 2013 20:06

mam nadzieję, że dobrze trafiłam z tematem. u siebie szczurki mam ok 2 tyg a one mają ok 6 tyg. ok 2 dni temu jeden ze szczurków (ten bardziej odważny i ciekawski) zaczął popiskiwać. szukałam co to może znaczyć, ale nic na ten temat nie znalazłam i bardzo was proszę o jakąś rade

[ Dodano: Wto Wrz 17, 2013 20:54 ]
mam jeszcze jedno pytanko co do zachowania szczurków, a mianowicie chodzi mi o chowanie się szczurasków pod koszulkę. oswajamy je od ok 2 tyg i jak ich bierzemy na ręce to od razu na ramię lub pod koszulkę właśnie. widać że jeszcze się boją - czy to dlatego właśnie?

Irsa - Nie Gru 29, 2013 17:57

A moje dwie panny Ima i nowa,Czarla,identyczne z wyglądu,tylko różni ace się wiekiem,bardzo często fuczą i nie wiem,dlaczego. Coś musi być tego przyczyną,tylko nie wiem,co.
limomanka - Nie Gru 29, 2013 19:18

Irsa, fuczą na siebie?
Irsa - Nie Gru 29, 2013 20:22

Nie,one nie fuczą na siebie,tylko ogólnie nie na konkretnego szczura,tylko tak sobie fuczą,np.chodzi po półce u góry i fuczy lub jest na dole i fuczy na nic tak jakby. :) Czy takie fuczenie bez powodu to jakiś znak,czy co?
angelus - Pon Gru 30, 2013 10:04

Irsa, a nie są przeziębione?
Layla - Pon Gru 30, 2013 10:53

Irsa, szczury jeśli fukają to jeden na drugiego. Może twoje są przeziębione?
Irsa - Pon Gru 30, 2013 19:15

Przeziębione nie są,bo je wet oglądał i wszystko jest w porządku.
limomanka - Pon Gru 30, 2013 20:01

Irsa, oglądał czy osłuchiwał? Zresztą z innych Twoich wypowiedzi tak sobie składam (choćby z informacji, że przerywa antybiotyk i każe oddzielać chorego szczura), że nie jest to specjalista od gryzoni...
Irsa - Pon Gru 30, 2013 21:35

Osłuchiwał je,a zresztą panny już mniej fuczą,poza tym on mówi,że po tych pięciu dniach podawania antybiotyków teraz przerwa jest konieczna. Wet jest z lecznicy przy Obr. Wybrzeża bo do Osowej nam jest trochę daleko.
limomanka - Wto Gru 31, 2013 01:16

Irsa, zazwyczaj podaje się antybiotyk minimum tydzień - u nas zazwyczaj 10-14 dni. Oczywiście razem z nim probiotyk. Może chodzi o to, że boi się martwicy po zastrzykach (choć mi się zdarzało robić 10 zastrzyków samej i to bez martwicy, a jakaś szczególnie utalentowana ani doświadczona nie jestem), ale moim zdaniem mógłby spokojnie dać antybiotyk do podawania doustnie, byle zachować ciągłość. Przy tak szybkiej przemianie materii, jaką ma szczur, jest to raczej standardowa procedura.
Ale jeśli chcesz kontynuować dyskusję, przenieśmy się raczej do wątku o leczeniu, bo to zupełnie nie ten temat. I oczywiście musiałabyś wiedzieć, co dostaje ogon.

Layla - Wto Gru 31, 2013 08:51

Off-Topic:
Irsa, weci na Obrońców Wybrzeża nadają się tylko do doraźnej pomocy zwierzęciu, oni się średnio znają na szczurach. Nigdy nie dają zastrzyków do domu. I nie zawsze sami z siebie osłuchują. radzę udać się na do AlterVetu albo na Osową.

Irsa - Wto Gru 31, 2013 16:54

Wet e trzeba zrobić przerwę,bo inaczej topodawanie antybiotyku mogło by zabić szczura,ale jak na razie dzięki niemu Pepin szybko zdrowieje :wink: . Uważam,że najważniejsze,żeby dobrze pomógł,a tak się dzieje,dziś Pepin dostał tylko jeden zastrzyk i ponieważ boję się sama mu robić zastrzyki,to ma połknąć pół tabletki antybiotyku jutro. Potem ta trzydniowa przerwa i znowu zastrzyki. Chyba pięć dni z rzędu. W każdym razie widzę poprawę zdrowia u Pepina i to jest najważniejsze.

[ Dodano: Wto Gru 31, 2013 16:55 ]
Chciałam oczywiście powiedzieć,że wet stwierdził,że trzeba zrobić przerwę. :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group