To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Samiec czy samica? - jakiej płci wybrać szczura?

H. - Wto Maj 17, 2011 00:26

Off-Topic:
mikanek, samiczki dbają o swoich właścicieli :mrgreen:

pszenica - Sob Sie 20, 2011 15:30

jaka rasa ogonka jest najprzyjemniejsza i najmilsza- planuje kupno jednak kompletnie nie wiem jaka rasa. Chcialabym bardzo milusinskiego szurka. ( Planuje kupic 2 )
Layla - Sob Sie 20, 2011 15:31

pszenica, szczury nie mają ras, tylko odmiany. Tu jest temat o wyborze płci.
pszenica - Sob Sie 20, 2011 15:34

jestem tutaj nowa- wiec przepraszam ;)
Rafola - Czw Wrz 01, 2011 01:14

pszenica zatem jak już zapewne wiesz, charakter szczurka można ewentualnie określić kierując się płcią, a nie odmianami. Ale w sumie to kwestia tylko i wyłącznie przypadku (każdy szczur to inna osobowość). Najlepiej jakbyś wzięła szczurki z adopcji wtedy znany będzie ich charakter :)
Bel - Czw Wrz 01, 2011 08:36

Rafola, pod warunkiem, że szczur będzie dorosły chyba ;) bo wszystkie szczurze dzieci są niemal identyczne ;) jedne ciut płochliwe inne mniej ale charakter kształtuje się dopiero w wieku kilku mc ;)
wojsza - Wto Wrz 06, 2011 09:24

Każdy szczur jest milusiński, różnica jest taka czy usiedzi na miejscu i będzie kanapowy czy będzie się wdrapywał pod sufit i badał każdy kąt ;)
sanderka1000 - Pią Kwi 13, 2012 16:37

Jako kobieta wolę samce ;)
Martini - Pią Kwi 13, 2012 17:39

sanderka1000 napisał/a:
Jako kobieta wolę samce ;)


Jako kobieta wolę samice

mmarcioszka - Pią Kwi 13, 2012 19:26

Ja jako kobieta jednoczę się z samiczkami :D
rysia.13 - Pią Kwi 13, 2012 21:17

sanderka1000 napisał/a:
Jako kobieta wolę samce

A no ja również :D

nimmue - Wto Lip 17, 2012 21:39

Mam zamiar zaadoptować dwa szczurki, zastanawiam się nad płcią.
Nie chciało mi się przeglądać wszystkich stron w tym temacie (oczy już mnie bolą od ciągłego czytania informacji o opiece nad szczurkami :P ), więc w skrócie - samczyki częściej lubią mizianie i bardziej się przywiązują do właściciela (wielki plus), ale co z tym znaczeniem terenu?
Chodzi o zapach, czy naprawdę jest taki specyficzny? Da się to porównać np do innego zwierzaka - mam psa, miałam kota i chomiki, nigdy nie zdarzyło mi się poczuć jakiegoś nieprzyjemnego zapachu (oprócz kociej kupy i zapachu "mokrego psa" ;) a podobno jednak jakieś nieprzyjemne wonie te zwierzaczki wydzielają (może tak twierdzą osoby, które nie mają z nimi styczności na co dzień, nie wiem, dlatego chciałabym się dowiedzieć, czy i jaki zapach wydzielają samce i samiczki).

Jeśli to pytanie nie do tego wątku, to przepraszam, jestem tu nowa i dopiero się "odnajduję" ;)

Kasia_89 - Wto Lip 17, 2012 22:06

Sam samiec w sobie nie śmierdzi, jeśli śpi w zasiusianych szmatkach czy niezmienionym hamaku to przechodzi intensywnym zapachem swojego moczu, ale jeśli dbasz o higienę klatki, ścierasz półki, zmieniasz szmatki, używasz czegoś ładnie pachnącego i nie toksycznego to nie śmierdzi.
Takie jest moje zdanie, mam trzy samczyki, były dwa- sprzątałam trochę rzadziej niż teraz kiedy są we trzech i czuć ich nie było. Teraz sprzątać muszę dwa do trzech dni szybciej niż zwykle i zapaszku złego nie ma.
Chłopaki są cudowne- nie ujmując oczywiście panienkom :)

Cegriiz - Wto Lip 17, 2012 22:54

nimmue napisał/a:
samczyki (...) bardziej się przywiązują do właściciela

Mając samiczki, mogę stwierdzić, że niekoniecznie samce bardziej się przywiązują. To raczej kwesta jest tego, czy szczury wolą sobie hasać, czy wolą być miziane. Jak nie ma mnie przez jakiś czas w domu, to po powrocie każda jedna do mnie lgnie na krótkie "szczurze wyrzuty". Choć im grubsza, tym mniej się chce biegać i wolą być miziane :P

Każde zwierzę specyficznie pachnie. Jeśli jest to samiec - to intensywniej. Ale jeśli zachowasz odpowiednią higienę klatki, nie powinno śmierdzieć ;)
Choć fakt, że siuśki samiczek mniej śmierdzą.

Kasia_89 - Wto Lip 17, 2012 23:53

Cegriiz napisał/a:
Choć im grubsza, tym mniej się chce biegać i wolą być miziane


Sugerujesz tuczenie szczurów by były miziaste? Da się załatwić :P

Cegriiz napisał/a:
Choć fakt, że siuśki samiczek mniej śmierdzą.


Mniej i są jakieś takie bardziej...kukurydziane w zapachu. Nie wiedziałam jak to określić, taki zapach mi pierwszy przyszedł na myśl.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group