To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Zachowania związane z jedzeniem

mintyy - Sob Wrz 03, 2011 19:04

Moje maluchy to chlopcy ale juz zauwazylam ze jasniejszy potrafi bratu wyrwac z mordki zarcie ~ Ale robia bardO podobnie jak ogonki Bezsennej~ Jak juz wie ze zaraz zje lub straci zarcie wacha za nowym kaskiem xD ~
wojsza - Wto Wrz 06, 2011 09:35

My mamy taki mały czołg w postaci Yody bardzo fajny i leniwy szczurek ale jak poczuje papu i nie interesuje ja czy w czyiś łapkach już jest rzuca się jak lew na ofiarę ;D
Cegriiz - Czw Wrz 08, 2011 23:42

U mnie dziewczyny wyrywają sobie jedzenie, tylko wtedy jak im coś smakowitego dam. Zawsze dostają swój kawałek przysmaku i grzecznie każda czeka aż przydzielę jej porcję. Czasem tylko zdarza się, ze tracą cierpliwość i sobie zabierają :)
wojsza - Nie Wrz 11, 2011 10:19

Cierpliwość jest może cnotą ale nie w przypadku szczurów ;p przynajmniej nie moich i kareny :twisted:
zuzaaanna - Wto Gru 06, 2011 20:49
Temat postu: Przenoszenie jedzenia
Jedna z moich samiczek ciągle biega od miski do rogu kuwety przenosząc jedzenie. Jest w jakimś amoku. Jak mam rozumieć to zachowanie?
Kasia_89 - Wto Gru 06, 2011 20:51

Może nie pasuje jej miejsce gdzie stoi miska, a może je potem zakopie, robi zapasy?
Albo po prostu się tak bawi, albo lubi to robić?
Mój Kimchi z upodobaniem maniakalnego zabójcy, pakuje ziarenka w pysia i albo przynosi je mnie albo chowa za kanapą.

Azi - Wto Gru 06, 2011 20:55

jeżeli jest ze sklepu/pseudohodowli i robi tak od początku - zachowanie wyniesione ze sklepu, gdzie jak sobie nie schowała jedzenia, to inne jej zjadły.
zuzaaanna - Wto Gru 06, 2011 20:59

to szczurek z laboratorium. z jednej strony cieszy mnie to, bo łapię z nią kontakt, gdy podskubuje mi ziarenka z ręki, z drugiej widzę że nie ma zamiaru przestać chyba jeszcze przez długi czas. jak mogę ją tego oduczyć?
Kasia_89 - Wto Gru 06, 2011 21:32

Postaw może, misę w miejsce gdzie wynosi ziarenka?
Albo nie rób nic, może w końcu zrozumie, że jedzenie jest w misce zawsze i nie trzeba go chować.
A ta to szczurcia ma zajęcie i jej nie jest nudno :P

greenfreak - Wto Gru 06, 2011 21:39

U mnie też tak było, potrafi wynosić nawet Pedro, któremu niczego od urodzenia nie brakowało. Ja to olałam po prostu, nic się nie stanie.
Sorgen - Czw Gru 08, 2011 00:28

Moje wszystkie tak robią niezależnie od tego skąd je mam, dodatkowo potrafią złapać fazę i przenieść granulat z miski na dole klatki do tej na samej górze :lol:
zuzaaanna - Czw Gru 08, 2011 14:09

Może robią zapasy na zimę? :)
Martini - Czw Gru 08, 2011 15:05

Moja Tubka też robiła, przenosiła nawet mokre, o ile miało konsystencję do wzięcia w pyszczek i wyplucia . Tylko ona tego nie zjadała, masakra - wybierała innym szczurom całą miskę żarcia i trzymała w swojej melinie. Nie jadła i nie przyierała na wadze.
Nie wiem, jakim cudem jej przeszło. Na pewno po tym, jak zaczęła dostawać trochę kaszek, których nie sposób było przenieść.

furburger - Czw Gru 08, 2011 15:10

a moje zaczęły robić odwrotnie zamiast jedzenie przenosić, to zaczęły podłoże do miski wpychać o_O
Devona - Czw Gru 08, 2011 15:10

Zuzaaanna, ja bym się za bardzo nie przejmowała tym przenoszeniem jedzenia. Widziałam sporo szczurów o takich zapędach, sama miałam kilka takich, które okazjonalnie magazynowały/przenosiły pokarm, z czego dwóm samicom nie przeszło przez całe życie. Obie miały mioty w bardzo młodym wieku, może to jakiś instynkt samozachowawczy? Zamiast to zmienić, wolałam raczej przystosować klatkę i otoczenie tak, żeby mogły sobie przenosić/magazynować bez straty dla pozostałych szczurów ;) .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group