To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Interwencje/Pilne - Interwencja - złe warunki w sklepie zoologicznym

Martini - Śro Lip 18, 2012 21:42

Helcia, niestety, za dużo nie możecie, w sensie, prawo mamy takie, że dopóki zwierzę nie jest w stanie agonalnym niemal, to za dużo zrobić nie można, a jak już jest w stanie agonalnym, to co mu po pomocy. Paweł z Fundacji Ogony miał niedawno przygodę z interwencją w sklepie zoologicznym, poczytaj na Ogonowym FB.
Szczur może być łysy, bo może być double rexem na przykład. Warto sprawdzić, czy ranki to dziaby, czy efekt działalności pasożytów.
Myślę, że nie ma się co wykłócać i iść na wojnę i po prostu grzecznie ładnie ich poprosić o oddanie tego szczurka, argumentując, że leczenie go przewyższy zysk, jeśli ktoś w ogóle kupi zwierzę w takim stanie, a Wy się nim zajmiecie, bo macie szczurki i tak dalej i tak dalej.

Helcia - Śro Lip 18, 2012 21:52

Martini napisał/a:
poprosić o oddanie tego szczurka, argumentując, że leczenie go przewyższy zysk, jeśli ktoś w ogóle kupi zwierzę w takim stanie

To właśnie ma być naszym głównym argumentem. Wątpię żeby ktoś kupił szczura w takim stanie, ranek naprawdę miał mnóstwo - od karku po nasadę ogona. Mi te rany wyglądały na dziaby, ale równie dobrze mógł to być np. świerzb.
I w ogóle nie wiem skąd wzięli cenę 49zł, bo resztę szczurów mają po 12zł.
Niemoc jest najgorsza. Mój chłopak jak zobaczył jak strasznie mi przykro (sam go nie widział, bo wiedział, że nie wytrzyma), to chciał go kupić, ale sam doszedł do wniosku, że to nic nie da.

Martini - Śro Lip 18, 2012 22:02

Helcia napisał/a:
I w ogóle nie wiem skąd wzięli cenę 49zł, bo resztę szczurów mają po 12zł.


dumbochowa cena. no ale to nie dumboch.
jak im przedstawicie wizję problemów, jakie mogą mieć z tym szczurem (leczenie, podejrzenie pasożytow - izolacja - zajęta klatka), to może dojdą do wniosku, że szkoda sobie nim zawracać głowę.
I ja jestem zdania, że kupować absolutnie nie należy, bo, masz rację - kupienie nie da nic. Jedynie utwierdzi sklep w przekonaniu, że można zaniedbać zwierzę i zawsze znajdzie się jakiś fanatyk, który przyjdzie, kupi i problem się sam rozwiąże.

pucka69 - Sob Wrz 15, 2012 01:27
Temat postu: Nowy Dwór Mazowiecki - sklep zoologiczny
Sklep Rybka ul. Paderewskiego. Nowy Dwór Mazowiecki.
Oprócz świnek sztuk trzy w akwarium 30 x 30, bez jedzenia i wody, głodnych jest też tam mama szczurkowa w podobnym akwarium, z małymi, bez żadnego domku gdzie mogłaby się z dziećmi schronić. Chuda i zdenerwowana. Może ktoś tam mieszka? Blisko? Ktoś mógłby podjechać? Najlepiej z jakąś legitymacją ? Szczury są zrzeszone jakoś? Ręce mi czasem opadają ... Ech ...

smeg - Sob Wrz 15, 2012 09:28

Takie warunki są niestety w prawie każdym zoologu... Co już zrobiłaś w tej sprawie? Zwracałaś uwagę obsłudze, że zwierzęta mają nieodpowiednie warunki? Robiłaś zdjęcia? Najlepiej zgłoś się do Fundacji Ogony ( https://www.facebook.com/FundacjaOgony.net ), oni zajmują się m. in. interwencjami w zoologach.
pucka69 - Sob Wrz 15, 2012 11:32

To nie ja byłam tam. To moja znajoma z dogo. Uwagę zwracała, wcześniej jak była tam to rozdzieliła między gryzonie kupioną przez siebie paczkę siana. No ale tak nie może być przecież. Dam jej link do "Ogonów"
AngelsDream - Pią Sty 04, 2013 21:25

pucka69, czy sytuacja została zgłoszona?

Fundacja podjęła się kontroli?

Mara Narzisse - Pon Lut 25, 2013 19:22

Czy ktoś już zgłosił sklep zoologiczny "Kameleon" w Białymstoku na ulicy Ryskiej 1? Byłam tam dzisiaj i szczurki mają słabe warunki. Zasypane miseczki z wodą, same słoneczniki do jedzenia i jakaś sucha bułka w kącie, brak domków czyli sfery gdzie czują się bezpiecznie. Była samica, podejrzewam że w ciąży bo brzuszek ogromny, była w klatce 10x15cm!!!
Gdy spytałam dlaczego samiczka nie ma warunków do porodu sprzedawczyni stwierdziła iż jest to szczur innej pracownicy która będzie w sobotę.
Co mogę zrobić by zgłosić ten problem? :(

Mefista - Czw Lis 21, 2013 09:15

mam pytanie czy fundacja ogony zajmuje sie wszystkimi gryzoniami czy tylko szczurami to co zobaczylam ostatnio w strzeleckim zoologu wolą o pomstę do nieba i musze cos z tym zrobic!
limomanka - Czw Lis 21, 2013 10:07

Mefista, zgłosiłaś sprawę do miejscowego TOZ-u? Powinnaś do nich w pierwszej kolejności. Tylko pamiętaj, żeby dzwonić też po interwencji - powinnaś dzwoniąc pierwszy raz zaznaczyć, że chcesz znać jej efekty.
Karena - Czw Lis 21, 2013 12:18

Mefista, Fundacja Ogony ostatnio przy braniu szczurów od terrarysty pokazała, że wspiera wykup zwierząt więc nie wiem czy w przypadku zoologa nie byłoby tak samo (a to byłoby błędne koło).
Na Twoim miejscu bardziej zaufałabym TOZ-owi. Lepiej się udać do TOZ-u i zgłosić sprawę.

Mefista - Pią Lis 22, 2013 11:27

dobrze dziekuje za naprowadzenie bede cos działać:)
elwirarz - Czw Kwi 24, 2014 19:46

Chyba powinniśmy interweniować w takie bestialstwo!!!
http://olx.pl/i2/oferta/m...03-ID5IuxH.html

Szczurówka - Czw Kwi 24, 2014 19:54

elwirarz napisał/a:
Chyba powinniśmy interweniować w takie bestialstwo!!!
http://olx.pl/i2/oferta/m...03-ID5IuxH.html
niestety z tym nic nie zrobisz bo niestety wiele szczurów jest sprzedawanych na karmówkę
Cegriiz - Pią Kwi 25, 2014 00:19

elwirarz, powiem brutalnie. Gady też coś jeść muszą.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group