To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty adoptowane - Mnóstwo szczurów w różnym wieku ma już domy, Wrocław

_ogonek_ - Czw Maj 02, 2013 19:40

"Moje" 4 samcole zlądują u mnie jutro wieczorem. Na 19 jedziemy do Wrocka zawieźć psiaka do nowego domku, przy okazji zabieram chłopaków. Cieszę się jak dzieciak, że wreszcie po 4 latach mogę mieć znowu szczury w domu... Mam nadzieję, że oswajanie to nie będzie droga przez mękę i sobie poradzimy ;) Klatka się szykuje.

Generalnie trzeba myśleć o jakichś bazarkach... Trochę kasy te ogony pochłonęły.. Będę myśleć intensywniej po weekendzie majowym.\

[ Dodano: Czw Maj 02, 2013 19:41 ]
Ninek, gdyby jakimś cudem tym moim przyszłym DTciakom udało się ekspresowo znaleźć dom to jakieś samce na DT mogę przechwycić, ale nie obiecuję, bo to różnie może być...

Starsza Pani - Czw Maj 02, 2013 19:56

Rozumiem, że małej z młodszym miotem zostawiamy 2 maluchy? Tak byłoby rozsądniej, wziąwszy pod uwagę problem zatrzymania laktacji i potencjalnej ciąży.
Bromergon / dostinex/ galastop może spowodować obumarcie ciąży i komplikacje. Nie mówiąc o podawaniu specyfików dzikawej szczurze (ci co podawali Dostinex wiedzą o czym mówię - wciśnięcie w ufnego szczura jest sztuką).
Jeśli mała będzie w ciąży, sterylkę zrobi się w Wawie, a małe będą na tyle duże, że sobie poradzą.

Mai-ah - Czw Maj 02, 2013 20:09

Dopiero przeczytałam, ale i tak bym nie ogarnęła bo wyjeżdżam jutro i dwóch chłopów wiozę.
Trzynastka - Czw Maj 02, 2013 20:29

Przepraszam za brak odzewu, później dojechałam do Łodzi niż chciałam i miałam słaby kontakt ze światem. Jak tam maluchy?
nimka - Czw Maj 02, 2013 21:00

Starsza Pani napisał/a:
Rozumiem, że małej z młodszym miotem zostawiamy 2 maluchy? Tak byłoby rozsądniej, wziąwszy pod uwagę problem zatrzymania laktacji i potencjalnej ciąży.
Bromergon / dostinex/ galastop może spowodować obumarcie ciąży i komplikacje. Nie mówiąc o podawaniu specyfików dzikawej szczurze (ci co podawali Dostinex wiedzą o czym mówię - wciśnięcie w ufnego szczura jest sztuką).
Jeśli mała będzie w ciąży, sterylkę zrobi się w Wawie, a małe będą na tyle duże, że sobie poradzą.

Ah. Dobrze wiedzieć ;)
Jakbym wiedziała, że:
Cytat:
Bromergon / dostinex/ galastop może spowodować obumarcie ciąży i komplikacje

to bym nie proponowała nikomu uśpienia całego miotu :P

ja się nie znam, proszę na przyszłość uprzedzać ;) (ja wiem, że teraz nie było czasu i właściwie nie było kiedy tego pisać...)

Pyl - Czw Maj 02, 2013 21:14

nimka, informacje są z ostatniej chwili od weta (przekazałam Starszej Pani telefonicznie). Z tym, że nie mają potwierdzenia na ulotce od leku i różni weci różnie do tego podchodzą (jeden zalecił podanie leku, drugi odradził). Ale mimo wszystko - skoro są wątpliwości, a mamy dobry transport o znanym, idealnie pasującym terminie to myślę, że wersja z zostawieniem dwóch maluchów jest mniej ryzykowna.
nimka - Czw Maj 02, 2013 21:22

rozumiem :)

mam nadzieję, że to co załatwiłam z miau.pl jutro wypali :)
dziewczyna jutro ma mało czasu do zagospodarowania - dziś będzie po nocnej zmianie, a jutro znów na wczesne popołudnie do pracy - a w międzyczasie podjechać do lecznicy, która jest strasznie daleko :roll: (chyba, że znajdzie coś bliżej).

