To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Alergia u szczura

Cegriiz - Czw Wrz 06, 2012 15:56

olus_165, a sprawdzałaś u szczurów uszy i ogon czy nie mają zmian ?
Oluś - Czw Wrz 06, 2012 16:01

Cegriiz, sprawdzałam nic nie ma :? Tylko kichanie i świąd, nic więcej.
Cegriiz - Czw Wrz 06, 2012 16:06

To może jakieś grzyby albo bakterie :drap:
pszczoła - Czw Wrz 06, 2012 16:24

olus_165, jeśli grzybica, to mogły się np. pojawić wyłysienia, wypadanie włosów. Sprawdź palcami, czy sierść im łatwo wychodzi? I może spróbuj całkowicie zmienić im karmę, chociażby jakąś sklepową, w zoologach miewają również dobre karmy.
Kasik - Czw Wrz 06, 2012 16:49

Ja bym jednak stawiała na świerzb. Grzybica najczęściej ma zmiany ostro zapalne i bardzo często sączące, więc raczej mało prawdopodobne, żeby nie było żadnych zmian skórnych. Może spróbuj jeszcze w ciemno Strongholdu?

Ewentualnie jedzenie. Tylko te dwie rzeczy - coś zakaźnego, albo jedzenie/woda, mogą spowodować takie coś w całym stadzie.

Oluś - Czw Wrz 06, 2012 16:57

pszczółka, Sierść nie wychodzi im jakoś mocniej, wiadomo, że zawsze troszkę gubią ale łysych placków nie mają (Edzio ma tylko maleńkie przełysienie, ale to raczej przez wydrapanie bo jest tylko w miejscu w którym się najmocniej drapał)
Kasik, Jutro jadę do weta to się naradzimy i jeśli potrzeba spróbujemy wszystkiego. Trzeba się pozbyć paskudztwa jak najszybciej :/

quagmire - Czw Wrz 06, 2012 17:00

Słonecznik często powoduje alergie.
Kasik - Czw Wrz 06, 2012 17:06

olus_165 napisał/a:
Edzio ma tylko maleńkie przełysienie, ale to raczej przez wydrapanie bo jest tylko w miejscu w którym się najmocniej drapał
Może drapie się tam, gdzie go najmocniej swędzi i wyłysienie wiąże się z ogniskiem zakażenia? Ja kiedyś myślałam tak samo, że chłopaki mają strupki, bo się drapią. A i owszem, ale drapali się przez świerzb.
pszczoła - Czw Wrz 06, 2012 17:07

olus_165 napisał/a:
Kasik, Jutro jadę do weta to się naradzimy i jeśli potrzeba spróbujemy wszystkiego. Trzeba się pozbyć paskudztwa jak najszybciej :/

ale czekając na wizytę, zmień karmę i/lub źródło wody już dziś. Będzie dobrze ;)

Oluś - Czw Wrz 06, 2012 17:20

pszczółka, tak zrobię, musi być dobrze :)
maniek240676 - Czw Lis 08, 2012 19:04

witam serdecznie, rowniez szukam podobnego tematu. ankieta jest malo czytelna moim zdaniem, ale mam taki problem: mam jedna szczuzyce od kilku tygodni drapie sie i ma strupki. ma 1,5 roku. od dwoch miesiecy zaczalem jej dodawac sianko mietowe do wysciolki. podejrzewam ze to alergia. dam jej alertec. tylko ile? i jak podac? sorki za interpunkcje.
Cegriiz - Czw Lis 08, 2012 19:11

maniek240676, przede wszystkim zaprowadź ją do weta, aby wykluczyć pasożyty skórne. Bo z sianka mogą się choćby roztocza czy wszoły przenosić, a wcale nie musi to być alergia.
I przestań dawać sianko, jeśli to faktycznie przez nie.
Off-Topic:
Przydało by się adoptować dla szczury koleżankę, bo jak wiesz, szczury są stadne.

maniek240676 - Czw Lis 08, 2012 19:37

za mala klatka. ma przyjaciolke bokserke mnie i zone;-) ale zabieram zone na wystawe moze w jakims szczurku sie zakocha. mam juz zoo w domu, ciezko przemycic kolejnego zwierzaka. pusie uratowalem na gieldzie terra - mogla byc przekaska dla jakiegos gada.
Cegriiz - Czw Lis 08, 2012 19:45

maniek240676, przeczytaj ten temat http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1521

Szczury są zwierzętami stadnymi i potrzebują kontaktu z innym szczurem tak jak papużki nierozłączki muszą być przynajmniej we dwie. Większość szczurów mieszkając samemu w klatce dostaje depresji i krótko żyją.
A klatkę większą wystarczy kupić. Niekoniecznie nową, bo nawet na forum można taką używaną dostać za mniejsze pieniądze.

Szczur samotny = szczur nieszczęśliwy.



EDIT: Najpierw ogranicz kontakt z siankiem. Jeśli nie przestanie się drapać, biegiem do weta.

maniek240676 - Pon Lis 12, 2012 16:05

a wiec bylem u weta. dostala zastrzyk na pasozyty za10 dni powtorka.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group