To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Idealna klatka dla staruszków

jolaada - Pon Lip 23, 2012 11:22
Temat postu: Idealna klatka dla staruszków
Myślę,że temat się przyda a jeśli już istnieje to proszę o przeniesienie.
Zakładam nowy wątek, bo klatki dla maluchów takowy już mają. Proszę podzielcie się doświadczeniami. Nie potrafię odszukać informacji na temat maksymalnych rozstawów pęrtów, które nie dotyczą smarków :P Czy 2,5 cm to zbyt dużo?
Szukam klatki dla sporego stadka, kobietki w wieku słusznym. Klatka dla królika ale co dalej?Wrzućcie zdjęcia "domów spokojnej starości". Obniżamy loty, więc przenosimy wszystko na dno klatki, czy raczej stopniujemy sprzęty nie wymuszając wspinania? Oglądałam królikówki 100 i 120, nawet 140, lub narożna dla świnek w zooplusie....???

Karena - Pią Lut 15, 2013 13:32

Podbijam.
Jeszcze do listy dopisałabym chyba Casitę.

Rozglądam się za klatką dla emerytek i wszelakie pomysły klatkowe trochę by podratowały sytuację ^^

Ninek - Pią Lut 15, 2013 13:42

U nas idealnie spisywała sie ta setka: http://img714.imageshack....15/25636278.jpg
Można ją bardzo fajnie urządzić dla dziadków (dwa tarasy ferplasta wchodzą). Ma łatwy dostęp do środka i ogólnie ja ją uwielbiam, pomijając niestety ocynk :/

Pyl - Pią Lut 15, 2013 17:37

Ja mam 4 klatki nadające się na geriatrie (przed chwilą napisałam, że dwie, i poszłam szukać zdjęć... tia...):

:lapa: królikówka 120-tka IDEAŁ! (stary Ferplast, już nieprodukowany, ) - polecam na 100%, może można gdzieś jeszcze takowego kupić.
Zalety: malowana, duże drzwiczki na górze, duże na froncie (szczur może po nich wyjść z klatki - w Casicie się tak nie da), kuweta jak do Casity, więc można (drogo) dokupić.
Wady: odstęp 2cm
Na 6 ogonów spokojnie.

Zdjęcie jeszcze w fazie "nie geriatria", teraz jest mniej wyposażenia, więcej "ułatwiaczy".

:lapa: Beza, 80 cm długa, nieznanego producenta, czasem z rzadka występuje na allegro (ja tak kupiłam).
Zalety: malowana, duże drzwiczki na górze, duże na froncie (szczur może po nich wyjść), bardzo stabilna i trwała
Wady: odstęp 2cm
Na 2 ogony.


:lapa: Alaska z zooplusa 85 cm długa
Beza w wersji dla maluchów, żeby nie uciekły między prętami. Klatka dobra jako "druga" zarówno na przechowanie maluchów przed dołączeniem jak i dla geriatrii.
Zalety: malowana, duże drzwiczki na górze, duże na froncie (szczur może po nich wyjść), nadaje się dla małych i na łączeniówkę
Wady: jakość - część egzemplarzy przychodzi powyginana
Na 2-3 ogony.


:lapa: Qadrix, czyli obcięta XL-ka
Duża klatka, nieco trudna w obsłudze (potrzebne długie hamaki), ale dobrze można wykorzystać przestrzeń używając tarasy ferplastowe.
Zalety: malowana, duże drzwiczki na górze, duże na froncie (szczur może po nich wyjść),
Wady: kształt - zajmuje pół pokoju.
Na 6 ogonów spokojnie.

natkapatka - Pią Lut 15, 2013 19:20

pooglądajcie klatki w tym katalogu

http://ppi100.pl/Katalog-..._Industries.pdf

Ja zamówiłam od nich klatkę i właśnie składam.....

rudziak - Sob Lut 16, 2013 14:50

Pyl czy Alaska nadaje się tylko dla staruszków lub młodziaków (taka klatka tymczasówka, czytałam twoją recenzję)? Nie sprawdziła by się jako stała klatka dla 3 szczurów?
Karena - Sob Lut 16, 2013 15:29

Fajnie by było gdyby osoby posiadające starsze stada opisały/ pokazały zdjęcia jak wyglądają 'siedziby seniorów'.
Pyl, wiedziałam, że mogę na Ciebie liczyć ^^

Coraz silniej przekonuje mnie Alaska.

