To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zarejestrowane hodowle - Hodowle - oceny, opinie, ranking - temat dyskusyjny

Martini - Czw Wrz 20, 2012 16:38

A jak definiuje się profesjonalizm hodowcy i kto to ocenia? Bo profesjonalizm to słowo-worek, jak się dorzuci hasło "ogólna ocena", to powstaje kategoria tak rozmyta, że ja bym nie wiedziała, co oceniać.
Nakasha - Czw Wrz 20, 2012 16:42

Można też dawać oceny bez wskazywania na "najlepszą" hodowlę, każdy będzie mógł sobie zobaczyć, ile gwiazdek ma dana hodowla za konkretny okres czasu i ile osób głosowało.

A można też stosować jakieś kryteria i wyznaczać "najlepszą" hodowlę. Mi to jest obojętne, hodowli jest mało, chętnych na mioty sporo, hodowle są sensowne, więc wątpię, aby taka ocena znacząco wpłynęła na ilość chętnych. W sensie, wątpię, czy jeśli jakaś hodowla będzie mieć w kategorii 4, a inna 6, to nagle wszyscy rzucą się do hodowli z 6, całkiem rezygnując z tej z 4-ką.

Niamey - Czw Wrz 20, 2012 17:40

Sama idea wymiany opinii o hodowlach bardzo mi się podoba, choć w naszych realiach nie ma to aż tak dużego znaczenia - hodowli jest raptem kilka i nie trudno się w nich zorientować. Cenne na pewno będzie zwrócenie uwagi czy gdzieś coś nie szwankuje - np. udzielanie informacji chętnym, udzielanie niezbędnych informacji itp. Każdy ma jakieś słabsze punktu i to z pewnością będzie okazja, żeby je wzmocnić.

Nie przemawia do mnie jednak ustawianie hierarchii pod względem ilości punktów. Budzi to pejoratywne skojarzenia, nie mówiąc o tym, że różne tempa pracy hodowli nie pozwalają na sensowne porównywanie ich na tych samych odcinakach czasu. No i trochę zabawnie brzmi, że będziemy tu ogłaszać, że hodowlą kwartału I została hodowla SunRat's , a kwartału drugiego hodowla Anahata i wszystkie dostaną medal z ziemniaka :lol:

Pomijając już sytuacje, że ktoś oceni bardzo negatywnie, bo nie starczyło dla niego szczura albo danej odmiany.

I jeszcze jedno - mało kto oceni rzeczywistą "jakość" hodowli - czyli dobór przodków, pracę nad zdrowiem itp. Oczywiście kontakt z hodowcą i jego wsparcie, zwłaszcza dla osób początkujących, jest bardzo ważny, ale warto zwrócić uwagę, ile przychodzi na forum osób, które kupiły w jakimś totalnym pseudo, a są super zadowolone z kontaktu z "hodofcą"

AngelsDream - Czw Wrz 20, 2012 17:54

Niamey napisał/a:
Pomijając już sytuacje, że ktoś oceni bardzo negatywnie, bo nie starczyło dla niego szczura albo danej odmiany.


Stąd wydaje mi się, że oceniać hodowlę powinna tylko osoba, która ma szczura z danej hodowli, ale możemy wspólnie wymyślić schemat oceny. :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group