To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Co zrobić z tematem o nieścisłościach w rodowodach?

Pyl - Czw Kwi 05, 2012 18:57
Temat postu: Co zrobić z tematem o nieścisłościach w rodowodach?
Off-Topic:
To ja mam pytanie do MT - skoro jednak dyskutowany jest konkretny przypadek konkretnego miotu to ta dyskusja nie powinna być w wątku miotu? Bo powinna być dostępna dla wszystkich zainteresowanych miotem bez przekopywania pół allo. Tu chciałabym się czegoś dowiedzieć ogólnego o Red Eyed Devil.

AngelsDream - Czw Kwi 05, 2012 19:03

Off-Topic:
Pyl, wątek został wydzielony na prośbę hodowcy. Nie wiem, czy mamy prawo zmuszać hodowcę, żeby takie posty były w temacie miotu. Można podać link do tej części dyskusji lub ją ponownie wydzielić. Jestem otwarta na propozycje.

Pyl - Czw Kwi 05, 2012 19:25

Off-Topic:
AngelsDream, mam tego świadomość, dlatego też piszę publicznie. Jak dla mnie to jest to bezpośrednio związane z danym miotem i ma znaczenie dla kupujących szczury z tego miotu. Mnie mamy prawo do pełnej i rzetelnej informacji od strony hodowców - zarówno zrzeszonych w SHSRP jak i innych związkach. I nie jest dobrze, jak odniesienie jest do tematu ogólnego dotyczącego RED, bo jest to mylące.

Jako laik nie jestem w stanie ocenić wiedzy, doświadczenia czy rzetelności hodowcy - powyższa wymiana zdań choć może nie jest miła jest pomocna, więc można ją traktować również jako dotyczącą konkretnej hodowli.

Więc dla mnie ta informacja powinna być (kolejno wg "pasowania"):
- w temacie miotu (bo dotyczy konkretnych danych danego miotu) lub
- w wydzielonym wątku dotyczącym omówienia wątpliwości związanych z tym miotem (tylko po co dwa wątki?) lub
- w wydzielonym wątku dotyczącym wątpliwości odnośnie tej konkretnej hodowli (nie ma już przypadkiem takiego?)

Żeby nie było - nie znam się na genetyce szczurów, nie mam na celu atakowania nikogo. Ale jeśli są jakieś zastrzeżenia to potrzebne jest miejsce na ich omówienie i prezentację argumentów obu stron - byle w miejscu czytelnym dla wszystkich, a nie tylko dla zainteresowanych np. genetyką.

wuwuna - Czw Kwi 05, 2012 19:26

AngelsDream, ja jestem za tym, aby rozmowa o konkretnym miocie, konkretnym przypadku nie był w ogólnym o devilu, bo nie pasuje. tu ludzie woleliby poczytać, co to za odmiana.

Może zapytać baradwys, co myśli o nazwie na wydzielenie.

AngelsDream - Czw Kwi 05, 2012 19:26

Off-Topic:
Pyl, w pełni się zgadzam z Tobą, tylko nie wiem, co dalej z tym zrobić.

Pyl - Czw Kwi 05, 2012 19:36

Off-Topic:
AngelsDream, moje zdanie znasz, ale to tylko moje zdanie. Nie pali się, można poczekać jak się wypowie jeszcze parę zainteresowanych osób.

AngelsDream - Czw Kwi 05, 2012 19:40

Off-Topic:
Pyl, wuwuna, napisałam do baradwys, osobiście proponuję przenieść post do tematu hodowli, a nie miotu.

pszczoła - Czw Kwi 05, 2012 19:42

Off-Topic:
podzielam zdanie Pyl ;)

nezu - Czw Kwi 05, 2012 19:48

Off-Topic:
Pyl, właściwie czemu dopiero teraz wyprowadziłaś takie życzenie, skoro o miocie i niewiedzy baradwys pisali tu wcześniej już inni forumowicze?

Ja zajrzałam do tematu miotu, znalazłam odnośnik i czy mi się podobało, czy nie, przerzuciłam tu swój post.

