To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Sugestie zmian regulaminu i funkcjonowania forum

nubijka - Śro Sty 25, 2012 09:08

miałam się nie wtrącać- stojąc z boku- czytam Wasze posty i jedno co mi się nasuwa na myśl....to ZAZDROŚĆ....kurcze, ludzie- gdyby Waszą energię spożytkować na coś bardziej konstruktywnego- nie mięlibyście czasu na pisanie takich rzeczy i szukanie dziury w całym....jest wiele zwierzaków i ludzi potrzebujących pomocy, Waszej energii...może lepiej pójść w tą stronę...:P

Ps- nikt nie jest nieomylny

Asmena - Śro Sty 25, 2012 09:57

nubijka, ale co ma forum do realnej pomocy zwierzakom? Niektórzy nie mają możliwości brania ich na DT i tego typu sprawy. A na forum rozmawiać lubią, naturalnym jest więc to, że chcą polepszyć jego poziom. Tworzymy tutaj swoją małą, internetową społeczność i zależy nam na dobrej atmosferze. To nie ma nic wspólnego z pomocą zwierzakom, więc nie porównujmy tych dwóch spraw!

I jaka zazdrość?...

mata - Śro Sty 25, 2012 10:54

nubijka, zazdrość o co?
ja swoje wymoderowałam, jestem na tym forum od 2005 roku, jakbym chciała znów być modem to bym się zgłosiła. a że się nie zgłosiłam, to nie mam czego zazdrościć, więc totalnie nie rozumiem o co ci chodzi.

nubijka napisał/a:
jest wiele zwierzaków i ludzi potrzebujących pomocy

a co ma piernik do wiatraka, bo nie widzę związku?
po pierwsze nie tobie oceniać, kto i ile robi dla zwierząt i ludzi, bo nie każdy ma warunki na pewne działania, tak jak nie każdy ma potrzebę trąbienia na prawo i lewo komu i w jaki sposób pomógł bądź pomaga.

forum to forum, jak słusznie powiedziała Asmena, tworzymy tutaj rodzaj specyficznej społeczności. ja szczurów już szczęśliwie nie mam, podobnie jak wielu userów, którzy mimo to wciąż są na forum, bo lubią tu spędzać czas i rozmawiać.

to znaczy, że nie wolno nam zwracać uwagi na kwestie, które nie stykają? mamy udawać, że nie widzimy problemów i tolerować fakt, że forum schodzi na psy (bez obrazy dla psów)?

i ja, i Viss i Wampiwor byłyśmy tutaj swojego czasu 'w grupie trzymającej władzę'. dobrze wiemy, z czym to się je. i pamiętamy lepsze czasy. a to co się od pewnego czasu na forum wyrabia, nie podoba nam się.

co nie ma żadnego związku z tym, co nasmarowałaś.

nubijka - Śro Sty 25, 2012 11:23

mata- nasmarowałam? chyba napisałam (były mod i taki język? :/ )....poza tym formy osobowe piszemy z Dużej litery ;) szanujmy się :)

nie komentuję tego co napisałaś... szkoda energii jak wczesniej pisałam :) tylko o jednym wspomnę- pomagać można nie tylko bezpośrednio....i nie trzeba o tym trąbić- z tym się zgadzam :)

mata - Śro Sty 25, 2012 11:37

nubijka napisał/a:
nasmarowałam? chyba napisałam (były mod i taki język?


weź się nie ośmieszaj :)

nubijka napisał/a:
skoro nie widzisz związku- to przeczytaj uważnie jeszcze raz


nie mam problemów z czytaniem, ale nadal nie widzę związku :)

nubijka napisał/a:
że zamiast się kłócić i mieć ciągle o wszystko pretensje


jak do tej pory nie zauważyłam, żeby się ktoś kłócił, tylko dziewczyny podały słuszne uwagi, mało uwagi - zaproponowały też rozwiązania

nubijka napisał/a:
bo najłatwiej oceniać innych


łatwiej ocenić patrząc z boku, poza tym od tego są użytkownicy - od oceniania pracy moderacji

nubijka napisał/a:
to lepiej wziąć się do "roboty"


już ci to wyjaśniłam, ale powtórzę - nie wiesz kto co z nas robi i czym się zajmuje poza pisaniem na forum, więc nie tobie oceniać. to raz. a dwa - byłam modem i mi starczy, więcej nie chcę, co nie znaczy, że nie mam prawa się wypowiadać i oceniać obecny modteam.

nubijka napisał/a:
i nie utrudniać innym


no jeśli uważasz, że każda krytyczna uwaga w stronę jedynego nieomylnego modteamu to utrudnianie, to życzę zdrowia.

nubijka napisał/a:
Owszem- można miec inne zdanie, sugerować zmiany, podsuwac pomysły


dziękuję za pozwolenie łaskawco.

nubijka napisał/a:
ale robić to kulturalnie


jak do tej pory nie zauważyłam braku kultury w wypowiedziach Devony, Viss czy Wampiwor.

nubijka napisał/a:
byłas modem, to daj szansę teraz innym


znaczy mam spokojnie patrzeć jak nieudolna moderacja doprowadza do upadku miejsce, na którym jeszcze mi zależy?

nubijka napisał/a:
Pomagać można nie tylko fizycznie- nie bezpośrednio


o borze, sama to wymyśliłaś, czy to jakiś cytat z Coelho? :) super, że napisałaś, nie miałam o tym pojęcia!!!

