To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Agresja, szczur agresywny wobec ludzi

Antek - Śro Wrz 02, 2009 17:16

Layla napisał/a:
Antek, na pewno można adoptować,

Niestety, tu się nie da inaczej legalnie, a by ją przewieźć przez granicę, to potrzebuję zaświadczenia, że szczurek został kupiony legalnie
Devona napisał/a:
Możesz podać dokładne źródło informacji?

Książki: "Mysz i szczur w Hodowli Domowej", Agnieszka Radulska; inna książka (nie pamiętam tytułu; parę stron internetowych

Devona - Śro Wrz 02, 2009 17:35

Off-Topic:
Antek, takie książki nie są dobrym źródłem informacji. Sałata jest bezpieczna tylko wtedy, gdy pochodzi z pewnego źródła, np. z ekologicznych upraw czy przydomowego ogródka, który jest daleko od drogi i wiemy, że gleba nie jest silnie zanieczyszczona.

Antek - Czw Wrz 03, 2009 16:14

jestem pewien co do tej sałaty :mrgreen:
Oli - Czw Wrz 03, 2009 19:41

Antek napisał/a:
Sprawdziłem parę razy w książkach i internecie. Można dawć sałatę, ale nie za ciężko (2-3 razy w tygodniu)
to ja Ci powiem jako przyszły wet - sałata jest jednym wielkim świństwem, bo zbiera wszystko co najgorsze, wszelkie metale ciężkie chociażby, a dobrych wartości nie ma w sobie niemal żadnych, nawet ta z ekologicznych upraw. Naprawdę istnieją lepsze smakołyki oraz warzywa/owoce, które możesz dać szczurom nie narażając ich zdrowia na szwank. Chomik mojego znajomego dostał paraliżu po sałacie i zmarł.
Ryu - Wto Wrz 15, 2009 22:05

Nie przesadzasz trochę Oli...? O.o
Jako student biotechu podpisuję się pod tym, co Antek wyniósł z książek! :)
Jeśli takie informacje znajdują się w wielu miejscach zarówno w literaturze, jak i w internecie, to wierzę, że sporo w nich prawdy...
Karmiłem swojego szczurka sałatą i NIC kompletnie mu się nie stało... Nadal żyje cały i zdrowy :| .
Nie wiem, ale wydaje mi się, że jest pewna różnica między chomikiem, a szczurem, czyż nie...? I skąd niby wiesz, że chomik znajomego zdechł akurat od sałaty...? O.o

Oli - Wto Wrz 15, 2009 22:58

Ryu napisał/a:
Nie przesadzasz trochę Oli...? O.o
Nie przesadzam, ale to Wasza sprawa. Sałata nie ma w sobie żadnych odżywczych wartości poza kilkoma witaminami, które można znaleźć też w innych warzywach i owocach, niekoniecznie tak chłonących świństwa jak sałata.

Ryu napisał/a:
Jeśli takie informacje znajdują się w wielu miejscach zarówno w literaturze, jak i w internecie, to wierzę, że sporo w nich prawdy...
W necie jest dużo śmieci i wiele osób pisze różne, czasem niezbyt zgodne z prawdą rzeczy.

Ryu napisał/a:
I skąd niby wiesz, że chomik znajomego zdechł akurat od sałaty...? O.o
Skoro wprowadzili mu do diety sałatę, a ten będąc w dobrym zdrowiu i w sile wieku, tego samego dnia w nocy dostał paraliżu, a następnego dnia już nie żył nasuwa jak dla mnie niemałe podejrzenia. No i zatrucie metalami ciężkimi w 90% objawia się poprzez zaburzenia układu nerwowego.
Ryu - Wto Wrz 15, 2009 23:19

Oli napisał/a:
No i zatrucie metalami ciężkimi w 90% objawia się poprzez zaburzenia układu nerwowego.


W to akurat jestem w stanie uwierzyć :) . Moja odpowiedź wynika z tego, że miałem już 2 chomiki, 5 myszy, a teraz szczurka. Wszystkie zwierzaki karmiłem sałatą, a żaden jeszcze z tego powodu się nie rozchorował, nie mówiąc już o umieraniu :P .

Oli - Wto Wrz 15, 2009 23:26

Ryu napisał/a:
Moja odpowiedź wynika z tego, że miałem już 2 chomiki, 5 myszy, a teraz szczurka. Wszystkie zwierzaki karmiłem sałatą, a żaden jeszcze z tego powodu się nie rozchorował, nie mówiąc już o umieraniu :P .
Może masz dobre źródło, z którego bierzesz ową sałatę, może miałeś szczęście.

Jednak fakt pozostaje faktem - sałata ma w sobie więcej złego niż dobrego i uważam, że jest mnóstwo zdrowszych i smaczniejszych warzyw. :wink:

Ryu - Śro Wrz 16, 2009 09:47

Off-Topic:
I z tym TEŻ się zgodzę ;) . Np. marchew, którą mój zwierzak uwielbia ;)

Layla - Śro Wrz 16, 2009 09:49

Przypominam, że to nie jest temat o odżywianiu!
Elka - Śro Wrz 30, 2009 17:31

Witam Wszystkich.
Nie wiem czy w dobrej zakładce to pisze ale mam mały problem...czy ktoś z was wie jakie mogą byc powody że moja szczurka gryzie wszystko co napotka na drodze-koce,łóżka,ubrania...wystarczy ze na chwile opuszczę pokój a ona od razu bierze się za gryzienie(niszczenie) czy da się jakoś tego odzwyczaic??

L. - Śro Wrz 30, 2009 18:07

Elka, to JEST gryzoń nie powinnaś byc zdziwiona.
poza tym nie rozumiem dlaczego szczura jest sama? szczury sa stadne, powinna mieć koleżankę.

wg. mnie jej się ewidentnie nudzi.
nie ma towarzystwa więc zapewnia sobie rozrywkę inaczej.

Elka - Czw Paź 01, 2009 13:46

Nie szczurka nie jest sama ma koleżanke tylko dużo młodszą(Mania ma pół roku a mała ma około miesiąca)...wiec na samotnosc nie cierpi...ale niestety gryzie wszystko co spotka na drodze... :( :|
Olla - Pon Paź 12, 2009 14:34

witam,
swojego szczurka mam przeszło od pół roku, nigdy nie było problemu z gryzieniem...od ok dwóch tygodni zaczął gryźć moją rodzinkę [ ze mną włącznie] gryzie jedynie po przedramionach [ nie wiem czy to ma jakieś znaczenie] . nie zmieniły się długości i częstość jego spacerków po domu.
Na początku gryzł tylko jak mu się coś nie podobało [ np. nie pozwalam mu wchodzić za szafkę, jak mu nie pozwalałam to odwdzięczał się ugryzieniem do krwi], teraz gryzie bez najmniejszego powodu.
po takim zachowaniu zawsze odkładam go do klatki, myślałam że nauczy go to czegoś ale niestety
Czytałam , ze może być to spowodowane burzą hormonów- wiecie coś o tym?
Mam nadzieje, że jest mi ktoś w stanie powiedzieć czym jest to spowodowane i czy można go oduczyć takiego zachowania.
Z góry dziękuję za porady (;

Anonymous - Pon Paź 12, 2009 14:36

W jakim wieku jest szczur?
Jeśli wzięłąś go jako maluszka i minęło pół roku, to najprawdopodobniej przechodzi teraz dojrzewanie, burze hormonalną. Wyjściem jest kastracja.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group