To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Zmiana sierści

Oli - Nie Cze 10, 2012 12:51

jeżeli wygląda to mniej więcej tak jak tu (5 post od góry) http://forum.szczury.biz/...r=asc&start=120 to jest to raczej zmiana sierści, ale warto obserwować czy się nie powiększa, czy nie pojawiają się strupki, wyłysienia lub czy skóra nie wygląda na podrażnioną.
Ajlonka - Nie Cze 10, 2012 12:58

Oli, dziękuję. Wygląda bardzo podobnie (nie widzę zmian na główce, bo jest czarna) ale na grzbiecie wydaje mi się, że to to samo. Mam nadzieję, że to tylko zmiana sierści:)
wilczek777 - Wto Cze 12, 2012 02:59

Po przeczytaniu tego wątku nasunęło mi się pytanie. Średnia wiekowa szczurków włosiejących na futerko dorosłe z puszku to około 2,5 miesiąca. Dlaczego mój potworek zmienia futerko mając nie całe 7 tyg? Boczki już błyszczą od nowego futerka a reszta jest puchatkowa...
Oli - Wto Cze 12, 2012 11:30

wilczek777, 2,5 miesiąca to raczej czas drugiej zmiany sierści jeśli już ;) Twój szczurek w dobrym wieku wymienia oseskowy puszek na dorosłą sierść.
wilczek777 - Wto Cze 12, 2012 13:41

Czyli dzieje się to w 2 fazach? Przy moich rexowych ogonkach nie było tego widać w taki sposób jak u szczurków o standardowej sierści. Moje po prostu pogubiły futerko i zmieniły na identyczny w dotyku włos. Przy poprzednich szczurkach wiek linienia mnie ominął bo były to już podrostki. Teraz maluch linieje a że jest minkiem to osiągnął wszystkie kolory tęczy. Zastanawia mnie tylko czy może być selfem ale poczekam aż zmieni futerko całkowicie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group