To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Zachowania związane z jedzeniem

Martini - Czw Gru 08, 2011 15:26

furburger napisał/a:
a moje zaczęły robić odwrotnie zamiast jedzenie przenosić, to zaczęły podłoże do miski wpychać o_O


Robiły sobie tuczącą mieszankę, żeby im udka sponętniały.

furburger - Czw Gru 08, 2011 15:28

Martini, chyba tak, specjalnie najpierw pogryzły miskę tak że się wszystko z niej wysypuje a później zaczęły tam wrzucać podłoże, wredoty :roll:
Sorgen - Pią Gru 09, 2011 01:23

Moje okresowo wskakują na miskę i do niej leją. Nie ma znaczenia jakie jedzenia akurat w misce mają więc raczej nie jest to okazywanie dezaprobaty do podawanego pokarmu :lol:
radek - Pią Sty 13, 2012 00:44
Temat postu: Re: Przenoszenie jedzenia
zuzaaanna napisał/a:
Jedna z moich samiczek ciągle biega od miski do rogu kuwety przenosząc jedzenie. Jest w jakimś amoku. Jak mam rozumieć to zachowanie?

Zuzanna a ile ty masz tych ogonkow ??

zuzaaanna - Pon Sty 16, 2012 01:09

dwie ślicznoty
ziqba - Pon Sty 16, 2012 01:31

To ja się podepnę pod temat. :) Mój znowu, nie je z miski, przynajmniej nie zauważyłem. Jak mu wyjmę to jedzenie i daję z ręki to je, a tak to nie. Żeby nie było, nie uczyłem go jeść tylko z ręki. Jak mu to samo na półce położę to zje :| Między kratami jak ma, to też zje. Nie czaję go. :P
Kasik - Pon Sty 16, 2012 10:23

ziqba, a jaką masz miseczkę? Może jej zapach mu nie odpowiada? To nie jest jakaś używana miseczka?
wojsza - Wto Sty 31, 2012 13:55

Hmm zauważyłem ciekawą rzecz ostatnio, szczurzyca rozgrzebuje jedzenie z miseczki, nie przenosi go, jednakże widocznie zrzuca po to by zjeść w kuwecie O.o
Martini - Wto Sty 31, 2012 14:48

Niektóre moje laseczki zaczęły wynosić żarcie do kuwety-toalety.
Zrozum szczura.

Cegriiz - Wto Sty 31, 2012 14:52

wojsza, moje potrafiły spać w kuwecie, więc im ją wyjęłam... O jedzeniu już nie wspomnę ;)
anna9234 - Czw Mar 15, 2012 18:38

Moja czarnulka z uwielbieniem przenosi wszystko co ją zaciekawi, a co jest w stanie przenieść - do swej toaletki (rogu klatki).
Czasem zdarza jej się jeść bezpośrednio z miski, ale to rzadkość - je w toalecie. Gdy dostaje smakołyki z ręki, to przenosi je do miejsca gdzie siusia zostawia i przylatuje po następne, a gdy widzi, że już więcej nie dostanie, to rozsiada się w kibelku i wcina.
Początkowo wydawało mi się to dziwne i "niehigieniczne", ale stwierdziłam, że skoro tak lubi, to niech sobie tak robi. :)

szmitka2106 - Śro Maj 30, 2012 13:45

moje ogonki tez tak robia.to co najlepsze wnosza do domku i w nocy tylko slysze chrupanie;D natomiast to co im nie smakuje zostaje w misce. non stop przenosza jedzenie a szczegolnie andruty i te palki z ziarnami,ostatnio probowaly cala wpakowac do domku;/ ale niestety nie mogly jej zmiescic;D ale jesli chodzi o przenoszenie jedzenia to nie ma sie czym martwic,Pixel i Dyzio sa moimi pierwszymy szczurkami ale mnie ich nawyk nie martwi,moj krolik robil tak samo
Agniesha - Czw Maj 31, 2012 12:47

Moje chłopaki póki co jedzą grzecznie z miski, lub w jej okolicach ale nie zauważyłam żeby gdzieś namiętnie przenosili jedzenie.
Może dlatego, że jeszcze nie mają pełnego wyposażenia więc nie może nie mają do końca ulubionego miejsca na składzik :P
Poza tym są ze mną dopiero 4 dni więc jeszcze im trochę zajmie znalezienie swojego miejsca.

akzi - Czw Maj 31, 2012 12:54

Moja Mała Mi od małego z miseczki wszystko zanosi do spiżarni, a konkretnie domku wiszącego który kupiłam im do spania, ale nie sputnik jest lepsiejszy a domek wiszący to spizarnia :)

myslę że to normalne, czasem jak mnie denerwuje bo psoci, sypie do miski góre żarcia i mam ja z głowy na 30 min :P

ziew - Nie Cze 10, 2012 01:23

Szczurasy, po prostu, tak mają. Wynoszą. Nasze nawet potrafią wynieść to, czego nie lubią, żeby sprawić wrażenie "pustej miski". Jak wiadomo, przy "pustej misce" można świecić paciorkami (oczka) i czekać na "smakołyk", który wynagrodzi te straszne chwile braku zaopatrzenia. :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group