To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty adoptowane - Mnóstwo szczurów w różnym wieku ma już domy, Wrocław

Pyl - Czw Maj 16, 2013 23:09

Nakasha napisał/a:
Kastrowana będzie, ale jak już odchowa maluszki...
Czy to jest jakoś uzgodnione z Akiś? Nie chcę atakować, ale skoro już urodziła to może kastracja nie jest niezbędna?
Do sfinansowania są jeszcze dwie operacje - jedna to dzisiejsza kastracja albinoska wnętra (tego co miał jechać do Paczka) 141 zł (zdaje się, że mamy na nią 50 czy 80 zł), druga to operacja dziewczynki bez oka (na razie bez finansowania).

Akiś - Pią Maj 17, 2013 08:16

Szczerze mówiąc ja tego nie będę na pewno finansować. Zwyczajnie nie posiadam takowych funduszy :(
Nakasha - Pią Maj 17, 2013 09:22

Pyl, nie jest z nikim uzgodnione i nie jest niezbędne. Po prostu czuję się odpowiedzialna za tą sytuację i dlatego chcę sama zapłacić za jej zabieg. Chyba, że DS tej samiczki zdecyduje, że nie potrzebuje, aby ona była wykastrowana, wtedy z chęcią dorzucę się do zabiegu panny z oczkiem.

Ale chyba z jej DS jest słaby kontakt? Jeśli tak, to mogę zrezygnować z jej zabiegu i się Wam trochę dołożyć...

nimka - Pią Maj 17, 2013 15:41

Mam pytanie do osób które kastrowały (tzn. nie osobiście ;) ) samice (i samców) z tego źródła: czy one zniosły zabiegi wszystkie dobrze? jaką miały narkozę? nie było problemów z wybudzaniem? z tolerancją szwów (uczulenia)? z czymś innym, co mi nie przyszło do głowy? uczulenia na leki?

Moją białą będę prawdopodobnie kastrować za 2 miesiące.

Czy w ogóle takie ewentualne problemy ze znoszeniem operacji/tolerancją szwów mogą być "rodzinne"? czy to totalnie zależy od jednostki i jest to losowe?

Pyl - Pią Maj 17, 2013 15:45

nimka, jedna miała problem z narkozą iniekcyjną i trzeba było ją wybudzać i operować dzień później na wziewce. Reszta bez problemów.
Albinos też był kastrowany na iniekcji - na razie OK, a co ze szwami to napiszę za parę dni, bo dziś za wcześnie oceniać.

_ogonek_ - Pią Maj 17, 2013 18:23

Ja chyba jednak ciachnę mojego zadymiarza...
Tymczasem oczekuję na Beta Glukan dla paszczurów, bo apteka miała mi sprowadzić i czekam od paru dni :roll: No ale na pon. ma być - pani była bardzo miła :mrgreen:

Uspołeczniać się moje mendy nie chcą, dziabią... Wkładam łapy i je głaskam w rękawicy. Z łazienką mi ostatnio nie wyszło, a w pokoju ich na razie nie wypuszczę, bo jak zwieją to za cholerę nie złapię.
Życzcie mi powodzenia...
Zaczynam tracić w nie wiarę, bo kto będzie chciał 3 szczury oszołomy? :(

Ninek - Pią Maj 17, 2013 19:59

AdaK, trzeba czym prędzej zorganizować kasę na kastrację. Stracą jajka to spokornieją ;)
Może jakiś bazarek?

Starsza Pani - Pią Maj 17, 2013 22:01

Na kastrację wnętra i operację oka dziewuszki u Pyl mamy obecnie 63 zł |+ 15 zł = 80zł
Koszt obu operacji to około 300 zł, czyli brakuje nam 220 zł.

Nakasha, może jednak pieniądze (jeśli masz jakieś na zbyciu :wink: ) przeznaczyć najpierw na operacje ratujące życie, a potem dopiero na resztę ...

Potwierdź, proszę, że dotarło do Ciebie 400 zł na sterylki (5 po 80 zł za jedną :-P - żeby takie ceny w Wawie były ...).

Akiś - Sob Maj 18, 2013 11:42

Szczęśliwie informuję, że Alenka (albinoska, którą wzięliśmy na DT) zostaje u nas nas na DS! Jest przeurocza, chociaż czasem dziabie po palcach myśląc, że to jedzenie :mrgreen:
Nakasha - Sob Maj 18, 2013 14:21

Starsza Pani, tak, sterylki są opłacone, równo 400 zł. :serducho: :serducho: Żadnych innych pieniędzy od nikogo nie dostałam. ;)

Ale mogę z własnych pieniędzy co nieco się Wam dołożyć, bo to prawda, że operacja oczka jest pilna.

katkanna - Sob Maj 18, 2013 18:28

Dostałam maila od pani, która chciała adoptować szczurki. Poinformowałam ją, że moje już są oddane, ale chętnie dam jej namiar na kogoś, kto ma DT do wydania. Jej adres to niniowa@tlen.pl
Jeśli u kogoś zostały ogonki, niech do niej pisze!

_ogonek_ - Pon Maj 20, 2013 19:47

katkanna, mają być samce czy samiczki?

Ja pakuję w swoje beta glukan i zastanawiam się - kastrować wszystkie czy jednego zadymiarza?
I tak organizowałabym to za dwa tygodnie, muszę jakąkolwiek kasę zdobyć na ten cel...

Starsza Pani - Pon Maj 20, 2013 23:22

AdaK napisał/a:
katkanna, mają być samce czy samiczki?

Ja pakuję w swoje beta glukan i zastanawiam się - kastrować wszystkie czy jednego zadymiarza?
I tak organizowałabym to za dwa tygodnie, muszę jakąkolwiek kasę zdobyć na ten cel...

Ada, zacznij od zadymiarza - kasa mniejsza za jednego, a problem może rozwiązać. Może zrób bazarek? Fanty na pewno wszyscy dorzucą (ja kilka mam) i na jedną kasę uzbierasz szybko.

Nakasha - Wto Maj 21, 2013 10:06

Czarna mamusia:



Samiczka jest przesympatyczna. Nie boi się, przytula, rozmaśla na rękach. :serducho:


I maluszki :serducho:



Maleństwa wcale nie są malutkie - jako, że jest ich tylko dwójka, są wielkie i spasione. ;)

Edyta820917 - Wto Maj 21, 2013 10:13

Nakasha ile ma mamusia a ile dzieciaczki jesli mozna spyta oczywiscie ? sa przesliczne:) ja szukam 2 3miesiecznej smrodki dla mojej 3 mies-smrodki :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group