To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Sugestie zmian regulaminu i funkcjonowania forum

Sorgen - Śro Gru 14, 2011 11:59

Może takie kary ost 1 wylot na tydzień
2 osty wylot na 2 tygodnie
3 osty wylot na miesiąc/dwa

Jeśli ktoś uzbiera znowu 3 osty powinien wylecieć na pół roku z tym że nie zakaz pisania tylko całkowity brak możliwości wejścia na forum. Jak mu będzie na społeczności zależeć to po pół roku wróci grzeczny a jak nie to mała strata.

Mangusta - Śro Gru 14, 2011 12:00

Myślę, że mimo wszystko część z forumowiczów podchodzi do tego wszystkiego zbyt osobiście. To jest tylko forum, zawsze znajdą się na nim trolle i nigdy nie będzie tak, że się wszystkim dogodzi. Już nawet nie chodzi o tą nieszczęsną Oli, która musiałaby mieć i tak niezłe jaja by tu wracać po tym wszystkim co zostało tutaj napisane.

Za czasów wcześniejszych moderacji było całkiem układnie i większość się nie czepiała, a regulamin był taki sam. Teraz może nie jest lepiej, ale też przecież nie jest źle i to, co tu omawiamy to są tylko detale. Naprawdę nie ma co się wściekać, myślę że w skrajnych wypadkach, które się i tak zdarzają raz na ruski rok moderacja poradzi sobie o ile będzie reagować szybko i zdecydowanie. W końcu o tą jedną kwestię się to opiera, zamiast rozdrabniać regulamin i celowo go komplikować trzeba co najwyżej uprościć i wyjaśnić jego formułę.

Karena - Śro Gru 14, 2011 12:18

karola napisał/a:
Sorgen napisał/a:
śmiesznie mała jak na karę za 3 osty
Jakaś propozycja ile? Miesiąc? Trzy?


ja na drugiej stronie proponowałam ;)
Jestem absolutnie za zaostrzeniem kar dla tych , którzy nie zmieniają 'tonu wypowiedzi' świadomie i z premedytacją.

Reszta to zabiegi kosmetyczne w regulaminie.

karola - Śro Gru 14, 2011 12:20

Karena napisał/a:

ja na drugiej stronie proponowałam ;)
Wiem :) Chciałam poznać opinię większej ilości osób, łatwiej wtedy podjąć decyzję czy uśrednić czas.
Anonymous - Śro Gru 14, 2011 12:21

karola napisał/a:

Jakaś propozycja ile? Miesiąc? Trzy?
może 3 skoro następna jest półroczna.
Karena - Śro Gru 14, 2011 12:31

Cytat:
Ostrzeżenia słowne utrzymują się przez miesiąc, jeśli jednak user otrzyma w
przeciągu miesiąca kolejne ostrzeżenie słowne wartość 2 również utrzymuje się przez miesiąc.
Po zsumowaniu się ostrzeżeń słownych do 3ch użytkownik otrzymuje ostrzeżenie twarde
o wartości 1.



A może:

Cytat:
Ostrzeżenie słowne 1 utrzymuje się przez miesiąc,
jeśli jednak w trakcie tego miesiąca użytkownik otrzyma kolejne ostrzeżenie
kara przedłużona zostaje do dwóch miesięcy (licząc od daty nadania pierwszego ostrzeżenia*).
Jeśli użytkownik dopuści się w tym czasie kolejnego ostrzeżenia , zostanie już ukarany ostrzeżeniem twardym o wartości 1



* lub innej daty tylko nie wiem jakiej? ale MUSI być konkretnie napisane.
czas, czyli miesiąc dwa podane przykładowo.
Chodzi mi o formę tego punktu , żeby była czytelna bardziej.
No ale ofc może tylko mi sie wydawać , że jest czytelniej ;P

karola, ok ok sorki :)

karola - Śro Gru 14, 2011 12:35

Karena napisał/a:
A może:

Cytat:
Ostrzeżenie słowne 1 utrzymuje się przez miesiąc,
jeśli jednak w trakcie tego miesiąca użytkownik otrzyma kolejne ostrzeżenie
kara przedłużona zostaje do dwóch miesięcy (licząc od daty nadania pierwszego ostrzeżenia*).
Jeśli użytkownik dopuści się w tym czasie kolejnego ostrzeżenia , zostanie już ukarany ostrzeżeniem twardym o wartości 1
Super :) Faktycznie brzmi konkretniej.
Kasik - Śro Gru 14, 2011 12:44

Karena napisał/a:
(licząc od daty nadania pierwszego ostrzeżenia*).