I dzięki mojej akcji na miau mamy być może DT dla tej powyższej samiczki z dwójką maluchów - do czasu transportu do Warszawy.
Dziewczyna powiedziała, że może wziąć kilka sztuk na DT :) Może jak coś zostanie (pamiętacie o tej samiczce małej co biega luzem po sklepie?) to weźmie na dłuższy DT.
Dziewczyna odpowiedzialna, ma też klatkę po swoich szczurach.

katkanna - Czw Maj 02, 2013 21:26

Nakasha napisał/a:
Koszt wyszedł mniejszy niż zakładany, ale dług u weta jest, więc prosimy o cegiełki! Później wrzucę skan rachunku i opis wizyty.


Nakashko, daj nr konta na PW, będziemy apelować na fejsie! Był dobry odzew, ale podawałam dane Starszej Pani, bo tylko jej miałam. No chyba, że Starszej Pani zostało mnóstwo kasy i może coś Ci przelać (w co szczerze wątpię).

Pyl - Czw Maj 02, 2013 22:16

nimka, kciuki silnie zaciśnięte, mam nadzieję, że wszystko się uda.
I pomyśleć, że rano już straciłam nadzieję.

Starsza Pani - Czw Maj 02, 2013 22:59

Sterylki u Nakashy są zapłacone :) (przelałam dziś resztę pieniędzy), mam poważne podejrzenia, że wpływ kasy na szczury to w głównie zasługa katkanny :-P .
Nakasha, potwierdź, proszę, że kasę dostałaś.
Jutro się rozliczę i podam stan konta (wpłaty będą opisane nickiem lub imieniem i miastem i będzie podana suma wpłaty).
Dwaj panowie od Ebi mają zapalenie uszu (jeden jest mocno skręcony). Drugi oprócz zapalenia uszu jest wnętrem czyli do kastracji, bo komplikacje przy wnętrostwie bywają duże (włącznie ze zmianami nowotworowymi).
Dziewuszka bez oka z małymi u Pyl do usunięcia tego co w oczodole, bo się paprze.

Jutro będzie uśpiona część miotu malutkiej. Mała z dwójką maluchów trafi do Unipaks, a 12 pojedzie do Wawy.
Płacę za uśpienie i za taksówkę w jedna stronę (na podstawie paragonu). Dziewczyna z miau mogłaby nie zdążyć do weta przed pracą, więc było to jedyne wyjście.

Na dt dla starszego miotu zgłosiła się Shikky z orgów. ma je wziąć w poniedziałek lub piątek.

_ogonek_ - Czw Maj 02, 2013 23:06

Czyli wszystkie ogony z Zielińskiego zabrane? (prawie :) )
Starsza Pani - Czw Maj 02, 2013 23:23

AdaK napisał/a:
Czyli wszystkie ogony z Zielińskiego zabrane? (prawie :) )


Jak bierzesz chłopaków, to wszystkie, oprócz zdaje się jednej damy która biega luzem po sklepie i która może jeszcze narobić kłopotów. Czy jest jakaś żywołapka we wrocławiu?

Pyl - Czw Maj 02, 2013 23:26

Jeszcze jakaś tam biega?!? Nie... :?
Starsza Pani - Czw Maj 02, 2013 23:32

Pyl napisał/a:
Jeszcze jakaś tam biega?!? Nie... :?

Jedna na początku uciekła i nie czytałam nigdzie, żeby się dała złapać. Trzeba chyba obecnej opiekunki szczurów zapytać.

Sky - Czw Maj 02, 2013 23:47

Pytałam się parę postów temu, ktoś napisał, że dała się złapać?
Żywołapka jest w sklepie, ale mała jest/była na tyle sprytna, że się złapać w nią nie chciała.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group