Baradwys już nie raz i nie dwa przerzucała dyskusje na temat swojej szeroko pojętej genetycznej niewiedzy do tematów dotyczących odmian, w tym dziale. Choćby satyny/LH. Byłabym zobowiązana, gdyby modteam zajął się również tym.

Jestem za wydzieleniem obu typów postów do odrębnych tematów w dziale hodowli. Będzie czytelniej.

AngelsDream - Czw Kwi 05, 2012 19:50

Off-Topic:
nezu, ale jak? Co proponujesz?

Temat samej hodowli wydaje się najwłaściwszy, z zastrzeżeniem, że odpowiednie linki pojawią się z krótkim opisem w tematach miotu/miotów.


Większość z tych postów, jeśli nie wszystkie, zostanie potem posprzątana, ale to pewnie wiecie.

nezu - Czw Kwi 05, 2012 19:54

Wolałabym, żeby informacje dotyczące wątpliwości co do rzetelności i szczerości hodowli baradwys były przejrzyste i widoczne, a nie ukryte między 80 a 87 stroną w dyskusji o jakiejśtam odmianie lub po prostu usunięte, bo modteam nie wiedział jak się do tego zabrać.

Jak?
W sumie, nie wiem, nowa budowa forum nie umożliwia wrzucenia tego tak, żeby było zupełnie przejrzyste, ale mimo wszystko proponowałabym przeniesienie obu typów postów o obu odmianach w tej hodowli do tematu/tematów w tym samym dziale w którym, między innymi, dyskutuje się o nierzetelnych hodowlach.

Moim zdaniem baradwys powinna być dokładnie monitorowana, a potencjalni chętni mają prawo wiedzieć o wątpliwościach jakie budzi jej wiedza. Miot po sklepowej samicy? Wyraźnie opisany jako miot wpadkowy? Bazą dla devili w miocie mitycznym?

Dlaczego nie zostało to nigdzie napisane? :roll:
<dopisek>
Co prawda temat LH/satyn dotyczył miotu Nakoty, ale to baradwys najgłośniej w nim krzyczała. Po raz kolejny zresztą powołując się na ubrehodowców z Czech którzy wiedzą wszystko.

Lavi - Czw Kwi 05, 2012 20:02

A może zrobić temat w ważnych dyskusjach tak jak to było z tematem radzia?
wuwuna - Czw Kwi 05, 2012 20:04

nezu napisał/a:
Miot po sklepowej samicy? Wyraźnie opisany jako miot wpadkowy? Bazą dla devili w miocie mitycznym?

Dlaczego nie zostało to nigdzie napisane?
Te informacje powinny się znaleźć w temacie miotu. Bo to przykre, że hodowcy się starają, a jeden zataja tak ważne rzeczy jak pochodzenie tak bliskiego przodka..
AngelsDream - Czw Kwi 05, 2012 20:04

Lavi, ale to jednak bardziej kwestia hodowlana, a nieścisłości w rodowodach mogą się zdarzyć zawsze. Dajcie chwilę, spróbuję skleić taki temat.
nezu - Czw Kwi 05, 2012 20:08

Będę zobowiązana.
Tak jak będę zobowiązana jeśli naprostuje się sytuację ,iotu A rotta taivas i mój wywód na temat genetyki oraz rewelacje shy znajdą się gdzieś, gdzie je widać.
Zabawne, ale nie mogę znaleźć tego tematu, a w temacie miotu A nie ma informacji o wycięciu i przekierowania..

Nie mam pretensji do obecnej ekipy rządzącej, po prostu fajnie gdyby to wreszcie jakoś...naprostować...

<dopisek>
O, proszę, znalazłam.
Nawet nie do LH to dali, tylko do odmian ogólnie... :roll:

http://forum.szczury.biz/...r=asc&start=315

Szkoda, że Nakota do dziś nie wkleiła żadnych aktualnych zdjęć i takich z okresu dorastania tej jej "satyny".



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group