No dla mnie to troszkę bez sensu. Bo jeżeli np. ostrzeżenie trwa miesiąc, a ktoś w 28 dniu dostanie 2gie ostrzerzenie, to co mu zrobią te 2 dni i w tym konkretnym wypadku 32 dni dodatkowe, a nie 60? Pomijając już dodatkowo kwestie liczenia, odejmowania i dodawania dni kary. Uważam, że każda kara (nadana nowo, lub wynikająca ze zsumowania się) zawsze powinna liczyć się od dnia nadania ostatniego ostrzeżenia.

Karena - Śro Gru 14, 2011 12:46

Kasik, napisałam
Cytat:
* lub innej daty tylko nie wiem jakiej? ale MUSI być konkretnie napisane.


dlatego ta gwiazdka. chodziło mi TYLKO o formę.
Zawsze można napisać że
licząc od daty wygasania pierwszego ostrzeżenia.
czy coś.

Kasik - Śro Gru 14, 2011 12:47

Karena, zaproponowałam - dzień nadania ostatniego z istniejących ostrzeżeń/kar użytkownikowi :)
Karena - Śro Gru 14, 2011 12:48

zauważyłam edytnęłam ;P
Fea - Śro Gru 14, 2011 15:47

Err pardon, ale o ile dobrze widzę, w temacie o warnach wypowiadało się kilkanaście osób, wszystkie poza jedną przeciwne nierównemu traktowaniu w przypadku bana, a wy (wy moderacja, nie piję do nikogo imiennie, bo nie wiem, kto pierwszy na to wpadł) podłapaliście wypowiedź tej jednej, której wersja była bliższa waszej i uznaliście to za głos narodu. No gratuluję, ludzie.
Niamey - Śro Gru 14, 2011 16:19

Fea, czy naprawdę takie czepianie dla czepiania cokolwiek wnosi do tej dyskusji? To jest szersza uwaga, nie personalnie do Ciebie - zamiast narzekać, że zebraliśmy Wasze pomysły - lepsze i gorsze - do kupy, po prostu je przedyskutujcie.
Ktoś taki pomysł rzucił, ktoś napisał, że jest dobry, ktoś inny, że zły. Skąd mamy wiedzieć ile osób sobie cicho pomyślało "o tak do fajny/niefajny pomysł"? Po to wrzucamy szkic (na podstawie zebranych idei), żebyście teraz mogli to przegadać i w ramach tego wypracować jakieś konstruktywne zmiany. Niektórzy mogą dyskutować i wysuwać ciekawe propozycje, a inni wolą sarkać.

nezu - Śro Gru 14, 2011 16:43

No więc moje zdanie macie.


Nie zgadzam się na ten punkt w regulaminie i proszę o jego usunięcie z propozycji. ;]
Dziękuję.
Nie ma podziału na równych i równiejszych.

I nie jest to czepianie dla czepiania, jako jedna z dyskutantek wypraszam sobie takie insynuacje, bo mnie zwyczajnie obrażacie.
Chcę po prostu żeby modteam był obiektywny, a nie opierał swoje podejście i decyzje na zasadzie "tego lubię, tego nie to niech wypiernicza, wide merch". ;]
Ona też miała dużą wiedzę merytoryczną. Ups. ;]

Fea - Śro Gru 14, 2011 16:46

Niamey, sorry, ale jak już sięgamy do erystyki, to zarzut o "czepianie dla czepiania" zachowaj dla zasłużonych użytkowników ze specjalnym traktowaniem, będzie jak znalazł na okazję kolejnego flejma. Pisałam tu kilkakrotnie, za każdym razem argumentując swoje stanowisko, i bynajmniej nie "dla czepiania", bo psucie moderacji humorku nie stanowi dla mnie specjalnej rozrywki. Co więcej, praktycznie każdy wypowiadający się w temacie starał się coś wnieść do sprawy, więc przewijający się tu zarzut o braku racjonalnych argumentów jest, za przeproszeniem, wyjęty z dupy. Rozumiem, że gdybym przyklasnęła pomysłowi, mój post zyskałby na treści? Jak ty rozumiesz chęć współpracy w przypadku dyskutowania o szkicu? Tylko potakiwanie się liczy?

Powtórzę się enty raz na potrzebę dyskusji - moja propozycja jest taka, żeby wszystkich traktować jednakowo, a zatem podważam ten punkt szkicu, o którym mowa. Głównym moim argumentem jest moje zafajdane poczucie sprawiedliwości społecznej, którego nie będę wyłączać z chwilą logowania się do allo, howgh.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group