To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Sugestie zmian regulaminu i funkcjonowania forum

tgategav - Pon Sty 23, 2012 16:22

Oli, czyli dlatego wpierw dajemy po warnie, a dopiero w ostateczności leci banan w twarz ;)
Oli - Pon Sty 23, 2012 16:22

babyduck napisał/a:
Nie minął nawet okres próbny (moim zdaniem 3 miesiące to za krótko), więc może do dyskusji o nowych modach powinniśmy wrócić za jakiś czas?
ale dlaczego, skoro ja np. już teraz widzę, że są niedociągnięcia, że wybrane osoby się nie nadają i sobie nie poradzą z nastawieniem jakie mają teraz.

[ Dodano: Pon Sty 23, 2012 16:23 ]
tgategav napisał/a:
Oli, czyli dlatego wpierw dajemy po warnie, a dopiero w ostateczności leci banan w twarz
niektórym co najwyżej skórką od banana rzucacie, o co były pretensje przy mojej osobie :P
susurrement - Pon Sty 23, 2012 16:26

Oli, nastawienie także może zmieniać się z biegiem czasu.
to, że ja czy Kluska nie podobamy Ci się na aktualnym stanowisku, nie oznacza, że sobie nie poradzimy. potrzeba czasu, analizowania, uczenia się na błędach i nabywania doświadczenia, aby coś zbudować. czemu chcesz skreślać ludzi w przedbiegach?
no i właśnie.. to modzi są tutaj stronniczy, tak? :|

poza tym zgadzam się z wypowiedzią babyduck, w kwestii "wykłócaczy". świetnie to ujęłaś.

Niamey - Pon Sty 23, 2012 16:38

Oli napisał/a:
ale dlaczego, skoro ja np. już teraz widzę, że są niedociągnięcia,
bo może ocenianie po dwóch tygodniach jest zupełnie niemiarodajne? Bo może dziewczyny dopiero zaczynają i się uczą, a w dodatku od razu przywitała je niezbyt miła atmosfera?
Bel - Pon Sty 23, 2012 17:38

Ja rozumiem, że nowi modzi są nowi i nie mają rozeznania co i jak. Ale np. Susu jest na forum od 2009 więc chyba nie można tu mówić o niej jak o nowym użytkowniku, który kompletnie nie wie na czym polega moderowanie forum ;) A mnie np. wczoraj poraziła jej wypowiedź
susurrement napisał/a:
mogę już przeczyścić temat ze zbędnego offtopu, czy jeszcze zamierzacie się trochę pokłócić?,
. To nam zadajesz pytanie? rób swoje. Na tym polega bycie moderatorem. Kierowanie forum z głową ale i twardą ręką.
Poza tym nie chodzi mi tu głównie o "nowych" tylko o "starych" modów. Chciałabym aby zaistniała ponownie ankieta oceniająca ich pracę.

Kluska - Pon Sty 23, 2012 17:52

Cytat:
ale dlaczego, skoro ja np. już teraz widzę, że są niedociągnięcia, że wybrane osoby się nie nadają i sobie nie poradzą z nastawieniem jakie mają teraz.


Przyjmuję to do wiadomości, ale chciałabym wiedzieć dlaczego uważasz, że się nie nadaję.

Oli - Pon Sty 23, 2012 18:01

susurrement napisał/a:
to, że ja czy Kluska nie podobamy Ci się na aktualnym stanowisku, nie oznacza, że sobie nie poradzimy. potrzeba czasu, analizowania, uczenia się na błędach i nabywania doświadczenia, aby coś zbudować. czemu chcesz skreślać ludzi w przedbiegach?
bo z doświadczenia wiem, że ludzi się nie zmieniają, dają się co najwyżej poznać z innej strony ;) powiem szczerze, że np. nie podoba mi się nastawienie Kluski, że się zgłosiła, ale się nie pchała. i nawet jeśli bardzo chce zmian i być dobrym modem, to na wstępie wypowiedzi jej dają obraz, że jej nie zależy. Ty z kolei okazałaś się stronnicza i nie zrozum mnie źle, nie mówię, że jesteś, ale Twoje działanie takie dało wrażenie. poza tym znam Cię nie od dziś i choć Cię bardzo lubię i chyba też właśnie przez to, uważam, że na moda się nie nadajesz, bo jesteś zbyt emocjonalna. i nie mam teraz na myśli, że poniosą Cię emocje, raczej obawiam się, że Cię przygniotą po pewnym czasie.

