To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Ferplast - klatki.

Agusia - Sob Sie 20, 2011 15:36

Ja mam obie klateczki i jedyna różnica to wysokość Jenny KD.
Możesz je obie u mnie zobaczyć bez problemu, bo i tak zdecydowałam się przywiezc KD do Wawy.

:)

Majszczur - Sob Sie 20, 2011 23:29

Dzięki, chętnie obejrzę (zadzwonię jutro, to się umówimy)
L. - Wto Lis 22, 2011 20:20

Czy ktoś miał kiedyś criceti?
Jak zapatrujecie się na złączenie 2 criceti? jest to możliwe i funkcjonalne?
tj, żeby wyjąć dach i wsadzić na góre drugą klatkę z kuwetą?

Anonymous - Śro Lis 23, 2011 10:59

L. napisał/a:
Czy ktoś miał kiedyś criceti?
babyduck i wunia, ja tez uzywałam jakiś czas. Z tego co pamiętam ta klatka ma tylko drzwi-dach, więc jak chcesz obsługiwać taka podwyższoną klatkę tylko z otwieranym dachem? To będzie bardzo niewygodne.
quagmire - Śro Lis 23, 2011 11:09

Do tego jest dość niska, więc tak wsadzona górna kuweta zabierze całkiem sporo miejsca. No i te miniaturowe odstępy ;)
Ninek - Śro Lis 23, 2011 18:10

Kasik napisał/a:
Mam pytanie, oglądałam nowego plusa ostatnio w sklepie i wizualnie wszystko fajnie, góra otwierana - też bajer. Ale jak otworzyłam drzwiczki, to się załamałam. W zasadzie jak próbowałam je otwierać. To zagięcie-zamknięcie od drzwiczek jest szersze niż odstęp między prętami, w ogóle jakieś dziwne manewry wyginająco-przepychające trzeba poczynić, żeby wcisnąć to zamknięcie. To normalne w tej klatce, czy ja po prostu oglądałam jakiś wadliwy egzemplarz? Bo przyznam szczerze, że byłam w szoku, że niby ferplast, a klatkę ledwo zamknąć można, a druty się przy tym gną... Już moja 4x tańsza klatka ma o niebo lepsze otwieranie.

Chodzi o zamykanie takie jak w Towerze?
Jest genialne. Docenia sie, jak sie ma szczury otwierające drzwiczki. Pręty mi sie przy tym absolutnie nie wyginały, tylko sie starła farba. Ale dla mnie to jeden z podstawowych plusów tej klatki. I nigdy bym nie pomyślała, że może być dla kogoś minusem.
Dla mnie tower to ciągle klatka numer 1.

Pyl - Śro Lis 23, 2011 18:20

Ninek, zapięcie takie samo, ale tower ma nieco inne, bardziej elastyczne pręty niż nowy furet plus (a w zasadzie furet, bo teraz tak się tak klatka nazywa). Mam XL-kę (dobra, byłą XL-kę) i nic mi się nie wygina, a w nowym plusie i owszem.
Devona - Śro Lis 23, 2011 18:53

Ninek napisał/a:
Jest genialne. Docenia sie, jak sie ma szczury otwierające drzwiczki. Pręty mi sie przy tym absolutnie nie wyginały, tylko sie starła farba. Ale dla mnie to jeden z podstawowych plusów tej klatki. I nigdy bym nie pomyślała, że może być dla kogoś minusem.
Dla mnie to jeden z najbardziej nietrafionych pomysłów firmy Ferplast, miałam wiele różnych klatek i naprawdę można skonstruować zamknięcie jednocześnie funkcjonalne dla ludzi i uniemożliwiające samowolne "użycie" szczurom ;) .
Pyl napisał/a:
Mam XL-kę (dobra, byłą XL-kę) i nic mi się nie wygina
Miałam Furet XL i jej też dotyczył ten problem, mam Furet Plus (nową wersję) i jest podobnie ;) . Jedyne sensowne dla mnie drzwiczki w klatkach firmy Ferplast (poza np. otwieranym dachem, ale tego nie zaliczam do drzwiczek) mają Casity (mam na myśli te przesuwane z przodu).
Anonymous - Śro Lis 23, 2011 19:44

Genialne zamknięcie mają freddy savica. Nie rozumiem jak to możliwe, że tylko jedna firma mogła na to wpaść. :roll:
I dlaczego nikt nie robi tych przesuwanych casitowych ani większych ani w ogóle jako pomysł na drzwiczki jako takie. Grrr.

unicorn - Śro Lis 23, 2011 19:54

Ja mam ferplast furet plusa nową wersję (z otwieranym dachem) i drzwiczki ciężko otwierało się tylko na początku. Po dwóch dniach opanowałam otwieranie jednym palcem. :]
pszczoła - Nie Gru 04, 2011 22:52

Czy to jakaś nowość? :
http://www.ferplast.com/s...03/frm_pagina=1

Ma bardziej przystępny, prostokątny kształt :)

Ogoniasta - Nie Gru 04, 2011 23:15

pszczółka napisał/a:
Czy to jakaś nowość? :
http://www.ferplast.com/s...03/frm_pagina=1

Ma bardziej przystępny, prostokątny kształt :)


Mi wygląda na zwykłego Plusa :)

unicorn - Pon Gru 05, 2011 13:16

Podobno pręty w tym modelu plusa są gorszej jakości, ale ową klatkę posiadam, i nie zauważyłam jakiejś różnicy w porównaniu ze starą wersją.
Libellee - Pon Maj 14, 2012 15:13

Mam pytanie dotyczące ostatnich wersji klatki Ferplast Plus, tj Furet Plus i Furat, przeczytałam na tym forum wiele opinii, że starsze modele tej klatki są o wiele lepsze. Dlaczego nowsze modele są gorsze?
Znalazłam tu tylko tyle, że nowsze mają cieńsze pręty i mniejszy rozstaw (choć dowiadywałam się u właścicielki jednego ze sklepów i-netowych, że nowy FURAT ma ok więcej niż 1,36cm, nie 1cm :) ) To jak jest z tymi klatkami?

quagmire - Pon Maj 14, 2012 15:27

Libellee, Furata osobiście nie widziałam, może ma więcej niż ostatnia wersja Plusa.
A cieńsze pręty są po prostu słabsze, łatwiej się wyginają i trudniej operować przy drzwiczkach, chociaż niektórzy nauczyli się je obsługiwać jedną ręką, aczkolwiek w starszym Plusie było to sporo wygodniejsze.
Jednak jeśli np. nie miałaś wcześniej Plusa, to ta wersja będzie dla Ciebie równie fajna.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group