To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Sugestie zmian regulaminu i funkcjonowania forum

Devona - Pon Sty 23, 2012 18:52

Niamey napisał/a:
Devona, skoro jednak wracasz z tym tematem z pw na forum to mimo wszystko powiem, że kwitowanie wypowiedzi:
Cytat:
Teoretycznie pomysł "demokratycznych wyborów" brzmi fajnie, gdyby dobrze przemyśleć, na pewno byłby to ciekawy system, mam tylko kilka uwag i punktów do rozpatrzenia.
Słowami "MT stawia opór" jest dla mnie przejawem uprzedzenia/myślenia schematami/presupozycji/jakkolwiek się to nazwie. Mogę się mylić, ale nie widzę tu obrazy.

Będzie teraz personalnie, ale ta kwestia wymaga komentarza z mojej strony. Tak, jak napisałam w pw, chcę sprawę poruszyć publicznie. Nie skomentowałam jednego zdania, tylko całość Twojej wypowiedzi. Poza tym pisząc "mod team" miałam na myśli grupę ludzi i ich reakcje na pomysły/uwagi/krytykę ze strony użytkowników forum. Wiem, jakie są moje pobudki podjęcia dyskusji w tym temacie, napisałam o nich wprost, nie mają one żadnego związku personalnie z Tobą, Niamey. Nie pamiętam żadnej sytuacji, w której ten czy częściowo inny do tej pory skład "rządzący" zareagowałby od razu pozytywnie na inicjatywę usera, stąd informacja o oporze, Twój post to dla mnie jeden z wielu w podobnym tonie. Cytujesz fragment swojej wypowiedzi, który ma być dowodem dobrych chęci, ale jakoś pomijasz listę szeroko opisanych utrudnień, które nie są w większości w ogóle potrzebne, dopiero kilka wiadomości dalej pojawia się wprost informacja, że mod team zamierza przedyskutować temat. Uważam, że stronniczość nie przystoi modowi i jeśli pisałaś we własnym imieniu, to należało to nadmienić i zanim "zdiagnozowałaś" moje uprzedzenia warto było zapytać, czy miałam na myśli to, o co mnie posądzasz. Nie zabrałam głosu w tym temacie po to, żeby przeprowadzono niby "psychoanalizę" mojej przeszłości :shock: , co się pojawiło w pw od Ciebie :? . Nie mam żadnych negatywnych doświadczeń na tym tle i nie życzę sobie takich insynuacji. Napisałam Niamey, że w moim przekonaniu jesteś stronniczym modem i nadal to podtrzymuję, co nie jest opinią o Twojej osobie, a o sposobie pełnienia przez Ciebie pewnej funkcji. Wnoszę więc o zaprzestanie (czy to publicznie czy na pw) analizowania moich wypowiedzi i sugerowanie, że protest przeciwko oskarżaniu mnie o bycie schematycznym czy uprzedzonym jest objawem moich wcześniejszych doświadczeń życiowych. Nie mam zaburzeń emocjonalnych, nic mi nie wiadomo o tym, żebym miała podobne doświadczenia w przeszłości i zabrałam tutaj głos, bo chciałam pomóc. Używanie takich argumentów w dyskusji z użytkownikiem uważam za niedopuszczalne. Swoją drogą sądzę, że stronniczość powinna być jednym z kryterium oceny moderatora. Mam prawo mieć inne zdanie niż mod team bez narażania się na nieprzyjemności.

Muszę przyznać, że sugestie, które otrzymałam na pw, bardzo mnie zasmuciły i naprawdę niefajnie się poczułam, co zamierzam zgłosić do głównego administratora.

Chciałabym jeszcze podkreślić, że nie mam w tej chwili żadnych konkretnych uwag dotyczących nowych modów i moja propozycja demokratycznego wyboru "grupy rządzącej" była raczej ogólna, bazowała na wcześniejszych rozmowach na temat zmian w regulaminie.

