To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

devilline - Śro Kwi 30, 2008 19:45

Pogrzebałam na stronach i Potkan bardziej podchodzi mi pod powder blue. Chyba poczekamy aż urośnie i wtedy wezmę się za zgadywanie, co on jest ;)
blackowca - Sob Maj 10, 2008 19:46

Bizou i Hemingway podrośli i zmieniło im się futerko na dorosłe dlatego chciałam jeszcze raz zapytać jakie mają umaszczenie?
Bizou:

Hemingway:

magnes - Sob Maj 10, 2008 21:02

Hemingway: agouti berkshire
L. - Nie Maj 11, 2008 14:04

blackowca, bez zmian ;] tak jak nezu powiedziała :) tylko jest bardziej dorosłe :wink:
Ninek - Wto Maj 27, 2008 12:30

Mam pytanie, głównie do hodowców o 4 dniowego maluszka.
Jedna z samiczek ma bardzo cieniutki jasny paseczek przez czółko. To będzie husky?

Bo żeby była blazed bez takich przodków to nie ma szans.

Echh, miał żaden maluch nie zostawać u mnie na stałe a coś czuje, że jednak zostanie :serducho:

nezu - Wto Maj 27, 2008 12:48

Czy ona ma cały ciemny ogonek?

Jeśli tak to skłaniałabym się raczej ku blazedowi.
I oznaczałoby to że jakiś przodek po obu stronach się jednak przyplątał.

Śliczna.. ;)

Ninek - Wto Maj 27, 2008 13:05

nezu napisał/a:
Czy ona ma cały ciemny ogonek?

Jeśli tak to skłaniałabym się raczej ku blazedowi.
I oznaczałoby to że jakiś przodek po obu stronach się jednak przyplątał.

Śliczna.. ;)

Wydaje mi się, że cały jest ciemny :) Gdyby była blazedem, to normalnie skakałabym ze szczęścia. Marzył mi sie taki cudak od dawna :serducho:
Najśmieszniejsze jest to, że jeszcze zanim było widać tę plamke na czółku, najbardziej przypadła mi do gustu.
Co do przodków blazed bo obu stronach. Rodzice to niestety rodzeństwo :?
No cóż, na dniach okaże sie jak wygląda dokładniej :)

nezu - Wto Maj 27, 2008 13:10

To się chwal i intensywnie foć rozwój, bo sama jestem ciekawa. ;)

Jakiś czas temu blazed hooded urodziła się w Krakowie u gajoofki więc ta małaby była drugim blazikiem w ostatnich dniach urodzonym w Polsce..
A jeśli rodzice to rodzeństwo, to tym bardziej blazed jest możliwy.. Wiadomo jak to jest z cechami recesywnymi.

Ninek - Wto Maj 27, 2008 13:19

nezu napisał/a:
To się chwal i intensywnie foć rozwój, bo sama jestem ciekawa. ;)

Jakiś czas temu blazed hooded urodziła się w Krakowie u gajoofki więc ta małaby była drugim blazikiem w ostatnich dniach urodzonym w Polsce..
A jeśli rodzice to rodzeństwo, to tym bardziej blazed jest możliwy.. Wiadomo jak to jest z cechami recesywnymi.

Tego to sie kompletnie nie spodziewałam :)
Mniej-więcej wszystko opisuje tutaj: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=3801
Na moim koncie na fotosiku są wszystkie fotki jakie im robie :) A trudno o to nie jest, bo mamusia jest cierpliwa względem mnie :P

Skoro już tu pisze, to jeszcze dwa pytania. Jakie to kolory?
Vanilla, zdecydowanie bardziej ruda (na fotce widoczne nasza zmora, porfiryna...):
Fart, typowy beżyk:

nezu - Wto Maj 27, 2008 13:26

Vanilla to amber (silver fawn) hooded.
Silver fawn i amber to określenie tego samego koloru. Silver fawn jest stosowane na kontynencie europejskim i w UK, a amber to nazwa zwyczajowa w USA (ech te różnice w nazewnictwie..). Silver fawn hooded to jest szczur agouti hooded z genem dającym oczy "pink" (loci odpowiedzialne za te mutacje nazywane jest PED - pink eyed diluted), czyli tak jak u Vanilki widać, oczka żywoczerwone. No i co widać, rozjaśnia kolor dając efekt pięknej rudości.