[ Dodano: Pon Sty 23, 2012 18:04 ]
ja mogę na temat każdego moda napisać co uważam, że jest nie tak z mojej perspektywy jako użytkownika i to dość trudnego ;) tylko nie wiem czy a) nie zostanie to mylnie odebrane, b) zostaną wyciągnięte dobre wnioski, c) pisanie tego publicznie ma sens.

babyduck - Pon Sty 23, 2012 18:17

Bel napisał/a:
Ale np. Susu jest na forum od 2009 więc chyba nie można tu mówić o niej jak o nowym użytkowniku, który kompletnie nie wie na czym polega moderowanie forum
A skąd ma wiedzieć, skoro nie była modem? Bel, bycie użytkownikiem a modem to dwie różne rzeczy. To nie staż użytkowania forum wpływa na jakość modowania, ale pewne cechy charakteru.
Bel - Pon Sty 23, 2012 18:19

babyduck, wpływa. I to nie wiesz jak bardzo. Jako użytkownik z pewnym "stażem" znam regulamin. Wiem czego się wymaga od użytkowników, jakie błędy poprawia, gdzie do jakich działów przenosi się posty itd. Nowi tego nie wiedzą ;) Im dłużej siedzi się na forum tym więcej się wie. Wystarczy być spostrzegawczym. No nie róbmy z ludzi idiotów ;)
Oli - Pon Sty 23, 2012 18:20

babyduck napisał/a:
ale pewne cechy charakteru
otóż to i nastawienie ;) pewnym osobom brakuje czy to cech, czy nastawienia i nie mam na myśli teraz tylko Kluski i susu, tylko cały mt, też tę starą jego część.

poza tym trzeba znać specyfikę tego forum i jego użytkowników, charakter wypowiedzi, bo nierzadko można odnieść mylne wrażenie i źle osądzić ;)

magnes - Pon Sty 23, 2012 18:22

Bel napisał/a:
a rozumiem, że nowi modzi są nowi i nie mają rozeznania co i jak. Ale np. Susu jest na forum od 2009 więc chyba nie można tu mówić o niej jak o nowym użytkowniku, który kompletnie nie wie na czym polega moderowanie forum A mnie np. wczoraj poraziła jej wypowiedź
Jednak bycie moderatorem zmienia pogląd na forum, jest też to zupełnie nowa funkcja i od wewnątrz wygląda inaczej. Pewnych rzeczy trzeba się nauczyć w praktyce, inaczej się po prostu nie da. Nie rozumiem Twojej krytyki po zaledwie dwóch tygodniach od wyborów.
Bel - Pon Sty 23, 2012 18:24

magnes, a ja nie rozumiem tego, że nie czytacie ze zrozumieniem. Krytyka tyczy się starych modów. Nowych wpierw nauczcie co tam trzeba i dopiero przyjdzie ich oceniać. Krytyka tyczy się także braku możliwości wyboru moda.
magnes napisał/a:
Jednak bycie moderatorem zmienia pogląd na forum, jest też to zupełnie nowa funkcja i od wewnątrz wygląda inaczej.
ale nie zaprzeczaj, że siedząc dłużej na forum nie ułatwiło Ci to pracy moda. Znasz użytkowników, wiesz czego można się spodziewać i po kim ;) ułatwia to bardzo.
mata - Pon Sty 23, 2012 18:28

co do starych modów to ja jestem ciekawa, o co chodzi z tą całą karolą - ja laski w ogóle nie kojarzyłam (a na forum jestem regularnie od lat i spędzam tu kupę czasu), w ogóle nie zdawałam sobie sprawy, że ktoś taki jest modem, bo pierwszy raz mignęła mi na zielono dopiero w temacie albinosów, który zaczęłam. potem chwilę się pojawiała, a teraz znów wcale jej nie widzę.

ja wszystko rozumiem, że bycie modem nie jest pełnopłatnym etatem i każdy ma swoje życie, sama byłam teraz offline kilka dni z powodów osobistych, ale sorry, dla mnie karola to jest mod widmo. co ona jeszcze robi w modteamie?

Kluska - Pon Sty 23, 2012 18:40

Cytat:
nawet jeśli bardzo chce zmian i być dobrym modem, to na wstępie wypowiedzi jej dają obraz, że jej nie zależy

Poproszę o odpowiednie cytaty. Post, w którym pisałam o wyluzowaniu się nie wchodzi w grę, ponieważ już pisałam o co mi chodziło. Przyjmę każdą krytykę, ale z odpowiednimi argumentami.

susurrement - Pon Sty 23, 2012 18:51

Oli, nie bez powodu zgłosiłam się do modteamu w takim a nie innym momencie mojego życia; tłumaczyć tego nikomu nie muszę, ale o moje emocje nie musisz się martwić. niezależnie od tego jaka jestem prywatnie - oficjalnie mogę zajmować inne stanowisko, a emocje trzymać głęboko w kieszeni.

Bel, a mnie poraża Twoja reakcja. może nie zauważyłaś, ale to pytanie było ironiczne. umiem zareagować; acz chciałam zacząć od mniej radykalnych środków, dlatego poprosiłam o spokój.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group