To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Słownik Szczurzego Języka - interpretacja zachowań

Basia sk8 - Wto Lip 10, 2007 18:15

Jedna z moich samic mruczy, chrumka nie wiem jak to nazwać jak wchodzi mi na kark prosto do uszka. Prawie tak samo jak kot.
Jezi - Nie Lip 29, 2007 03:14

Mój szczuras skrobie tylko i wyłącznie gdy rozflaczy się na kolanach, na ramieniu albo futerku które u niego w klatce leży:)
Dmarcin1985 - Wto Lis 20, 2007 22:43

co oznacza jak sie drapie szczurka albo głaszcze a on ząbkami zgrzyta czy to oznaka ze mu sie podoba czy raczej nie ??
Izabela - Czw Lis 22, 2007 09:42

Podoba mu się, jak najbardziej
bakusiowa - Śro Lut 13, 2008 15:09

zdarzylo mi sie raz cos takiego ze jak sie bawiłam z moją szczurcią to ona poleciała do doniczek no to ja ją chciałam z tamtąd zabrac bo nie raz było tak że kwiatki leżały na podłodze wraz z zawartością doniczki, i gdy ją wzięłam ta jakby wygięła się mocno i napieła wszystkie mięśnie, moze mi ktos wytłumaczyc co to znaczy?
falka - Śro Lut 13, 2008 15:22

bakusiowa, moja Witka zawsze tak robi jak ją podnoszę i ja to odczytuję jako opór przeciw podnoszeniu "zostaw mnie, nie rusz" i jednocześnie chęć pokazania kto tu rządzi "i tak się nie poddam". Witka ma trudny charakterek i nie uznaje, że to ja rządzę.
emileczka - Śro Lut 13, 2008 15:34

moja też tak sie preży, w sumie to ona rzadzi w stadzie :lol1:
bakusiowa - Śro Lut 13, 2008 16:43

uf. okey bo już myślałam że cos nie tak :D została przekupiona kawałeczkiem szynki i od razu luźniej się zachowywała :D
gam - Sob Lut 16, 2008 17:25

delikatne gryzienie i lizanie właściciela - uważa Cię za członka swojego stadka i czyści Twoje "futerko", wyraz sympatii :)
piachu01 - Sob Lut 16, 2008 17:45

gam napisał/a:
delikatne gryzienie i lizanie właściciela - uważa Cię za członka swojego stadka i czyści Twoje "futerko", wyraz sympatii :)

Ciężko mi się zgodzic. moja szczurka lizala mnie podczas pierwszego kontaktu ze mna więć raczej nie mogła mnie uważać za członka stada.

Anonymous - Sob Lut 16, 2008 18:07

Moja Miki jak chciała widząc mnie zdecydowanie do mnie przyjść bardzo intensywnie ruszała wąsikami,wiedziałam,że za chwilę będzie gotowa skoczyć mi na ramię,albo przebiec po mojej ręce z szafki na fotel. :)
Miki i Mimi pchały łapkami kocyk pod którym były jak by mówiły do mnie:"tu jestem, goń mnie". :)
Fiki opierała na mnie przednie łapki gdy siedziała na górze klatki i wiedziałam,że mam ją wtedy wziąć na spacer,bez tego nie było co próbować,odpychała nosem moje ręce.
Krótki dźwięk : "kwik" przy jej podnoszeniu mówił mi :"bądź ostrożna,boję się". :mysza:

piachu01 - Sob Lut 16, 2008 23:37

Wkładam rękę do klatki, a ona ją liże i czasem sobie kwiknie-co to oznacza?
Layla - Nie Lut 17, 2008 06:48

piachu01, lizanie to oznaka sympatii. A jeśli piszczy, jak ją głaszczesz - tzn., że ma dość pieszczot :P
Anonymous - Nie Lut 17, 2008 07:34

Moje szczurzyce też tak od czasu do czasu pisnęły gdy jedna myła,czy iskała drugą,to pewnie ten sam sygnał :mam dość.Głaskanie też jest odbierane przez szczurka jak mycie,iskanie/gdzieś to czytałam,tylko nie pamiętam gdzie/ więc myślę,że pisk ten świadczy o tym,że ma dość.
piachu01 - Nie Lut 17, 2008 12:51

Layla napisał/a:
piachu01, lizanie to oznaka sympatii. A jeśli piszczy, jak ją głaszczesz - tzn., że ma dość pieszczot :P

No właśnie wtedy jej nie głaszczę tylko mam rękę w klatce, a ona ją liże.

Gdy podczas trzymania ją przy sobie kwiknie to też znaczy dość?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group