To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Idealna klatka dla staruszków

nimka - Czw Cze 27, 2013 01:03

mmarcioszka napisał/a:
nimka, najlepszym wyjściem jest bardzo duża liczba gęsto powieszonych hamaków, żeby amortyzowały ewentualne upadki i nie było problemu z zaczepianiem się nie w pełni sprawnych łapek o koszyczki czy inne kratki.


a gdzie wtedy postawić miski?
i gdzie będzie sikał jak nie na jego ulubioną półkę? ;)


Ta klatka jest na tyle wąska (w obie strony), że nie bardzo już jakieś hamaki wcisnę :?
ale pomyślę...

Ogólnie tylko ten dół jakoś zagospodarować... bo góra chyba nawet całkiem niezła jak dla staruszka? ;)

Może jak wyjmę ten żółty domek, to tam (tuż pod niebieskim koszykiem widocznym na zdjęciu) powieszę duży jednowarstwowy hamak robiący za "łapacz" spadających szczurów, a gdzieś obok ładną pochylnię dam (z "podbiciem" z gładkiego plastiku - pewnie coś wymyślę znając mnie ;) tylko muszę połazić po regałach z plastikowymi cudami w sklepie ;) - ostatecznie są takie fajne plastikowe teczki na papiery/zeszyty, ale nie wiem czy znajdę w rozmiarze A4 co najmniej? i z ciut grubszego plastiku? i z tego wyciąć, i podpiąć pod kratką do zlewu? Podpiąć oczywiście opaskami zaciskowymi - wykorzystuję je do wszystkiego ;)

I oczywiście, jeśli mu zaczną łapki wpadać, to trzeba będzie opatulić polarem ten sufit dolnej klatki, który teraz robi za dużą półkę. Na razie nic mu tam nie wpada, a ja mam mniej polarów do prania ;)

limomanka - Czw Cze 27, 2013 01:10

Hamaki nie wykluczają półek. Ja bym zostawiła 2 półki, pomiędzy nimi jakaś pochylnia, a hamaki-łapacze pod półkami - zawieszone schodkowo, żeby nie spadał pomiędzy hamakami.
mmarcioszka - Czw Cze 27, 2013 01:49

nimka, obecnie klatka nie jest przystosowana dla staruszka/chorego szczura. Poza tym, mimo iż jeswąska, mnóstwo się tam jeszcze zmieści.
Sikać będzie pewnie w hamaki (zawsze możesz mu zostawić jedną półkę, ktorej do tego używa), a miski postawiasz na dole w kuwecie ;)

maris - Czw Cze 27, 2013 12:15

To i ja pokażę klatkę moich staruszków, bo po przeprowadzce wprowadziłam kilka zmian, m.in. usunęłam jedno piętro. Wszystkie miejsca są osiągalne i uczęszczane :) Dużo hamaków służących głównie jako półki i łapacze szczurów.


Pyl - Czw Cze 27, 2013 12:18

maris, piękne kolorki, piękna klatka :serducho: Też bym chciała domek z taką ilością hamaczków...
mmarcioszka - Czw Cze 27, 2013 12:21

maris, jakie kolorki :serducho: Bardzo fajna klatka.
pszczoła - Czw Cze 27, 2013 12:31

maris, będziesz moją inspiracją ;p
Tylko ja mam Tommyego C2 więc niestety górna część jest niższa niż u Ciebie. :(

nimka - Pon Lip 01, 2013 22:59

maris, obłędne kolory! :serducho:



A ja dziś dokonałam zakupu profesjonalnych podkładek pod talerze, takich z cieniutkiego plastiku. W wymiarach ok 50 cm na 30 cm.
Będą robić za okrycie tej dużej półki z prętów oraz za "podbicie" do kratek do zlewu, które będą robić za pochylnie z wyżłobieniami.

Stefan jednak coraz słabszy, a wczoraj mu nawet wpadła łapka w tą półkę z prętów, jak próbował zejść na dół po pochylni. Mogło się nie fajnie skończyć :? , bo się łapka tak zaczepiła, że sam by w życiu jej nie wyjął, a ja akurat w porę zauważyłam.

Także zaraz zabieram się za wykonanie.

Jutro wstawię fotki dzieła ;)

Nikky - Wto Lip 02, 2013 09:32

maris, zazdroszczę, aż mamie pokazałam :shock:
cornflakegirl - Wto Lip 02, 2013 20:22

nimka, to czekam, może mnie czymś zainspirujesz;pa`
nimka - Czw Lip 04, 2013 01:05

zdjęcia dopiero jutro, bo kompletnie nie miałam czasu, ale na razie opis ciągu dalszego:

prócz zrobionej góry (z podkładek pod talerze na stół) oraz pochylni z podbiciem prowadzącej na półkę z pleksi, dodałam dziś również: hamak podwójny, który służy jako łapacz szczura, gdyby szczur się bujnął z pochylni na bok, oraz oczywiście jako zapewnienie większej przestrzeni życiowej wykorzystywanej. Do tego tuż pod niebieskim dużym koszykiem jest duży szeroki pojedynczy hamak, dzięki czemu szczur nie bardzo ma jak spaść na sam dół z wysokości ok. 30 cm, albo z jeszcze wyższej półki. Obok tego dolnego hamaka przyczepiłam drabinkę którą widać na wcześniejszych zdjęciach, ale teraz jest pod łagodniejszym kątem, bo zawieszona jest niżej. Póki daje radę z niej korzystać to na razie ją zostawię, potem najwyżej zrobię taką z podbiciem jak ta przyczepiona wyżej.

Ogólnie wyszło sześć takich dużych poziomów-pięter tzn. jak liczyć całą szerokość i długość klatki zajętą w poziomie. Czyli całkiem jest po czym chodzić i dość bezpiecznie. Myślę, że jak będzie miał jeszcze większe problemy z chodzeniem, to po prostu zrobię mu niską klatkę (króliczą).

Od dziś Stefan dostaje Cabaseril na próbę i odstawiamy Bromergon.

Wczoraj mi spadł z niskiego hamaka próbując na niego wejść. Hamak wisiał 10 cm nad półką. Bez żadnych przeszkód po drodze. Więc stwierdziłam, że nie ma co dalej się bawić z bromergonem tylko trzeba zacząć działać.

Mai-ah - Sob Wrz 07, 2013 21:43

A to i tutaj wkleję.

Tak wygląda klateczka dostosowana do starszego stada. Dorobiłam półeczki z paneli podłogowych i z pociętej mniejszej klatki, powstawiałam drabinki i obwiesiłam hamaczkami :)


Vaco - Sob Wrz 07, 2013 21:48

Off-Topic:
Mai-ah, skąd te żółte rury? 8)

mmarcioszka - Sob Wrz 07, 2013 21:48

Vaco, ze sklepu budowlanego pewnie. Można kupić na metry ;)
Vaco - Sob Wrz 07, 2013 22:01

W Świno takich nie było :< Będę musiała poszukać. Albo może na necie znajdę :P
Dziękuję :kwiatek:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group