- tak, jestem niemiła, bo doprowadza mnie do szału takie pierdzenie - "nie mam nic mądrego do powiedzenia ale się wypowiem".

Kluska - Śro Sty 25, 2012 11:39

mata, więcej kultury i szacunku w stosunku do nubijki.
nubijka - Śro Sty 25, 2012 11:43

nie skomentuję :) i życzę wszystkiego dobrego ;)
Karena - Śro Sty 25, 2012 11:50

mata napisał/a:
nieudolna moderacja

Mogłabyś wyjaśnić?

Anonymous - Śro Sty 25, 2012 12:26

Ludzie, proszę... ten offtop jest tak centralnie od czapy, że naprawde nie ma sensu go ciągnąć. Wróćmy do głównego wątku dyskusji. :)

Karena napisał/a:
Mogłabyś wyjaśnić?
przewertuj wątek dotyczący ostatnich sporów, wszystko było tam wyjaśniane wielokrotnie, przez wiele osób, naprawde nie ma sensu tego powtarzać setny raz. Idźmy do przodu z tym zamiast kręcić sie w kółko. :)
Layla - Śro Sty 25, 2012 12:36

Ja się wypowiem w odniesieniu do moderacji: nie będę wieszać psów na modów, zwłaszcza nowych, ale przypomnę o drobnych sprawach, ale istotnych:
1. Jeśli użytkownik przychodzi na forum spanikowany bo "ratunku szczur mi umiera" to po tym, jak się sprawa wyjaśni, zatytułujcie ów wątek poprawnie bądź przeklejcie do istniejącego: spanikowany właściciel może nie mieć głowy do szukania, ale potem wy to zróbcie, żeby nie widniały tygodniami tematy "Sama nie wiem co robić" "nie wiem co jest mojemu szczurkowi".
2. Jeśli użytkownik (a tu to chyba właśnie nubijka była) na gwałt potrzebuje wymienić się na wizytę u polecanego weta bo ma bardzo chorego szczura - podklejcie do tematu o lecznicy, zamiast zamykać.
3. Jeśli użytkownik napisał nowy temat, a taki już jest, nie udzielajcie mu w nim rad, tylko przerzućcie do istniejącego i pouczcie o opcji szukaj i spisach treści. A potem możecie udzielać rad :P

Przykład idzie z góry. Wy musicie być ludźmi, z którymi nasza społeczność, tak szczególna, będzie identyfikowana.

Kluska - Śro Sty 25, 2012 12:45

Dziękuję za rady Layla :)
Pyl - Śro Sty 25, 2012 13:10

Off-Topic:
Layla napisał/a:
2. Jeśli użytkownik (a tu to chyba właśnie nubijka była) na gwałt potrzebuje wymienić się na wizytę u polecanego weta bo ma bardzo chorego szczura - podklejcie do tematu o lecznicy, zamiast zamykać.
Layla, tu stanę w obronie modów - tu reakcja MT była słuszna, bo tematy były dwa nowe, dublujące się. Jeden został podbity przez Karenę, a drugi zamknięty ze wskazaniem linku na pierwszy, więc zarówno informacja została "podniesiona" jak i porządek zachowany. Obecnie oba tematy są już zamknięte i w koszu - jak dla mnie dokładnie tak powinno się to wysprzątać.

A wszystkim uczestniczącym w wymianie myśli w tym wątku życzę dobrego nastroju i kultury wypowiedzi. Bo pomiędzy wskazywaniem problemów a atakowaniem jest jeszcze spory obszar do zagospodarowania. Powodzenia :wink:

Layla - Śro Sty 25, 2012 13:14

Pyl, dziękuję za wyjaśnienie :) W każdym razie zasada i tak myślę, że jest ok, już poza tą konkretną sytuacją. Ja na modów nie zamierzam najeżdżać, tylko chciałabym ich autentycznej obecności na forum, żeby było ich widać, żeby nie poprzestawali na tym nieszczęsnym poprawianiu ortów, bo jednak to jest tylko detal.
Karena - Śro Sty 25, 2012 13:16

Layla napisał/a:
Jeśli użytkownik (a tu to chyba właśnie nubijka była) na gwałt potrzebuje wymienić się na wizytę u polecanego weta bo ma bardzo chorego szczura - podklejcie do tematu o lecznicy, zamiast zamykać.

Tak jak Pyl napisała ten temat był dublowany. jeden musiał zostać zamknięty.
drugi znajdował się w odpowiednim dziale i nawet go podbiłam ponieważ sprawa była pilna.
Layla, Dziękujemy za rady. ;)

Oli - Śro Sty 25, 2012 13:35

Viss napisał/a:
Ludzie, proszę... ten offtop jest tak centralnie od czapy, że naprawde nie ma sensu go ciągnąć.
który zaczęła nubijka, ale oczywiście to mata jest winna :roll: ja proponuję tak - nubijka idź sobie pomagać i nie pisz jeśli nie masz czegoś konstruktywnego w temacie do powiedzenia (to nie jest osobisty atak, po prostu uważam, że to co napisałaś jest od czapy i tylko prowokujące - chcesz pomagać, super, ale nie wytykaj innym co mają robić ;) ), a mata - po prostu olej prowokację. ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group