Fart za to fachowo jest "champagne hooded". Czyli black hooded z takim samym genem czerwonych oczu jak ma Vanilla. Tyle że właśnie, black a nie agouti. Jemu również "PED" rozjaśnił futerko do ślicznego, biszkoptowego koloru.

Beige hooded to inna mutacja, tak zwany RED (red eyed diluted) i szczur beige ma oczka ciemnoczerwone, żeby nie powiedzieć że mogą się czasem wydawać niemal czarne. Kolor jest też nierzadko ciemniejszy niż u champagne. W Polsce i na świecie częasto myli się champagne (szampan) z beigem, bo tak naprawdę najczęściej da się je odróżnić tylko po kolorze oczu. W Polsce jednak beige i topazy (red eyed diluted agouti) to niezbyt powszechny widok, pojawiają się w hodowlach rodowodowych i terrarystycznych, ale w sklepach zoologicznych ich szczerze mówiąc JESZCZE nie spotkałam...

pituophis - Wto Maj 27, 2008 13:34

A ja spotkalem w sklepie beige rexa w 2001 bodajze roku, kupilem, i w ciagu 2 tygodni 3/4 szczurow zmarlo na kokcydioze... :(
Ninek - Wto Maj 27, 2008 13:50

nezu napisał/a:
Vanilla to amber (silver fawn) hooded.
Silver fawn i amber to określenie tego samego koloru. Silver fawn jest stosowane na kontynencie europejskim i w UK, a amber to nazwa zwyczajowa w USA (ech te różnice w nazewnictwie..). Silver fawn hooded to jest szczur agouti hooded z genem dającym oczy "pink" (loci odpowiedzialne za te mutacje nazywane jest PED - pink eyed diluted), czyli tak jak u Vanilki widać, oczka żywoczerwone. No i co widać, rozjaśnia kolor dając efekt pięknej rudości.

Fart za to fachowo jest "champagne hooded". Czyli black hooded z takim samym genem czerwonych oczu jak ma Vanilla. Tyle że właśnie, black a nie agouti. Jemu również "PED" rozjaśnił futerko do ślicznego, biszkoptowego koloru.

Beige hooded to inna mutacja, tak zwany RED (red eyed diluted) i szczur beige ma oczka ciemnoczerwone, żeby nie powiedzieć że mogą się czasem wydawać niemal czarne. Kolor jest też nierzadko ciemniejszy niż u champagne. W Polsce i na świecie częasto myli się champagne (szampan) z beigem, bo tak naprawdę najczęściej da się je odróżnić tylko po kolorze oczu. W Polsce jednak beige i topazy (red eyed diluted agouti) to niezbyt powszechny widok, pojawiają się w hodowlach rodowodowych i terrarystycznych, ale w sklepach zoologicznych ich szczerze mówiąc JESZCZE nie spotkałam...

Dziękuje pięknie :) Uwielbiam tak wyczerpujące odpowiedzi, zwłaszcza jeśli chodzi o szczurze umaszczenia :)

nezu - Wto Maj 27, 2008 13:52

Mam nadzieję że nie zamotałam za bardzo... :roll:
I cieszę się że mogłam jakoś pomóc.

{VeTeR} - Wto Maj 27, 2008 15:24

to ja tez sie zapytam :)



czy to Russian Blue Standard Creased? ;)

L. - Wto Maj 27, 2008 18:15

{VeTeR}, juz Ci mówiłam


siersc i uszka standardowe i siersc koloru agouti :]
czyli: standard agouti

a pokaż jego brzuszek, bo widze coś tak białego chyba :mrgreen:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group