To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Zachowania związane z jedzeniem

Bratka.a10 - Śro Wrz 05, 2012 13:11

Moje też targały miseczką na wszystkie strony.. Wczoraj przyszła do mnie nowa klatka a wraz z nią dwie miseczki gratis - dla psa.. Wstawiłam im jedną taką miskę do klatki, nasypałam karmy i od tamtej pory żadne jedzenie nie fruwa po klatce a miska stoi w miejscu :-P



Takie miseczki.

smeg - Śro Wrz 05, 2012 13:22

lookasso, a jakiej dokładnie karmy używasz? Możliwe, że żarcie gówniane ;) Ale ogólnie szczury często wysypują karmę, niektórzy nawet nie używają misek dla szczurów, tylko sypią karmę bezpośrednio na ściółkę - szczur ma wtedy rozrywkę z wyszukiwania ziarenek. Być może robi to z nudów, na pewno słyszałeś już o tym, że szczury nie mogą żyć pojedynczo i powinny mieć szczurze towarzystwo.
lookasso - Śro Wrz 05, 2012 13:24

@smeg

Wiem, jednakże Zork robi to od razu po wsypaniu karmy. Od początku leci na tym samym i dopiero od dwóch dni pojawiła się taka sytuacja

Layla - Śro Wrz 05, 2012 13:27

Kup podwieszaną miskę i nie przejmuj się. Mam nadzieję, że szczurek nie będzie sam i będzie miał kolegę.
PACZEK - Nie Wrz 09, 2012 09:59

lookasso, Czym dłużej będziesz zwlekać z towarzystwem szczurzym dla ogonka tym trudniejsze będzie łączenie.
lookasso - Śro Wrz 19, 2012 14:32

Przeniosłem miskę na górny poziom i problem się skończył
peppies - Pią Sty 04, 2013 22:24
Temat postu: Szczur bije się z jedzeniem (?)
Witam,

Otóż, od jakiegoś czasu zauważyłam, że jeden z moich szczurków tak jak napisałam w temacie "bije się z jedzeniem"... Wygląda to dokładnie tak, że gdy mu daję jedzenie z ręki , dam kaszkę w misce lub cokolwiek innego, może to być nawet sucha karma, staje na dwóch łapkach lub stoi na czterech i się przechyla na bok tak jakby mówił(weź to ode mnie) i za chwilke wali przednimi łapkami całym impetem w jedzenie kilka razy, a za chwilę zjada wszystko aż mu się uszy trzęsą. Nie wydaje mi się aby to był sposób na sprawdzenie nowego pokarmu, ponieważ dawniej tego nie robił a jedzonka też nie zmieniam zbyt często ponieważ ma swoje ulubione z wideo

Pyl - Pią Sty 04, 2013 23:58

peppies napisał/a:
i się przechyla na bok
Czy w innych sytuacjach też się przechyla na bok? Jak staje na dwóch łapkach (np. jak mu dajesz dropsa czy innego łakocia)? Gdy się myje? Gdy na coś patrzy?
W jakim jest wieku?

Off-Topic:
peppies napisał/a:
jedzonka też nie zmieniam zbyt często ponieważ ma swoje ulubione z wideo
Co to znaczy, że ma swoje ulubione z wideo?

peppies - Sob Sty 05, 2013 16:21

Nie, przechyla się tylko gdy normalnie stoi na czterech łapkach i to przez chwilę gdy zaobserwuje że dostał jedzenie i jest to często połączone z mrużeniem oczu tak jakby był zły na to jedzenie(?) a zaraz zjada wszystko... Szczurek ma rok i 2 miesiące skończone

Edit: Nie wiem o czym myślałam pisząc "z wideo", ale chodziło o to, że ma swoje ulubione jedzonko poprostu zwłaszcza kaszki dla dzieci.

AngelsDream - Sob Sty 05, 2013 16:23

peppies, a możesz to nagrać?
peppies - Sob Sty 05, 2013 16:25

AngelsDream napisał/a:
peppies, a możesz to nagrać?


Jeśli mi się uda na pewno wstawię tutaj ale najpewniej jutro bo teraz śpią nie chce ich budzić i jest dość ciemno a mam zwykły telefon.

AngelsDream - Sob Sty 05, 2013 16:31

peppies, to może być kwestia terytorialna, nie chorobowa, ale z opisu bardzo trudno ocenić.
angelus - Nie Sty 06, 2013 02:39

peppies, a może ma to coś wspólnego z zapachem? Kaszka może być tej samej firmy ale inna partia może mieć intensywniejszy zapach. W zasadzie człowiek może tego w cale nie czuć, a dla szczura to ogromna różnica.
U mnie było coś trochę podobnego przy podawaniu antybiotyku który na moje oko albo raczej nos pachniał bardzo ładnie, ale jedna z moich dziewczyn reagowała na niego właśnie takim agresywnym uderzaniem łapkami, drapaniem. Jak jej się łapki pobrudziły to czyściła je tak bardzo energicznie, aż się bałam, że coś sobie w nie zrobi.
Jak wymieszałam lek z czymś co zabijało jego zapach to zjadała bez problemu, mimo, że smak nadal był wyczuwalny.
Nie wiem w prawdzie czy by zjadła jak bym jej to zostawiła i przeczekała ten napad agresji, bo po prostu zabrałam i spróbowałam innej metody.

pituophis - Nie Sty 06, 2013 03:47

To brzmi z opisu jak zaburzenia równowagi.
Kasiasss - Sob Sty 19, 2013 22:48

Moje szczury też wysypują jedzenie z miski tyle że chyba chcą sobie nawzajem zabrać...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group