To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Problemy z oczami

Nikky - Nie Paź 25, 2009 17:18

Ok. Poczekam jeszcze na opinię innych. Czy w Oazie dobrze leczą szczurki?
Anonymous - Nie Paź 25, 2009 17:50

Niekoniecznie uroda, może to być te schorzenie.
Oaza jest dobra ale droga.

Nikky - Nie Paź 25, 2009 18:12

No trudno. Kryzys jest, ale chciało się mieć szczurka to trzeba. :)
Anouk - Nie Paź 25, 2009 18:14

Off-Topic:
A kiedy szczurek będzie miał towarzystwo?

Nikky - Nie Paź 25, 2009 18:26

Jak się oswoi i przyzwyczai. Mial iść na węża, przez rok nie miał doczynienia z ludźmi, a teraz jest strasznie dziki. Ale robimy postępy codziennie. Dziś dal się wymiziać już, chociaż cały czas boi się, czasem potrafi zesztywnieć, zwinąć się w kulkę ze strachu. Podaję mu smakołyki różne. Również nie wiem jak zareaguje na innego szczura.
Dziś nawet oglądałam koleżanki dla Zuzi. Ale ona jest taka nieufna :( .

wuwuna - Śro Paź 28, 2009 20:53

Był taki temat. Scaliłam
Rybcia469 - Pon Sty 04, 2010 21:21

Dzis po raz pierwszy zauwazyłam u swojej szczurki cos takiego: zgrzytała zebami i raz po raz jej pulsowaly oczy wygladało to tak jak by sie powiekszały i za chwile wracały do normalnego stano w przzeciagu kilku minut nastapiło to z 6 razy. Zdziwiłam sie bo jest u nas juz ok 11 dni i do tej pory nic takiego nie zauwazyłam.
babyduck - Pon Sty 04, 2010 21:24

Rybcia469, to nic strasznego. Twoja szczurka był prawdopodobnie bardzo zrelaksowana i było jej dobrze. Przeczytaj ten temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1347
Oli - Pon Sty 04, 2010 21:26

To objaw zadowolenia u szczurów. ;) Czasem może też być objawem zestresowania, ale interpretacja zależy od okoliczności w jakich szczur był. Jeśli był np. głaskany, drapany i był "rozluźniony" to jak najbardziej jest to objaw pozytywny. Inaczej ma się sprawa jeśli był zestresowany czymś, napięty, czy siedzący w kącie klatki/transportera.

No i post nadaje się do innego tematu, nie tu. ;)

babyduck - Pon Sty 04, 2010 22:13

Oli, pozwalam sobie zostawić na wypadek, gdyby ktoś jeszcze uznał, że pulsowanie oczami jest objawem jakiegoś problemu z ich zdrowiem. Link do odpowiedniego tematu jest.
Rybcia469 - Wto Sty 05, 2010 09:10

dzieki serdeczne za info własnie to była sytuacja w trakcie jej ulubionego miziania po pleckach i sie wystraszyłam ze zrobiłam cos nie tak a tu widze ze wrecz na odwrot :)
marhef - Wto Sty 12, 2010 13:16

Isztar po raz kolejny ma nawrót infekcji oka, o której pisałam tutaj: http://forum.szczury.biz/...p=381001#381001
Oczko jest opuchnięte, zaporfirynione i chyba bolesne, bo strasznie je mruży. Wizyta u weta skończy się znów antybiotykiem, a tego chciałabym uniknąć. Czy za radą AngelsDream ( http://forum.szczury.biz/...p=381010#381010 ) kupić małej krople ze świetlika? Pewnie kupię i tak, ale macie może jakieś inne pomysły? Czy ktoś borykał się z podobnym problemem?

Nisia - Wto Sty 12, 2010 20:28

Moim zdaniem świetlik nie zaszkodzi, ale nie wiem, czy pomoże. Mogę prosić jakąś fotkę oczka?
Mogłabym spytać koleżankę z pracy, ona niedawno borykała się z chorym oczkiem swojego szczurka, ogon wylądował u "szczurzego" okulisty i ten mu dopiero pomógł...

Fantasia86 - Nie Lut 28, 2010 00:14
Temat postu: Jedno oko wieksze niz drugie - Nie wiem co robic:(
Witam wszystkich,
to moj pierwszy post i juz niestety w tym dziale:(
Niedawno zostalam wlascicielka dwoch szczurzyczek, jedna z nich to black dumbo. Od samego poczatku zauwazylam, ze jedno oko szczurka jest wieksze. Nie zwrocilam przy tym uwagi przy odbieraniu bo bylam nimi zachwycona. Samiczka ma jedno oko mniejsze a jedno widocznie wypukle. Sa kupione w hodowli wiec teoretycznie powinno sie wykluczyc tak wczesne choroby, ale nie wiem co to jest. Niby zachowuje sie normalnie apetytu tez jej nie brakuje ale martwie sie ze to nie tylko jej natura a moze jakas choroba. Czy slyszeliscie juz o czyms takim?:( Obecnie mieszkam w Niemczech i tutaj nie ma wszystkich lekow jakie sa wypisane na forum, ale moja kobietka dostaje duzo witamin i dobre jedzenie, sa bardzo zadbane. Czy mam sie o co martwic?? Co zrobic, pomozcie...

Cola - Nie Lut 28, 2010 00:31

Fantasia86, moja szczurzyca która miała chore serce i poważne problemy z oddychaniem, miała bardziej wyłupiaste oczka.
Możliwe też, że to przez jakieś uderzenie. Dobrze by było, gdyby zobaczył to wet...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group