Devona - Sob Lut 16, 2013 15:33

Ja postaram się w wolnej chwili zrobić zdjęcia Igorowi i napisać krótką recenzję, co prawda nie mam geriatrii, bo już niestety w całości za TM, ale klatka jest rewelacyjna i super sprawdzała się w przypadku starszych szczurów, teraz służy młodym tymczasowiczom :) .
Pyl - Sob Lut 16, 2013 17:20

rudziak, dla mnie na 3 aktywne, pełnowymiarowe samce może być ciut mała, choć wg "starego" kalkulatora 3 samców wejdzie a ja mam spaczony gust w tym zakresie. Dla 3 samic lub 3 staruszków bez żadnego problemu. Jako główna klatka też może być - mam chyba za duże stado, żeby myśleć w tych kategoriach o tak małych klatkach :lol: Tyle, że jest niska - nie każdy to lubi (ja akurat tak). Zawsze możesz wpaść z wizytą i zobaczyć "w realu".

Karena, staram się jak mogę - kocham klatki :mrgreen:
I to tylko napisz w uwagach przy zamówieniu, że ma być niepogięta :lol:

pszczoła - Sob Lut 16, 2013 17:31

Pyl napisał/a:
o tylko napisz w uwagach przy zamówieniu, że ma być niepogięta

najwyżej będzie miała części zapasowe :P

Pyl - Sob Lut 16, 2013 17:35

Off-Topic:
pszczółka, coś w tym jest. Ja na tym wyszłam najgorzej, bo moja przyszła całkiem niezła i nie reklamowałam ;(

jancia - Sob Lut 16, 2013 20:24

Odnośnie klatek w której może mieszkać stado mieszane (staruszki + młodzież ) to polecam Tommy T3, tylko nie mogę znaleźć info czy klatka jest w dalszym ciągu produkowana :? W zooplus z Marchioro jest już od jakiegoś czasu tylko "Igor". Na włoskiej stronie jest podobna z oznaczeniem "C3" http://www.marchioro.it/e..._cavie_pg3.html

Zalety : tarasy można powiesić nisko, dzięki czemu szczur może spokojnie podejść na górę, duże wygodne drzwiczki od frontu, wygodna i łatwa w sprzątaniu, wygodna w urządzaniu. Dzięki poziomom szczurek nie spadnie z dużej wysokości oraz może wygodnie sobie podejść do góry. Młodzież ma dużo frajdy i przestrzeni do latania, a dziadki do leżakowania. Można korzystać z dowolnej ilości poziomów ( przy 4 szczurach wystarczają im 2)

Wady : Jest bardzo duża, więc potrzeba na nią sporo miejsca ( u mnie stoi na komodzie, bo miałam wybór - albo komoda , albo klatka :P ) . Konieczność stosowania kuwet wewnętrznych żeby żwir się nie sypał z góry na dół (ale to też zaleta- mniej sprzątania dla mnie :) ) Odstęp 2,1 cm.


wuwuna - Sob Lut 16, 2013 20:28

jancia, tommy T3 nie nadaje się dla młodych szczurów, bo wyjdą. A odstępy są większe niż 2 cm.
jancia - Sob Lut 16, 2013 20:44

Wunia ja mam na myśli już takie odchowane 4-5 mies. Moje zamieszkały w niej jak miały pół roku i najdrobniejszy miał 380 gram wagi. Wiadomo, ze bejbis mieszkałyby osobno do czasu osiągnięcia odp rozmiarów.

EDIT : poprawiłam na młodzież. lepiej brzmi i nie sugeruje jak wcześniej szczurzych bejbisów :)

wuwuna - Sob Lut 16, 2013 21:14

jancia napisał/a:
EDIT : poprawiłam na młodzież. lepiej brzmi i nie sugeruje jak wcześniej szczurzych bejbisów
jancia, tak jest lepiej.

Bo są tacy jak ja co potrzebują od razu mieć klatkę odpowiednią, a nie kombinowania sto pięćdziesiąt razy. Do tego są samice co mają ponad pół roku i mogą wychodzić. Więc to w zależności od posiadanych zwierząt.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group