Tak więc ja widzę potrzebę taką potrzebę zmiany, jaką zaprezentowałam. Nadal ją podtrzymuję, jak i deklarację pomocy przy tworzeniu ankiet i ewentualnych statystycznych analizach danych.

tgategav - Pon Sty 23, 2012 18:52

Oli napisał/a:
ie podoba mi się nastawienie Kluski, że się zgłosiła, ale się nie pchała. i nawet jeśli bardzo chce zmian i być dobrym modem, to na wstępie wypowiedzi jej dają obraz, że jej nie zależy.


ja 'nie pchanie' odebralem jako zgłoszenie się na moda, ale bez natarczywego pisania 'MNIE MNIE WYBIERZCIE MNIE' :)

Bel - Pon Sty 23, 2012 19:23

susurrement napisał/a:
może nie zauważyłaś, ale to pytanie było ironiczne. umiem zareagować; acz chciałam zacząć od mniej radykalnych środków, dlatego poprosiłam o spokój.
ok może napiszę brutalniej skoro nie zrozumiałaś co chciałam przekazać- przyjęłaś pozycję moda. Jesteś tu zatem nie tylko jako normalny user ale także po to by pilnować porządku. Nie wyjeżdżaj zatem z ironią w swoich wypowiedziach odnośnie utrzymywania tylko wyrażaj się jasno bo jak widzisz nie wszyscy Twoją ironię odbiorą tak samo :wink:
Wampiwor - Pon Sty 23, 2012 19:33

Aż mi żal, że mnie nie było.
Cytat:
jeśli pisałaś we własnym imieniu, to należało to nadmienić
Niamey, znasz to?
Parę lat temu tu był porządek. I to nie dlatego, że była AD i wzbudzała respekt, a dlatego, że ludziom, którzy byli w MT zależało na FORUM a nie FUNKCJI.
Niamey, jak często spotykasz się ze słowami pochwał w Twoim kierunku, jako moderatora?
W tym temacie posypały się negatywne uwagi na temat Twojej pracy, dorzuć moją, ciągle uważasz, że wszystko jest spoko?
Jestem absolutnie za tym, by moderację wybierać ZANIM dostaną władzę, choćby na okres próbny. 3 miesiące to bardzo długo, bo przez 3 miesiące mogą sporo napsuć, zarówno na forum technicznie, jak i atmosfery, co widać jak na dłoni.
Ciesze się, że wreszcie zaczęliście o tym mówić, bo to, co robi MT jest komiczne.
Brak autorytetu, brak zdecydowania i wiedzy. To największe błędy.
Żeby nikt nie mógł mi zarzucić, że piszę niekonstruktywnie: chcę poruszyć kwestię pisania "jako mod" i "jako użytkownik forum". Ja rozumiem, że moderator też człowiek, ale moim zdaniem powinno być tak, że moderator jest modem przez CAŁY CZAS. Pipczenie o balsamach do ciała i wzdychanie do klatek znacznie pogarsza wizerunek danej osoby, a raczej nie tyle pogarsza wizerunek, co raczej sprawia, że człowiek nie budzi absolutnie respektu. A do tego MT powinien dążyć. Nie działa metoda marchewki, może czas na metodę kija, która parę lat temu świetnie działała? Moderacja raczej nie wdawała się w zbiorowe jęki w temacie o hamaczkach, nie dzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat ulubionej części ciała szczurka i było dobrze. Moderator zawsze miał prawo do wygłoszenia swojej opinii, ale miał obowiązek to uzwględnić w treści postu.
Wierzcie albo nie - ale to działało.

Anonymous - Pon Sty 23, 2012 20:25

Ja pisałam daaaaawno temu, ze modteam w obecnej sytuacji powinien zostać wybrany w całości na nowo i przez użytkowników.

Dlaczego to nie zostało podjęte? Widać tego zresztą teraz efekty.

Nie trzymajcie się tego stołka tak kurczowo i zróbcie wreszcie wybory na litość boską. :roll:

edit/
W pełni zgadzam się z Devoną i Juni.

