To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Słownik Szczurzego Języka - interpretacja zachowań

Marcik - Czw Cze 05, 2008 15:02

a ja fukania chyba jeszcze nie słyszałam u moich :) Fukanie jest podobne do takiego prychania...jakby ze zdenerwowania??? Ale masło maślane ;) E... z czasem się naucze wszystkiego :D
strup - Czw Cze 05, 2008 15:40

Chyba tak. :wink:
ciacho - Pią Cze 06, 2008 09:00

no to mój nie fuka :/ bo to nie jest podobne do prychania, to taki dzwięk przyponinający "fuchfuch" spokojny cichy i długi np. jakprzylatuje sie bawić, jak zabieramgo w cekawe miejsca np. na spacerze, jak jo drapie i miziam, wię to na pewno dobry sygnał

a to fukanie jest dłuższym czy krótkim sygnałem? :roll: juz sie gubie

Anonymous - Pią Cze 06, 2008 09:42

ciacho, z opisu wygląda na zwykłe niuchanie, węszenie. Szczury potrafia głosno węszyć.
babyduck - Pią Cze 06, 2008 09:59

Viss napisał/a:
Szczury potrafia głosno węszyć

Oj tak :mrgreen: Shiba, jak wystawia nos przez otworki w pokrywie transportera i węszy, to część pasażerów metra czy pociągu aż się ogląda.

ciacho - Pią Cze 06, 2008 11:00

no to chyba macie racje :wink: dzięki :]
strup - Pią Cze 06, 2008 15:35

ciacho, Szczur przy fukaniu na dodatek się puszy.
Anonymous - Nie Cze 08, 2008 18:51

ostatnio zauwazylam ze moj maly jak jest zafascynowany czyms nowym to tak troche jakby radosnie chrumkal :D
ciacho - Pon Cze 16, 2008 11:16

dał wam kiedys szczur cos na przeprosiny? mi sie zdarzyło,że jak krzyczałąm na malucha to ten uciekł i przyniósł mi papierek po cukierku ze swojejskrytki za łóżkiem, położył mi go na ręce odsunął się skulił i patrzał na mnie... wiedził, że byłamwścikła o rokopane kwiaty, ale nigdy mi sie nie zdrzyło aby mi coś dał, mozna to jakoś wyjśnić?

hehe zabawne to było i mnie rozbawił takim zachowaniem

LunacyFringe - Pon Cze 16, 2008 11:18

ciacho, może faktycznie na przeprosiny, jeśli to było tak po sobie ?
Wiem, że koty przynoszą "dary" swoim właścicielom w podziękowaniu za opiekę. Może twoj szczurek też ;)

ciacho - Pon Cze 16, 2008 11:30

o kotach też to słyszałam, ale o szczurach nigdy i mnie to zdziwiło więc pytamWas co sądzicie o tym
Anonymous - Pon Cze 16, 2008 11:35

Nigdy o tym nie słyszałam, ale w sumie bardzo mozliwe, że to na "pr5zeprosiny". U mnie tez przepraszająco sie zachowują jak je opiernicze.
polegalu - Pon Cze 23, 2008 22:45

A moja jakos tak nie wiem niby ma te swoje zachowania takie szczurze najbardziej pospolite, ale nie odnalazlam nic nowego :( . Chciałam nauczyć ją sztuczek na torze to polatała za ręką ( z nagrodą), a potem mnie olała " daj se luz mam ciekawsze zajęcia" od czego to zalezy?
Naciol - Wto Cze 24, 2008 00:07

Thor się o wszystko ociera, nie drapie się, pasożytów nie ma, jedynie pomarańczowy łupież. Jak chciałam go pogłaskać to był skrzek i wrzask. Jedyne co mi się kojarzy to to, ze może znaczyć teren... Chyba że go po prostu swędzi :lol:
Jakieś pomysły?

ciacho - Śro Cze 25, 2008 14:27

Sądzę, że jak by go swędziło to dał by sie podrapać.... chyba że nie jest oswojony,

znaczenie terenu- mozliwe choć wiem że szczury robia tak siuśkami :P a nie ocieraniem się, ale to chyba najbardziej prawdopodobne



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group