To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Słownik Szczurzego Języka - interpretacja zachowań

Maniak - Sob Sty 27, 2007 13:12

wanna, ja to uważam za ciekawość bo widzę jak się zachowują...od razu chciałyby zejść i wszysko zwiedzić :D
wanna - Sob Sty 27, 2007 22:56

zgrzytanie zębami zawsze mi się kojarzyło tylko z negatywnym komunikatem... nawet kiedy szczury zgrzytają zębami, gdy drapie je za uchem...
Nisia - Pon Sty 29, 2007 15:01

Juni napisał/a:
Zgrzytanie ząbkami - "O taak ^^ Głaszcz mnie jeszcze, i tam za uszkiem trochę..." / połączone z merdaniem ogonem - złość

Pulsowanie oczkami - szczur wybitnie szczęśliwy :)

Pamięta ktos niejakiego Arbora Vitae? POdał kiedyś bardzo trafna definicję: zgrzytanie zębami i pulsowanie oczkami wiąże się z silnymi emocjami - moga byc pozytywne lub negatywne.

Mangusta - Pon Sty 29, 2007 16:02

chrumkanie - zadowolenie (uwaga! może też oznaczać katar)
marhef - Pon Sty 29, 2007 16:07

Mazoku napisał/a:
chrumkanie - zadowolenie (uwaga! może też oznaczać katar)

ja bym jeszcze dodała:
chrumkanie - zaciekawienie, zaaferowanie

Fea - Śro Sty 31, 2007 23:12

Ronja, kiedy jest zadowolona, mruczy. 0_o Nigdy nie spotkałam się z mruczącym szczurem, podejrzewałam nawet jakieś kłopoty z drogami oddechowymi, ale są czyste, szczura jest okazem zdrowia, więc...
wanna - Czw Lut 01, 2007 00:30

Ja ostatnio pierwszy raz w życiu słyszałam takie mruczenie ze szczurzego pyszczka... a brzmiało prawie jak kocie :mrgreen:
-megi- - Pią Lut 02, 2007 22:52

Gryzienie prętów klatki- nudzi mi się, chcę pobiegać

albo ewidentne zwracanie na siebie uwagi

Kagero - Sob Lut 03, 2007 03:58

wsadzanie pyszczka do nosa lub ucha opiekuna - 'a co ona tam ma? z czym to się je?' zaciekawienie powiedziałabym.

rozpłaszczanie się na podłożu, czasem z uniesionym ogonem - 'zjeżdżaj, nie widzisz, że sikam?'

chwytanie palców zębami - 'nie podoba mi się to! ostrzegam, że mogę ugryźć!'

wywracanie zawartości klatki do góry nogami i zerkanie przez pręty - 'wypuść, wypuść, bo będę niegrzeczny!'

stanie w miejscu na sztywnych łapkach i wytrzeszczanie oczu - 'coś jest nie tak, strasznie się boję'

Anonymous - Nie Lut 11, 2007 21:13

a co oznacza lekkie poruszanie ogonem podczas myziania? a poruszanie takie dziwne jak zasypia na ręce?
Lavi - Pon Lut 12, 2007 13:18

Podgryzanie w pięte -goń mnie, znajdź mnie xD :mrgreen:
falka - Czw Maj 31, 2007 12:27

Poruszanie ogonem - niechęć do poddania się dominacji, strach, zdenerwowanie.
Anonymous - Czw Maj 31, 2007 12:35

ale - uderzanie ogonem o podloge - wscieklosc.

raz widzialam swojego Ryjastego w takiej sytuacji - po prostu tlukl ogonem o podloze z taka wsciekloscia, jakby za chwile chcial wymordowac cala okolice. byl autentycznie w szale.

helen.ch - Czw Maj 31, 2007 12:35

Wchodzenie pod innego szczura połączone z mrużeniem oczu - okazanie uległości
chester16 - Wto Cze 12, 2007 14:48

U mojego śnieżka zgrzytanie zębami zdecydowanie oznacza błogi stan 8) Zawsze tak robi jak go głaszcze a kiedy przestane to wsuwa mi sie pod rękę a więc....


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group