Karena - Pon Sty 23, 2012 21:07

Oli napisał/a:
a mogę na temat każdego moda napisać co uważam, że jest nie tak z mojej perspektywy jako użytkownika i to dość trudnego ;) tylko nie wiem czy a) nie zostanie to mylnie odebrane, b) zostaną wyciągnięte dobre wnioski, c) pisanie tego publicznie ma sens.

Ja bardzo chętnie przyjmę konstruktywną krytykę. Dzięki konstruktywnej krytyce człowiek się uczy, ma szansę spojrzeć na pewne rzeczy z innej perspektywy. Ale myślę, że najodpowiedniejszym miejscem na takie rzeczy będzie Ankieta (chociaż nikt oczywiście nie zabrania wypowiedzi na forum ;) ) .
Bel napisał/a:
Krytyka tyczy się starych modów.

Nie wszędzie.

Ale ja wam powiem jedno. Cieszy mnie, że na Alloszczurze jest taka aktywność i chęć ulepszenia forum. Niezależnie od tego jakimi argumentami wszyscy dysponujemy dążymy do jednego : zgranego forum ;)
I mam nadzieje, że wkrótce dojdzie do pełnego porozumienia i współpracy pomiędzy grupą moderatorską a grupą użytkowników.
Pracujemy nad tym ;)

mata - Pon Sty 23, 2012 21:48

to ja mam kolejną uwagę - kiedyś na forum funkcjonowała i świetnie sprawdzało się to, jak modzi przypominali/upominali w kwestii OPCJI SZUKAJ.

dzisiaj drugi raz zgłaszam nowy-stary temat. wiem, że po to powstała opcja zgłaszania tematów, by ułatwić pracę modom i super, korzystam z niej, ale w drugim temacie zanim zgłosiłam zdążył się mod wypowiedzieć - może niech modzi pamiętają, że oni też mogą i nawet powinni z opcji SZUKAJ korzystać?

Kluska - Pon Sty 23, 2012 21:49

Wypowiedziałam się, potem znalazłam odpowiedni temat. Temat został już zamknięty i przeniesiony do kosza. Dziękuję za zgłoszenie.
mata - Pon Sty 23, 2012 21:57

Kluska123, kiedyś była opcja doklejania takich tematów do tych już istniejących - nie wiem, jak teraz, ale pewnie technicznie wciąż jest taka możliwość - jeśli tak, warto z niej korzystać, żeby user mógł uzyskać odpowiedź na swoje pytanie już we właściwym wątku :)
Kluska - Pon Sty 23, 2012 21:59

Dzięki za radę mata, właśnie siedzę nad tym doklejaniem postów :)

edit: nie doklejamy każdego pytania do tematu, ponieważ, jak w tym przypadku, pytanie w temacie zostało już postawione, nie ma sensu go ponawiać :)

Oli - Pon Sty 23, 2012 23:37

susurrement napisał/a:
a emocje trzymać głęboko w kieszeni
nie umiesz tego :P :*

Kluska123 napisał/a:
Poproszę o odpowiednie cytaty
chodzi mi o ogólne wrażenie jakie sprawiasz.
Kluska - Wto Sty 24, 2012 10:56

Oli określ się, proszę. Tak to ja mogę o każdym użytkowniku napisać. Daj mi szansę się wykazać i nie oceniaj mnie z góry kierując się argumentem "bo takie sprawiasz wrażenie".
Z mojej strony to wszystko. Jeśli macie więcej zastrzeżeń w stosunku do mnie - zapraszam na PW.

Oli - Wto Sty 24, 2012 11:43

Kluska123, ale jak mam się określić, skoro dla mnie właśnie tak jest, że na dzień dobry u mnie sobie skopałaś szanse swoim zachowaniem i sposobem wyrażania się. Nie podam Ci, że konkretnie tu i tu, bo dla mnie ogólnie rzecz biorą wypowiadasz się w taki sposób, że dla mnie jest to niedopuszczalne dla moda i tyle.
LunacyFringe - Wto Sty 24, 2012 12:41

A mi się kluseczko podobasz :D Powodzenia w dalszej pracy :)
Kluska - Wto Sty 24, 2012 17:30

Dziękuję LunacyFringe :serducho:
Staram się jak mogę.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group