To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Szczur załatwia się na łóżku - wcześniej tak nie robił

mloda88 - Śro Gru 05, 2012 12:50

pościeli w sensie właśnie koca którym jest przykryta, nie mam możliwości jej wyniesienia ani schowania i szczur zazwyczaj po łóżku nie chodzi ale jak już mu się zdarzy to właśnie tam trzaska, a wiadomo ten koc też później daje a nie chce mi się go prać często bo w pralce nie można i trzeba ręcznie :/ ale nie o to chodzi, głównie chodzi o problem bobków więc nie zbaczajcie z tematu :roll:
Nashi - Śro Gru 05, 2012 12:55

Ja też próbowałam z tym walczyć, ale poległam. Teraz działam objawowo. Dla mnie to s a po prostu uroki posiadania zwierząt.
Przykrywanie pościeli kocem to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę jak dla mnie, bo prędzej czy później szczur odkryje, ze pod koc można wejść i jest tam bardzo fajnie.

mloda88 - Śro Gru 05, 2012 12:57

Ja póki co robiłam tak że bobki w papierek, szczur w łapkę i pokazuję mu że wysypuję te bobki do kuwetki po czym on zostaje w klatce... może się nauczy ale martwi mnie bardziej że w ogóle zaczął tak robić, bo wcześniej bobki były tylko w klatce :?
Nashi - Śro Gru 05, 2012 13:01

Możesz go też w ten sposób nauczyć, że bycie w klatce jest karą.
mloda88 - Śro Gru 05, 2012 13:03

Ale ja go nie zamykam, pokazuję mu tylko gdzie bobki ma zostawiać


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group