To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Słownik Szczurzego Języka - interpretacja zachowań

Anonymous - Czw Maj 15, 2008 19:28

wiesz ja wszystko rozumiem dopoki nie bylo malego ja bylam alfa zawsze moglam robic ze szczurem co chcialam i dla mlodego ja rzadze ale ze tak powiem szczurowi odbilo bo maly jest nizej od niego wiec ja tylko zostalam na drodze do najwyzszego szczebla i wydaje mi sie ze moj szczur dopoki nie zobaczyl drugiego nie wiedzial w ogole ze jest ogonkiem a teraz sie odzywaja hormony ale jak teraz wlozylam reke to juz mnie lizal lekko ale jak chce go poglaskac to uchyla sie troche moze mu przejdzie a jak nie to bede musiala mu na kazdym kroku pokazywac ze ja rzadze i ja mam ostatnie slowo az sie nie uspokoi a jak sie nie da to kastracja i juz....

[ Dodano: Czw Maj 15, 2008 20:16 ]
no i sprawa powinna byc narazie rozwiazana :P co prawda moj chlopiec na mnie sie obrazil (przejdzie mu pewnie jutro) ale powinien miec nauczke. Chcial wyjsc z klatki raz drugi piaty dziesiaty az w koncu stanal na dwoch lapach bo sie kurzyl no i wtedy wzielam go przycisnelam do ziemi probowal bardzo sie wyrywac ale nie puszczalam troche mnie podrapal nawet chcial ugryzc najpierw ale sie jakby powstrzymal ale w koncu lezal spokojnie to go trzymalam chwile a pozniej zaczal sie wyrywac i skrzeknal raz i go puscilam ale poskutkowalo mysle. troche to brutalne no ale mus to mus nic mu nie robie przeciez :)

serczszak - Czw Maj 22, 2008 22:21

u moich szczurków:
podskakiwanie lub ganianie za mną po pokoju - chęć zabawy
zgrzytanie ząbkami, przy czym "wypychanie" oczek - "oh, jak mi dobrze..." :)
(szczególnie wieczorem) stanie na pięterku, opierając rączki o kraty i patrzenie co ja robie - zwykle daj nam jedzenie albo wypuść nas po pokoju :)

Guślarka - Czw Maj 22, 2008 22:32

Kręcenie się ze zdenerwowaniem podczas pobytu na kolanach - "Muszę do yyy... kuwety" ;)
ciacho - Pon Cze 02, 2008 14:38

Co dokładnie zanczy FUKANIE? wszędzie czytałam,że to oznaka niezadowolenia, ale mój szczur fuka, gdy jest bardzo zadowolony i jestem tego pewna.
Anonymous - Wto Cze 03, 2008 08:22

hmm moj szczur to jak sie niecierpliwi albo dnerwuje bo go zaczepiam to tak slychac jakby mruczal cos pod nosem :P takie troche syczenie tststststs hehe pewnie wyzywa mnie od najgorszych :P
Marcik - Wto Cze 03, 2008 10:17

Zastanawiam się czy to zgrzytanie ząbków nie oznacza też, że zobaczył szczurek coś ciekwego. Moja panna tak robi, gdy poczuje coś smakowitego, bądz usłyszy jakis intrygujący hałas zza drzwi, lub patrzy w miejsce zza kratek gdzię chętnie by pobiegła :)
Zgrzytają tęż, jak ganiaja się w mojej bluzie.

SPotkał się ktoś może z takim zachowaniem: Ciurek biega poza klatką, chowa się do kryjówki i zaczyna...hmm... pochrumkiwać/szczekać i przy tym siedząc na łapkach impulsywnie ruszać całym ciałkiem w rytm tych dźwięków??

S - Wto Cze 03, 2008 12:57

Moje chrumkają w czasie wybiegu jak "mówią" do mnie.
ciacho - Wto Cze 03, 2008 13:29

Marcik, z tym zgrzytaniem to mój ma tak samo :) jak poczuje ciekawy zapach lub "smaczny" :wink:
Anonymous - Wto Cze 03, 2008 13:56

no moje tez zgrzytaja tak jak np zbilzam sie z jedzonkiem ktore chcem im dac :D
ciacho - Wto Cze 03, 2008 17:11

a co z tym fukaniem? to w końcu pozytywny czy negatywny sygnał?
strup - Wto Cze 03, 2008 17:29

ciacho, Wydaje mi sie, ze negatywny.
Anonymous - Wto Cze 03, 2008 22:26

ciacho, fukanie jest ostrzeżeniem i jest negatywne oczywiście.

Natomast zgrzytanie zębami, jak i pulsowanie wyraża i zadowolenie i zdenerwowanie. Zależy w jakiej sytuacji się pojawia.
Jak nabierzecie wprawy, to będziecie wiedzieć co oznacza w danej chwili, ja nie mam problemu z odróżnieniem. ;)

ciacho - Śro Cze 04, 2008 13:32

jeśli fukanie jest negatywne to juz nie wiem... jestem pewna że mój szczur fuka gdzy jest zadowolony :/ no chyba że fukanie myli mi sie z jakims innym dzwiękiem
Anonymous - Śro Cze 04, 2008 20:59

no moj fuka jak jest zniecierpliwiony albo cos albo ktos mu dziala na nerwa :P ale nie jest to objaw agresji i nigdy nie skonczylo sie gryzieniem :)
strup - Czw Cze 05, 2008 14:39

Moje dziewczyny fukają gdy pojawi sie w domu nowy osobnik.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group